Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalı?

Paylaş
 

Herkes güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister, bunun için bir çok cilt kremine ihtiyacınız yok. Günlük olarak kolayca uygulayabileceğiniz yöntemler sayesinde sizde ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz. Pembe Sihir ekibi olarak güzel bir cilde sahip olmanız için neler yapmanız gerektiğini maddeler halinde açıklıyoruz.

Kış aylarında cilt bakımı biraz daha zor ve zahmetli olabiliyor, öyle ki soğuk hava ve nemin az olması cildi olumsuz yönde etkiliyor durum böylece olunca cildinize daha çok özen göstermeniz gerekmektedir işte kış aylarında cildinize uygulayabileceğiniz öneriler.

Cildinizi Daima Temiz Tutun
Temizleme jelleri ve tonikler cilt temizliğinde mutlaka kullandığımız ürünler arasında yer alıyor. Her gece uyumadan önce cildinizi ılık suyla birlikte temizleme jelleri ile masaj yaparak yıkamalısınız bu işlem hem gözeneklerin açılmasını hemde kan dolaşımını hızlandırarak daha canlı bir cilde sahip olmanız için ufak ama önemli bir işlemdir.

Su İçmeyi İhmal Etmeyin
Cildinize yapabileceğiniz en büyük iyiliklerin başında sıvı tüketimi geliyor. Ancak asitli yada yapay içecekler yerine su, bitki çayı ve soda türü içecekleri tüketmenizde yarar var, bu tür içecekler hem vücudun sıvı ihtiyacını karşılıyor hemde cildin yenilenmesine katkıda bulunuyor.

Nemlendirici Ürünlerini Yanınızdan Ayırmayın
Cildinizin nem ihtiyacını anlamak için dudaklarınıza bakabilirsiniz, çatlamış ve kuruyan dudaklar aynı zamanda cildinizin nemsiz kaldığının en büyük kanıtı bunu önlemek için nemlendirici kremleri mutlaka kullanmalısınız.Uyku Düzeni Çok Önemli
Sağlıklı bireyin günde 8 saat uyuması gerekiyor, bu rakamın altı veya üstünde uyuyorsanız hemen uykunuzu düzene sokmalısınız. Gece uykusu oldukça önemli bu insana hem psikolojik hemde vücutsal anlamda zinde tutmaya yarıyor.

Makyaj Malzemelerinizi Yenileyin
Her ürünün belirli bir kullanım ömrü bulunuyor, söz konusu cildinize direk temas eden ürünler ise bu konuda daha hassas olmalı ve belirli periyotlarla bu ürünleri yenisi ile değiştirmelisiniz. Örneğin makyaj fırçaları, allık ve rimel gibi ürünlerin bitmesini beklemeden son kullanım tarihine yakın bir dönemde yenileyin.

Cilt Düşmanı : Alkol & Sigara
Cildinizi yaşlandıran bir çok etken arasında belki de en tehlikelisi sigara ve alkoldür. Her yönüyle vücut sağlığına zarar veren bu ikiliden uzak durmalısınız, alkol ve sigara cildinizi en az 3-4 yaş yaşlı gösterdiğini biliyor muydunuz?

Bu yazı 99 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak