Doğal ve Etkili Kirpik Uzatma Yöntemleri

Paylaş
 

Kirpikler gözlerdeki anlamlı bakışlar için en büyük etkenlerden biridir. Kirpiklerimize iyi bakabilmek için öncelikle bilgi sahibi olmalıyız. Kimyasal yöntemleri son çare olarak düşünmeli ve doğal yöntemleri uygulamalıyız. Kirpik, saç ve tırnaklar aynı genetik koda sahiptir. Hepsi aynı güçtedir. Vücuttaki keratin azalırsa doğal olarak onlarda yıpranır.

Oturduğunuz yerde kirpiklerinizi gürleştirmek mümkün. Evdeki malzemelerle harikalar yaratabileceğinizin farkında değilsiniz. Birkaç püf noktasıyla mükemmel kirpiklere sahip olmaya hazır mısınız?

  • Kirpikler aynı saçlar gibi bakım ister. Kirpik fırçasıyla veya bitmiş maskara fırçasıyla her gün kirpiklerini tarayın.
  • Fırçanıza zeytinyağı veya E vitamini yağı eklemeniz ekstra sonuç almanıza yarayacaktır. Kirpikleriniz zamanla gürleşir ve kalınlaşır.
  • Uyumadan önce kirpiklerinizin makyajdan tamamen arındığına emin olun.
  • Gözlerinizi çok fazla ovuşturmayın.
  • Kirpik kıvırıcıları hayatınızdan çıkartın. Kirpikleri zayıflatarak dökülmesine sebep oluyor.
  • Yeterince sıvı tüketmemekte keratin seviyenizin düşmesine neden olur.

Kirpik Uzatmak İçin Doğal Tarifler

Her gece yatmadan önce bu tarifleri uygulamalısınız. Kirpiklerinizde rimel kalıntıları olmamalı kürün derinliklere nüfus edebilmesi için. 1 hafta içerisinde sonuç beklememelisiniz. Kıl kökleri 28 günde 1 yenilendiği için 1 ay sonra sonuçları alabilirsiniz.

  • 1 çay kaşığı aloe vera jeli, 2 çay kaşığı hint yağı ve 2 tane E vitamini kapsülünü bir kapta karıştırın. 3 gece boyunca bu karışımı kirpiklerinize sürün.
  • Hint yağının kan akışını hızlandırıcı özelliği vardır. Geceleri yatmadan önce fırça ile uygulayabilirsiniz.
  • Aktardan aldığınız yağları şırınga yardımıyla bir şişede birleştirip kullanabilirsiniz. 2’şer damla hint yağı, sarımsak yağı, jojoba yağı, Hindistan cevizi yağı kirpikleriniz için son derece yararlı bir karışımdır.

Doğal yöntemleri yapmaya üşenip ‘ben direk gider raftan alırım’ diyenlerdesiniz az sonra anlatacağımız ürünlerden de benzer etkileri görebilirsiniz.EOSE KAŞ VE KİRPİK SERUMU

EOSE KAŞ VE KİRPİK SERUMU
Keratin oluşumunu hızlandırarak kirpikleri uzatır ve kalınlaştırır. Günde bir kere uyumadan önce kullanılır. Klinikte test edilmiş güvenilir bir üründür.
FİYAT- İNDİRİMDE 69,99 TL

BİOXİN KAŞ VE KİRPİK SERUMU

İçerisindeki sarmaşık bitki özleri sayesinde kirpikleri besler. Günde 2 kereden fazla kullanılmaz. Alkol, parfüm ve silikon içermez.
FİYAT- 79,90 TL
BİOXİN KAŞ VE KİRPİK SERUMU

Bu yazı 118 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak