Sivilce ve Akneler İçin Clindoxyl Jel

Sivilce ve Akneler İçin Clindoxyl Jel
Paylaş
 

Clindoxyl jel halk arasında Klindoksil adıyla bilinmektedir. Sivilce ve akne tedavisinde kullanılan en etkili ilaçların başında gelmektedir. Clindoxyl jel ile eş değer beş ürün daha piyasada bulunmaktadır fakat hiç biri bu jelden sağlanan faydayı vermemektedir. Akne tedavisinde kullanılan bazı kremler sivilcelerin sadece belirtilerini iyileştirirler, problemi kökünden halledemezler. yaptıkları iş gözenekleri açmak ve bakterileri temizlemektir, Clindoxyl jel ise sivilce ve akne sorununu kökünden çözmektedir. Bu jelin içeriğinde bulunan ve etken maddesi olan Klindamisin ve Benzoil Peroksit birleşerek hem bir antibiyotik, hemde ölü deri hücrelerini soyma görevi gerçekleştirir. Jel içeriğindeki Klindamisin akneye neden olan bakterileri öldürür, Benzoil Peroksit ise kızarıklığa ve şişmiş lekelere yol açan ölü hücreleri temizler.

Bu jelin kullanımı şöyle olmalıdır; cilde günde bir defa gece yatmadan önce ince bir tabaka halinde uygulanır. Jel sürülmeden önce cilt organik bir tonik ile güzelce temizlenmelidir ve temiz bir havlu ile kurulanmalıdır. Clindoxyl jeli, hassas bölgelerde açık yara olan yerlerde, gözler, burun delikleri ve ağız kenarlarından uzak tutarak kullanmak gerekir. Jeli kullandıktan sonra ellerinizi iyice yıkamayı ihmal etmeyin.
Clindoxyl
Bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra aknelerden ve sivilcelerden kurtulmak için bir kaç hafta ile bir kaç ay arasında zaman geçmesi gerekmektedir. Bu jeli sürmeyi yemek vakitlerine denk getirmemeniz daha sağlıklı olacaktır. Yemek ve ilaç etkileşimde bulunabilir ayrıca alkol ve sigara içerken cildinizde bu krem bulunmamalıdır.

Clindoxyl jeli; gereğinden fazla kullanmayınız, geceleri de sadece bir kez az miktarda uygulayınız. Bu ilaç sadece cilt üzerinde haricen kullanır ve vajina bölgesine sürülmeyip başka bir yolla kullanılması sakıncalıdır. 18 yaşından küçük çocukların kullanımı mutlaka doktor kontrolünde olmalıdır.

Clindoxyl jel ile yapacağınız tedavi süresince güneş ışınlarından ve yapay UV ışınlarından (güneş lambaları veya solaryum) kaçınınız. Cildinizi güneş ışınlarına karşı hassas hale getirebilir, güneş yanıkları ve lekeler oluşturabilir. Bu jelin tedavisi süresince cildinizde tahrişe sebep olabilecek sert şampuanlar ve sabunları, tüy dökücüler, saç boyaları, alkollü cilt ürünleri kullanmamaya özen gösteriniz.
Clindoxyl öncesi sonrası
Bu jelin yan etkilerinden biri ishale neden olmasıdır. Bazı durumlarda bu ishal şiddetli de görülebilir, ishal devam eder ve daha da kötüleşirse derhal doktora başvurmalısınız. Cildinizde şişlik, nefes darlığı veya bu ilaca karşı her hangi bir alerjik reaksiyon görürseniz bir sağlık merkezine gitmenizde fayda vardır.

Clindoxyl jelin nadirde olsa bazı insanlarda görülen diğer yan etkileri ise şunlar; kurdeşen, kaşıntı, ciltte ateşli veya ateşsiz kırmızılık, şişmiş kabarmış veya soyulmuş ciltler, hırıltı, göğüste veya boğazda sıkışma, nefes alıp verme yutma veya konuşma zorluğu, sıra dışı ses kısıklığı, ağzın yüzün dudakların dilin veya boğazın şişmesi. Bütün bu yan etkilerin hepsi aynı anda görülmeyebilir fakat bir veya ikisinin sizi rahatsız etmesi durumunda doktorunuzu arayıp bilgi almalısınız.Clindoxyl Fiyatı
Clindoxyl jelin 25 gram fiyatı 2018 yılında 33 – 35 TL arasındadır. Bu jele eş değer ilaçlarının fiyatları ise şöyledir;

İlaç İsmi Fiyatı
Benzalin Topikal Jel 25 Gr 35 TL
Clinoper Jel 25 Gr 35 TL
Oximin Jel 25 Gr 33 TL
Benzoxin %5+1 Topikal Jel 35 TL

Clindoxyl Jel Kullanıcılar Ne Diyor?

Cildimde irili ufaklı sivilceler vardı, çok rahatsız etmese de büyümesinden ve ilerlemesinden oldukça korkuyordum Devlet hastanesine gittiğimde doktorum Clindoxyl yazdı ve düzenli olarak her akşam kullandım sonuçları oldukça iyi oldu.

Arkadaşım tavsiyesi üzerine bu ilacı doktora söyledim oda yazdı sağolsun gerçekten işe yarıyor ve oldukça etkili tavsiye ederim. Özellikle akne varsa kesin geçirir.

Doktorum sadece sivilce olan yerlere az miktarda sürmemi söyledi henüz bir hafta oldu sanki biraz biraz azalıyor gibi.

Yanağımda hafif hafif sivilceler çıkıyor özellikle sınav dönemlerinde stresten kaynaklı olduğunu öğrendim bu ilacı kullanmayı düşünüyorum.

3 haftadır kullanıyorum azalacağına artmaya başladı acaba önce tüm sivilceleri çıkarıp sonra mı iyileştircek.

Bu yazı 637 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak