Kalıcı Makyaj Öncesi Bunlara Dikkat

Paylaş
 

Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz ve pek çok kadın tarafından yaptırılan kalıcı makyaj hakkında daha detaylı bilgi almak ister misiniz? Kadınların en çok tercih ettiği makyaj türlerinin başında gelen ve kolay kullanımı sayesinde kadınların makyaja ayırdığı süreyi oldukça azaltan kalıcı makyaj işlemini Pembe Sihir editörleri sizler için inceledi, işte kalıcı makyaj ile ilgili aradığınız her şey bu yazıda.

Kalıcı Makyaj Nedir?
Bitki özlü özel ürünler ve temiz tek kullanımlık iğneler ile yüz bölgesine uygulanan makyaj türüne kalıcı makyaj ismi verilmektedir. Her ne kadar ismi ‘kalıcı’ olsa da kullanılan ürün ve cilt yapısına bağlı olarak ortalama 3-4 yıl arası ciltte durmaktadır bunun nedeni ise deri altındaki hücrelerin sürekli olarak kendini yenilemesidir. Kalıcı makyajın uzun süre kalmasında bir diğer faktörde cilt yapısı ve rengidir bu nedenle esmer ciltler kalıcı makyaj konusunda biraz daha şanslıdır diyebiliriz.

Kalıcı Makyaj İşlemi Acıtır Mı?
Uygulanılacak bölgeye lokal anestezi yapılacağı için kalıcı makyaj sırasında her hangi bir acı hissi duymazsınız, işlemin ardından hafif bir sızı olabilir buda geçicidir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?
Bu işlem genellikle kaş ve dudak bölgelerine uygulanmaktadır. Kaş konturu ismi verilen bu yöntemle biçimsiz, seyrek yada kötü görünüme sahip olan kaşlar düzeltilerek yüze uygun bir şekil verilir. Kişinin yaşlı görünmesine neden olan düşük kaşları kaş konturu yöntemi ile yeniden toparlayabilirsiniz. Ayrıca kaş ekimi yada kaş dolgusu da bu işlemler arasındadır.

Eyeliner uygulaması ise biraz ilizyon işlemi diyebiliriz. Eyeliner ile ufak ve bitişik gözlerinizi ayrı ve daha büyük gösterebilirsiniz. Küçük kirpiklerin daha canlı görünmesini sağlayabileceğiniz eyeliner sonrasında göz kenarlarında kızarıklık yaşanabilir.Dudak konturu işleminde ise cerrahi müdahale olmadan dudaklarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz. Kırışık ve ince dudaklarınıza uygulanan dudak konturu hem doğal hemde güzel bir görünüm sağlamaktadır.

Kalıcı Makyajda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Her cilt yapısı farklıdır bu yüzden iyi bir estetik merkezinde yüzünüzün analizi yapılarak size uygun kalıcı makyaj türü belirlenmelidir. Olası bir alerjik durum düşünülerek öncelikle küçük bir kaç deneme yapılarak cildinizin kalıcı makyajı kaldırıp kaldıramayacağı tespit edilmelidir.

Sağlığınızı tehdit edecek ürünlerden uzak durmalısınız televizyon ve sosyal medyada bir çok kişinin sahte ürünler nedeniyle ciddi sorunlarla karşılaştığını görmekteyiz. Kullanılan ürünlerin FDA onaylı olmasına dikkat edin.

Türkiye’de henüz kalıcı makyaj eğitimi veren resmi bir kurum bulunmuyor, suistimale oldukça açık olan bu durum nedeniyle seçtiğiniz estetik merkezin bu konudaki referanslarını inceleyin.

Merak edilen bir diğer soru ise kalıcı makyaj abdeste engel mi? Bu soru için çeşitli bir çok bilim ve din adamı açıklamalarda bulunmuştur kimisi engel olur derken büyük bir kısmı ise kalıcı makyajın deri altına yapıldığını, abdestin ise deri üstünü yıkamak olduğunu belirterek her hangi bir mani olmadığını belirtmektedir.

Bu yazı 180 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak