Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama
Paylaş
 

Anne adaylarının en merak ettiği konulardan birisi “bebeğim kız mı erkek mi olacak?” şeklindedir. Bu konuda uygulanan bir çok yöntem bebeğin cinsiyetini belirlemede yardımcı olsa da henüz doğruluğu ispatlanmadığı için tamamen tahmin sonucu hazırlanmaktadır. Bilim ve din adamları piyasada yer alan bu tür hesaplama araçlarının gerçeği yansıtmadığını belirtiyor olsa da mutlaka her anne bu gibi hesaplamalar yapmıştır, işte bu hesaplamalar arasında en popüler olanı Çin takvimi cinsiyet hesaplama yöntemidir.

Aşağıdaki bölümden Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama işlemi yapabilirsiniz. Aşağıdaki birinci alana doğum tarihinizi ikinci bölüme ise hamile kaldığınız ayı belirtiniz.Çin takvimi, ismini aldığı ülkede yaklaşık 500 yıldır kullanılan bir sistemdir. Hatta bir çok anne Çin takvimi hamilelik planlaması yaparak bebek sahibi olmayı tercih ediyor, bilindiği üzere normal şartlarda bebeğin cinsiyeti 15. Haftada belli olmaktadır, bu kadar beklemek istemeyen anneler ise çözümü çin takvimi hesaplamasında arıyor.

Çin takvimi hesaplamasında hamilenin hangi ayda gebe kaldığı ve gebe kaldığındaki yaş bilgileri kullanılıyor. Bu kadar ilgi çekici olmasının nedeni ise yapılan araştırmalar sonucunda Çin takviminin %80’lik oranda doğru sonuçlar verdiğidir. Bu nedenle çin takvimi doğru mu? Şeklindeki sorular genellikle ‘evet’ şeklinde oluyor.Bu yazı 194 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak