Makyaj Bazı Çeşitleri ve Kullanımı

Paylaş
 

Daha iyi ve kalıcı bir makyaj deneyimi için uygulanması gereken makyaj bazı hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz. Bir çok farklı şekilde kullanabileceğiniz primer adı verilen bu yöntem cildinizi makyaja hazırlıyor ve kalıcı bir makyaj deneyimi yaşamanıza olanak sağlıyor. Cildinize süreceğiniz makyajın daha iyi yayılmasını ve güzel görülmesini sağlayan makyaj bazı ayrıca cilt üzerindeki boşlukları doldurarak makyajın daha doğal görünmesini sağlamaktadır.

Sosyal medyada ve televizyonlarda modellerin makyajları hepimizi büyülüyor, peki bu makyajlar nasıl bu kadar güzel ve ışıl ışıl duruyor merak ediyor musunuz? Uygulanan küçük yöntemler ile makyajın bütünlüğünü sağlayan makyaj bazı yöntemi bir çok profesyonel makyöz tarafından kullanılıyor. İçerdiği dimetikon silikon sayesinde cildin pürüzsüz olmasını sağlıyor ancak uyaralım bu madde alerjik etki yaratabilmektedir. 4 farklı makyaj bazı çeşidi bulunuyor işte onlar ve özellikleri

Nemlendirici : Özellikle kış aylarında kuruyan yüze sürülen fondöten dökülmelere neden olmaktadır, makyaj bazının nemlendirici özelliği sayesinde bu sorun ortadan kalkar.

Gözenek Küçültücü : Cilt üzerinde yer alan derin boşlukları doldurmaya yarayan silikonlar sayesinde daha net ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

Matlaştırıcı : Yağlı bir cilde sahipseniz makyaj bazının matlaştırıcı özelliği tam size göre! Matlaştırıcı sayesinde yüzdeki yağlanma engellenir ve fondöten daha kalıcı olur.Makyaj Bazı Seçimi
Bir çok farklı markaya ait makyaj bazı bulunuyor, burada öncelikli olarak cilt yapınıza ve ne amaçlı kullanacağınızı tespit etmeniz gerekli. Yukarıda belirttiğimiz gibi kuru bir cilde sahipseniz nemlendirici özellikli yağlı bir cilde sahipseniz ise matlaştırıcı özellikli ürünleri tercih etmelisiniz.

Makyaj bazını uygulamadan önce cildinizi temizlemelisiniz, hemen ardından cildinize uygun nemlendirici kremi sürerek makyaj bazını fondöten süreceğiniz bölgelere masaj yaparak sürünüz bir kaç dakika bekledikten sonra makyajınızı yapabilirsiniz.

Bu yazı 437 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak