Yumurtlama Dönemi Hesaplama

Yumurtlama Dönemi Hesaplama
Paylaş
 

Yumurtlama dönemi bilimsel ismi ile Ovulasyon, hamile kalmak isteyen hanımların mutlaka hesaplaması gereken ve sağlıklı sonuç alabilecekleri özel bir sistemdir. Hesaplamanın ardından çıkan tarihlerde cinsel ilişkiye girildiğinde bebek sahibi olma ihtimali daha yüksektir. Bilindiği üzere sorunsuz bir adet dönemi geçiren kadınlarda yumurtlama, regl görmesinden 2 hafta önce gerçekleşmektedir. Bu dönemde yumurtalıklar erkek spermi tarafından döllenmeye hazır bir şekilde beklemektedir. Sizde aşağıdaki yumurtlama dönemi hesaplama programı ile bir sonraki tahmini yumurtlama döneminizi ve gebelik için en uygun zamanı öğrenebilirsiniz.

Yumurtlama Dönemi HesaplamaYumurtlama Dönemi Neden Önemli?
Doktorların önerileri doğrultusunda hamile kalma şansının yüksek olması için yumurtlama dönemi oldukça önem arz ediyor. Günümüzde bir çok bilinçli aile çocuk düşündüğünde mutlaka yumurtlama dönemini hesaplayarak birlikte oluyor. Bilimsel araştırmalar tarafından da desteklenen bu hesaplama, kadının en son hangi tarihte adet gördüğü ve adet düzeni girilerek kolayca yapılabilmektedir.

Kadının gebe kalması için en ideal dönem (Ovulasyon) ilk adeti tamamlandıktan ve bir sonraki adet dönemine 14 gün kala olan süredir. Bu hesaplama genellikle 28 günde bir adet gören kadınlar için geçerlidir. 30 günde bir adet gören kadınlarda yumurtlama döneminde 2 günlük bir sapma meydana gelmektedir, hesaplamayı ilk adetin üzerinden 14 gün geçmesi gerektiğini baz aldığımız için iki dönem arasında her hangi bir fark yoktur.

Diğer Hesaplama Araçlarımıza Göz Atın
 Gebelik Haftası Hesaplama   Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama   Bebeğiniz İçin Günlük Anne Sütü Hesaplama 

Bu yazı 130 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak