Fucidin Krem Ne İşe Yarar?

Fucidin Krem Ne İşe Yarar
Paylaş
 

İçerdiği fusidik asit ile cilt üzerinde oluşan hasarı onaran ayrıca sivilce, akne gibi cilt problemleri ile etkin bir şekilde savaşan Fucidin krem özellikle ergenlik dönemiyle birlikte oluşan cilt sorunlarına hızlı çözümler sunmaktadır. Bugüne kadar bir çok sivilce kremine sitemize yer vermiştik, Fucidin kremde tıpkı diğer sivilce giderici kremler gibi son derece etkili bir üründür. Doktor onayı ile satılan Fucidin krem sivilce tedavisi uzun soluklu uygulanması gereken ve doktorunuzun belirttiği süre boyunca kullanmanız gereken bir ilaçtır.

Sürüldüğü andan itibaren etkisin gösteren Fucidin krem bazı hassas ciltlerde yan etkilere neden olmaktadır bu nedenle mutlaka doktorunuzun talimatlarına uyarak bu kremi kullanın aşırı dozda kullanımından dolayı oluşabilecek hasarlarda cildinizi boy su ile yıkayıp vakit kaybetmeden doktorunuza başvurmanızda yarar var. Antibakteriyel özelliğine sahip olan Fucidin kremi göz ve dudak çevresine sürülmesi tavsiye edilmez. Uzun yıllardır kalıcı sivilcelere maruz kaldıysanız bu kremi mutlaka denemelisiniz.

Fucidin Krem Neye İyi Gelir

  • Sivilce
  • Akne
  • Yanık
  • Egzama
  • Cilt kararması
  • Mantar*

Fucidin, bilimsel olarak kanıtlanmasa da cilt mantarına ve bulaşıcı cilt hastalıklarına iyi geldiği tespit edilmiştir.

Fucidin Krem Kullananlar

Yazımızın bu bölümünde ise fucidin krem kullananların yorumlarına yer verdik. Genel olarak baktığımızda çoğu kişi bu kremden memnun gözüküyor, kullanıcı yorumları ekşi sözlük ve kadınlar kulübü baz alınarak hazırlanmıştır.* Sadece sivilceler için değil vücudumun çeşitli yerlerinde çıkan çıbanlar içinde oldukça etkili oldu.

* Yanık tedavisi için doktor tavsiyesi ile kullandım, memnunum.

* Hem ucuz hemde oldukça işe yarıyor üstelik sivilceleri ciddi anlamda yok etti.

* Cildim çok hassas, lazer epilasyon sonrası kullanıyorum yumuşatıcı özelliğe sahip.

* Kulağımı deldirmeden önce arkadaşımın tavsiyesi ile kullandığım ve son derece memnun kaldığım bir krem.

Fucidin Krem Fiyatı

Abdi İbrahim tarafından satış izni bulunan bu krem reçete ile satılmakta olup eczane fiyatı 14.00 TL’dir.

fucidin öncesi sonrası

Fucidin Krem Yan Etkileri Neler?

Bilinen yaygın bir yan etkisi olmasa da özellikle hassas ciltlerde sıklıkla deride incelme, hassasiyet artışı, cildin kuruması ve şişlik gözlemlenmiştir. Özellikle doz aşımı, yanlış kullanımın yanı sıra Fucidin kremin içinde yer alan bileşenlere karşı alerjisi olan kişilerde bu sorunlar daha sık görülmektedir.

Fucidin Krem Hakkında (Soru / Cevap)
Ülkemizde bir çok kişi tarafından kullanılan ve son derece ilgi gören Fucidin krem hakkında kullanıcıların merak ettiği soruları tek bir çatı altında topladık.

fucidin krem tırnak batması
Cilt doktorları tırnak batması için fucidin kremi önermektedir. Batan bölgelere bir pamuk yardımı ile kremi sürebilirsiniz. Bakterileri yok etme özelliği sayesinde kullanımı uygundur.
fucidin krem uçuk için kullanılır mı
Uçuk bir mikroptur ve fucidin ciddi anlamda ciltteki mikroplarla savaşır bu nedenle kremi kullanabilirsiniz.
fucidin krem etkili mi
Kullanım alanı ve fayda sağlayacağı bölgeye göre etki süresi farklılık göstermektedir. Örneğin sivilceleri kurutmada 3-4 gün içerisinde etki gösterirken, yanık tedavisinde bu süre daha uzun olabilir.
fucidin krem mi pomad mı daha etkili
İkisininde uygulama alanları farklıdır. Krem, daha çok cilt üzerindeki sorunlar için kullanılırken pomad şekli cilt altı yaralar ve hasarlarda tercih edilmektedir.

Sivilce Kreminde En Çok Takip Edilenler

Clindoxyl Jel
Benzamycin
Fito Krem
Madecassol Krem

Bu yazı 258 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak