Karbon Peeling Nasıl Uygulanır? Karbon Peeling Faydaları

Paylaş
 

Cildinizi soyulmadan yenilemek ister misiniz? Nd:Yag teknoloji kullanan karbon peeling sayesinde pürüzsüz bir cilde sahip olabilir, üstelik hem oldukça sağlıklı hemde kolay bir şekilde uygulanan karbon peeling yöntemi lazerle cit yenileme işleminde son yıllarda en çok tercih edilen servislerin başında geliyor. Bir çok estetik merkezinde uygulanan karbon peeling ile cit yenileme işlemini evde yapmanız mümkün mü? Karbon peelingin cildinize olan faydaları ve daha pek çok konuyu uzmanlarımız sizler için inceledi.

Karbon Peeling Nedir?

Lazer uygulanarak cilt üzerindeki lekelerin giderilmesi, düzensiz cilt yağlanmasının önlenmesi ve gözeneklerin sıkılaştırılmasını sağlar.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Öncelikle cilt karbon karışımı bir jelle kaplanır, ardından lazer yöntemi ile karbon kaplı yüze uygulanır. Son olarak cilt yenileme işlemi yapılarak cilde yeni, parlak ve canlı bir görünüm kazandırılır.

Karbon Peeling Kullanıldığı Alanlar

Cilt ve yüz bölgelerinin tamamına karbon peeling uygulanmaktadır. Başlıca;

  • Akne bölgeleri
  • Kirli ve kapalı gözenekler
  • Sivilce izleri
  • Cilt lekeleri

Karbon Peeling Kaç Seans Sürer

Ciltteki leke ve sorunun seviyesine göre 6-8 seans arasında sürmektedir. Tedavi sıklığı ise ilk seanslarda 15 günde bir iken ilerleyen seanslarda ayda bir defa olmaktadır. Karbon Peeling aynı zamanda bir cilt bakım tedavisi olduğu için hem leke tedavisinde hemde cilt bakımında kullanılmaktadır.Karbon Peeling Faydaları

Bir çok lazer tedavisi yılın sadece belirli aylarında kullanılıyor ancak karbon peelingi yılın her döneminde yaptırabilirsiniz. Her cilt yapısına uygun olan karbon peeling uygulamasında her hangi bir yara veya farklı bir durum söz konusu olmaz, işlemin hemen ardından kişi günlük yaşamına geri dönebilir.

İlk seans ile birlikte etkisini hemen görebileceğiniz karbon peelinginde kalıcı etkiyi yakalamak için tüm seanslarınızı düzenli bir şekilde uygulamalısınız.

Bu yazı 160 kere okundu.
Etiketler:
Karbon Peeling
  • Site Yorum

Bir yorum bırak