Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Doğal Yöntemler

Sivilce İzleri Nasıl Geçer Doğal Yöntemler
Paylaş
 

Akne ve sivilce izleri, genç kızların ve erkeklerin ergenlik dönemi yaşadığı yıllarda gençlik kabuslarının başında gelmektedir. Genel olarak sivilceler el ile oynanması ve patlatılması sonucu ortaya çıkar. Vücudumuzda oluşan sivilce nedenlerini 3 ana başlık altında toplayabiliriz.

Ölü Deri Hücrelerinin Dökülmesi
Cilt Yağının Gereğinden Fazla Üretimi
Bakteri Birikimi

Ciltteki gözenekler, ölü deri hücreleri veya yağ nedeniyle tıkandığında sivilce oluşur. Özellikle ergenlik çağlarında yağ bezleri normalden fazla “SEBUM” adı verilen cilde kayganlığını veren ve onu koruyan bir yağ üretirler. Yağ üretiminin artması, ölü deri hücrelerinin de gözenekleri tıkaması ile birlikte bakteriler gözeneklerde hapsolur burada çoğalır sonuç olarak cildimizde şişkinlikler, kızarıklıklar yani sivilceler (akneler) oluşur.

Dr. Ahmet MARANKİ’nin Sivilce İzleri İçin Bitkisel Çözüm Önerisi

Dr. Ahmet MARANKİ'nin Sivilce İzleri İçin Bitkisel Çözüm Önerisi
Malzemeler
1 limonun suyu
Yarım çay bardağı ananas suyu (içinde bol miktarda askorbik asit bulunur. Bu asit sivilce izleri ve akne lekelerini beyazlatıcı özelliktedir.)Yapılışı & Kullanışı
Ufak bir kase içerisinde bir limonun suyunu ve yarım çay bardağı ananas suyunu karıştıralım. Daha önceden tonik yardımı ile veya yıkayıp temizlediğimiz yüzümüze pamuğu karışıma batırarak sürelim. 15 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla güzelce durulayıp temiz bir havlu ile kurutalım. Günde 3 kez bu karışım yüzümüze uygulanabilir, 5 ile 7 gün süreyle uygulanmalıdır, etkisini hemen göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Suna DUMANKAYA’nın Sivilce İzlerini Gideren Maskesi

Malzemeler
Bir mangonun suyu
İki adet aspirin (toz haline getirilecek)
2 yemek kaşığı beyaz kil
1 çay kaşığı yulaf unu

Yapılışı & Kullanışı
Bir kase içerisinde yukarıda saydığımız ürünleri güzelce karıştırıyoruz. Sivilceli bölgelere ince bir tabaka şeklinde maske yapıyoruz, en az yarım saat bu maskenin cildimizde kalmasını sağlıyoruz. Daha sonra önce ılık sonra soğuk suyla cildimizi yıkayıp temizliyoruz.

Suna DUMANKAYA, bu maskesinin günde bir kere yapılmasını ve dört gün süreyle tekrar edilmesini önermektedir.

Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU’nun Sivilce ve Cilt Lekelerine Karşı Kürü

Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU'nun Sivilce ve Cilt Lekelerine Karşı Kürü
Malzemeler
1 tatlı kaşığı lavanta
1 bardak su

Yapılışı & Hazırlanışı
1 bardak kaynayan su içerisine, bir tatlı kaşığı lavantayı atıyoruz. Kısık ateşte 10 dakika demlendiriyoruz, karışımı sıcakken süzüyoruz. Bu karışımı çay olarak içiyoruz, sivilcelerin giderilmesi için bulunmaz bir nimettir. Akşamları yatmadan bir saat önce içiyoruz. Lavanta kürü uygulamasına 15 gün devam edip, 15 gün ara veriyoruz. Olumlu netice alınmadığı taktirde tekrar 15 gün devam edilmelidir.

Kimyager ve Cilt Uzmanı Şems ARSLAN’ın Sivilce ve Sivilce İzlerini Yok Eden Temizleme Toniği

Malzemeler
1 yemek kaşığı Ayn-ı Sefa çiçeği yaprağı
1 yemek kaşığı meyan kökü (mikrop öldürücüdür, yaraları geçirme özelliği vardır)
1 limon suyu (bakteri öldürücü ve renk açıcıdır)
1 tatlı kaşığı tuz (deniz kuzu veya iyotlu tuz)
300 gr kaynar su

Yapılışı & Kullanışı
Ocakta kaynattığımız 300 gr (1,5 su bardağı) suyun içerisine yukarıda saydığımız ürünleri atıyoruz. 1-2 gün bekletiyoruz, bekleme aşaması bittikten sonra iyice süzüyoruz. Hazırladığımız bu ürünü günde 5-6 defa her saat başı cildimize pamuk yardımı ile sürüyoruz. Akşam yatarken yüzümüzü durulamıyoruz. Çok ucuza mal olan gerçekten çok etkili bir kür tarifidir. Sabah uyandığınızda sivilce ve sivilce izlerinin çoğunun yok olduğunu göreceksiniz.

Kimyager ve cilt uzmanı Şems ARSLAN’ın ifadesi ile “Aynı-sefa ve meyan kökü ciltteki sivilce, sivilce izleri, akne ve siyah noktaların yok edilmesinde en etkili bitkisel ürünler” demiştir.

Etkili Ürün Arıyorsanız : Sivilce ve Akneler İçin Clindoxyl Jel

Sivilce ve Akne İzleri İçin Doğal Farklı Yöntemler

Taze Limon Suyu
Doğal beyazlatma etkisi olan limon suyu yüzünüze sürdüğünüz zaman sivilce izlerinin yanı sıra akne izlerini de yok etmede yardımcı olacaktır. Kullanımı gayet basittir, bir limonu ikiye bölün ve sivilce izlerine sürün. 20-25 dakika bu şekilde bırakın sonrasında güzelce durulayın. Çok faydalı olan bu yöntem uzun zamandır kullanılmaktadır.

Bal Kürü

Malzemeler
Yarım tatlı kaşığı bal
1 yemek kaşığı süt
1 adet yumurta akı

Yapılışı
Yumurta akını köpük köpük beyaz olana kadar çırpın, üzerine bir yemek kaşığı sütü ilave edip çırpmaya devam edin. En son yarım tatlı kaşığı balı ekleyip çırpın, yaptığınız karışımı yarım saat dinlendirin. Cildinize ince bir tabaka halinde maske yapın ve 15 dakika bekletin, soğuk suyla cildinizi güzelce yıkayın. Bu kürü cildinizde haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Sivilce İzleri İçin Harika Yöntem : Etkili ve Hızlı Şekilde Bir Şekilde Sivilcelerden Kurtulun

Bu yazı 236 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak