Etkili ve Hızlı Şekilde Bir Şekilde Sivilcelerden Kurtulun

Paylaş
 

Ergenlik dönemiyle başlayan sivilce ve akneler bazen gerçekten sinir bozucu bir görünüme neden olabiliyor. Bu sivilcelerden hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız Pembe Sihir editörlerinin sizler için hazırladığı önerileri mutlaka inceleyin.

Diş Macunu
Küçük bir parça diş macununu sivilce üzerine masaj yaparak sürün, diş macunu sivilcenizin kurumasını ve dışarı atmasını sağlayacaktır.

Limon
Gece uyumadan önce yarım limonu yüzünüze masaj yaparak sürün ve gece boyunca durulamadan bekleyin.

Sirke
Sivilce üzerinde yer alan mikrop ve iltihabı yok etme özelliği bulunan sirkeyi bir peçete yada pamuk yardımı ile sivilcenizin üzerine sürerek bir süre bekleyin.

Sarımsak
Yarım saat boyunca sivilcenizin üzerine soyulmuş sarımsağı sürerek bekledikten sonra ılık suyla durulayın.Üzüm
Soğuk üzümleri ikiye bölerek sivilce üzerine masaj yaparak sürün, bu işlemi ortalama 10 dakika boyunca yaptıktan sonra soğuk suyla yıkayın.

Yumurta
Oldukça etkili bir yöntem olan yumurta beyazı ile maske sivilcelerinizin geçmesinde işe yaramaktadır. Yumurtanın beyazını yüzünüze sürüp yarım saat bekleyin ve durulayın.

Karbonat
Su ile krem kıvamına getireceğiniz karbonatı yatmadan önce yüzünüze sürün ve sabah durulayın bu işlemi bir hafta boyunca uyguladığınızda farkı göreceksiniz.

Buz
Gözeneklerin yenilenmesini sağlayan buz masajını akne ve sivilcelerin üzerine belirli aralıklarla uygulayın.

Bu yazı 112 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak