5 Kolay Yöntemle Eyeliner Sürme Taktiği

Paylaş
 

Eyeliner nasıl çekilir sorusunu aslında birçok farklı cevabı bulunmaktadır. Çünkü herkesi göz yapısı eyeliner fırçasının tutuş şekli ve kuyruk yapma biçimi farklı olabilir. Bu soruya cevap verebilmek için ayrıca bir de eyeliner çeşitlerini bilmemiz gerekir. Üç çeşit eyeliner çeşidi vardır.

  • Keçi uçlu eyeliner: Eğer sürme işinde yeni iseniz bu eyeliner ile başlanmalıdır. Sakıncası ise diğerlerine nazaran biraza daha gereken kurumasıdır.
  • Likit Eyeliner: Çok ince bir eyeliner görüntüsü istediğimiz zaman, kullanılabilen bir eyelinerdır. Hata kabul etmez.
  • Jel Eyeliner: Bir ince uçlu fırça yardımı ile sürülen hemen sabitlenen oldukça kalıcı bir eyeliner çeşididir.
Eyeliner çekilirken yapılan en büyük hata bir kerede eyelinerı tutup göz kapağının içinden sonuna kadar bitirip yapmaya çalışmaktır. Eyeliner çekmek için aynada kendinizi rahat görebileceğiniz pozisyona gelip ve eyelinerı göz kapağının en yüksek noktasından başlatmak gerekmektedir. Bu nokta ince fırçanın ilk dokunacağı yer olmalıdır. Fırçanın ilk dokunacağı yer kalın olabilir. Bunun için eyelinerın en kalın olabilecek kısmı da bu yere denk gelmelidir. İlk buraya dokunarak başlanmalıdır.
Eyeliner öncesi sonrası
Ne kadar acemi olursanız olun önce ince çizgiler yapmaya çalışılmalısınız Yani ilk çizgi bir nokta dahi olabilir. İki ve üçüncü noktadan sonra göz kapağını içine doğru gidilmelidir. Kısacası bir kerede kullanmak yerine içeriye doğru küçük çizgiler yapılmalıdır. Daha sonra aynı küçük çizgiyi dışarıya doğru devam ettirilmelidir. En son kirpik dibinden yukarı doğru aynı şekilde minik minik çizgiler yapılarak eyeliner kuyruğunu belirginleştirmek gereklidir. İçeri doğru yine minik çizgiler halinde çizgilerin içi doldurulmalıdır.

Burada önemli, olan her iki göze kapağına uygulanan eyeliner kuyruğunun aynı yönde olamamasıdır. Yani her iki kuyruğun istenilen yönde aynı şekilde gözükmesidir. Eyeliner çekmeye yeni başlayanlar için en önemli püf nokta on ve on beş gün arası günde üç dört defa usanmadan ve yılmadan sabırla göz kapağınızın yapısına göre en uygun sitilinizi bulmanızdır. Bu kendi çabanızla bulabileceğiniz bir husustur. Zaten makyajın özü de bu değil midir? Kendine yakışanı yapmaktır.

Bu yazı 306 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak