Madecassol Krem Nedir?

Madecassol Krem Nedir
Paylaş
 

Sıklıkla kullanılan kozmetik ürünlere yönelik daha farklı bir özellik taşıyan Madecassol daha etkili bir çözüm sunabilmektedir. Genellikle kişinin isteğine bağlı olarak rahatlıkla satın alınabilinen bu ürün, aynı zamanda doktor tavsiyesi üzerine verilen ve reçeteye uygulanabilen bir ürün olmaktadır. Genel olarak medikal bir özelliğe sahip olarak satışa sunulan Madecassol, aynı zamanda birçok farklı alana yönelik de tercih edilebilmektedir. Vücudun tamamında oluşan tüm yara bölgelerine, sivilce tedavisi ve hatta yanıklara uygulanan bir üründür. Bu tür sorunlara yönelik tercih edilmekte olan ürün, ek olarak vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan çatlaklar için tedavi nihayetini de taşımaktadır. Hal böyle olunca kullanımı, tercih ve tavsiye edilmesi de yaygınlaşmıştır.

Madecassol Krem Nedir?
Madecassol Krem Nedir
Centella Asiastica adına sahip bir bitkiden elde edilen özler sayesinde Madecassol ürünü oluşturulmaktadır. Bitkinin birtakım etkenlerle formülleştirilerek krem haline getirilmesi sağlanmaktadır. Bu krem ciltte oluşan yanık, sivilceler, çatlaklar ve yarık gibi birçok farklı etken üzerinde direkt olarak tedaviye tabii edilebilmektedir. Bu kapsamda merhemin mezhebi artarak daha kullanışlı bir duruma getirilmektedir.

Madecassol Ne İşe Yarar – Vücudun Nerelerinde Kullanılır?

Hemen yukarıda da bahsettiğimiz üzere genel olarak vücudun her alanında kullanılabilinirliği olan bir krem türüdür. Daha çok yara ve yanıklar için tercih edilen Madecassol krem birçok farklı tedavi üzerinde de yöntem olarak denenmiş ve fayda görülmüş etkiye sahip olmaktadır. Özellikle de hamile kadınların gebe dönemlerinde yaşadıkları cilt çatlaklarına yönelik tercih edilmektedir. Bu dönemlerde sıklıkla tercih edilmekte olunan ürün, aynı zamanda havanın soğuması veya sıcak bir hale gelmesiyle de kullanılabilinen bir özelliğe sahiptir. Teknolojik olarak tedavi sürecinde olan hastalarında Madecassol kremden faydalanması zararsızdır, buna yönelik birçok hasta bu kremi kullanabilmektedir.

 Bu Ürün İlginizi Çekebilir : Aynısefa Kremi FaydalarıVücudun her noktasında oluşan fiziksel görüntü problemlerinin önüne geçilebilinmesi adına tercih edilerek bu sorunların aşılması sağlanmaktadır. Madecassol kreminin bir diğer en çok kullanılma sebeplerinden bir tanesi de kadınlar arasında cilt bakım ürünü olarak görülmesidir. Ölü hücrelerin ciltten atılması ve hasar gören hücrelerin de onarılarak daha iyi bir seviyeye gelinebilinmesi için tercih edilmektedir. Radyoterapi ve solaryum gibi ışın tedavileri sonrasında kullanılabilinen bir kremdir. Birçok farklı vücut geneli sorununa yönelik fayda sağlayan bu krem, birçok kadın tarafından cilt maskesi olarak da tercih edilmektedir.

Madecassol Kreminin Yan Etkileri Var Mıdır?

Tamamen bitkisel olarak elde edilen bu doğal yapım olan krem sağlıklı bir niteliğe sahiptir. Dolayısıyla yan etkileri yok denilebilecek kadar oldukça düşük seviyede olmaktadır. Bu kapsamda özellikle de alerjik hastalıklara sahip olan kişiler, hamileler ve yaşlı insanlar dahi gönül rahatlığıyla Madecassol kremini kullanabilmektedir. Zararsız bir ürün olan Madecassol krem kutusunun içerisinde yer alan prospektüs üzerinde yer alan çeşitli yönergeleri okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Madecassol Kremin Faydaları Nelerdir?

  • Cilt tabakasında oluşan yanık ve yaralardan kalan izleri minimum seviyeye düşürerek git gide kaybettirmektedir.
  • Birtakım cerrahi operasyonlar sonrasında bıçak izi gibi görüntü sorunlarının giderilmesini sağlamaktadır.
  • Kişinin aniden kilo kaybı veya kilo almasına bağlı olarak vücudunda ortaya çıkan çatlakların görüntüsünü silikleştirmede etkilidir.
  • Elle oynanarak kötü hale gelen sivilce izlerine bağlı tedavilerde etkili çözüm olmaktadır.
  • Geçmesine rağmen lekesi kalan aknelerin tedavisinde birebir etki yaratmaktadır.
  • Sünnet derisi problemleri ve vajinal yırtılma tedavilerinde kullanılmaktadır.
  • Sıcak veya soğuğa bağlı olarak gelişen el ve ayak çatlaklıkları tedavisine iyi gelmektedir.
  • Anne adaylarında oluşan meme ucu ağrılarına iyi gelmektedir.

Madecassol Kremi Nerede Satılıyor?

Herkesin tahmin ederek de bilebildiği, fakat merak edilen nerede satılıyor sorusuna direkt olarak eczaneleri gösterebiliriz. Çoğunlukla eczanelerden temin edilebilinen Madecassol kremi, aynı zamanda kozmetik ve medikal ürünler satan birçok işyerinden temin edilebiliyor. Fakat her marka ve ürün türünde de olabileceği üzere sahte ürünlerden kaçınmak adına güvendiğiniz yerlerden Madecassol kremini satın almanızda fayda var. Kremden en iyi şekilde yararlanabilmek için uygun formatlarda saklanan eczanelerden satın almanızda fayda var. Öte yandan her üründe de olabilecek şekilde Madecassol kremi satın alırken son kullanma tarihini göz önünde bulundurarak satın almanız daha faydalı olacaktır.

Madecassol Kremi Ne Kadar? (Fiyat)

Bu kadar soruna kafa tutan bir kremin fiyatı bu kadar uygun olamaz nitelikte bir fiyata sahip olabilmektedir. Eczanelerden ve daha birçok işyerinden temin edebileceğiniz Madecassol krem fiyatı 18 TL olmaktadır. SGK kapsamında bir anlaşmaya dahil olmadığından ötürü, reçetesiz olarak da satın alınabildiği için fiyat standart olarak bu şekilde tüketiciye sunulmaktadır. 18 TL’lik olan bu ürünün toplam ağırlığı ise 40 gram olmaktadır.

Madecassol Merhemi Nasıl Kullanılır?

Kullanım şekli merhemin tamamen hangi vücut alanına yönelik kullanılacağına dair değişiklik gösterebilir. Örnek olarak yanık veya yaralar üzerine uygulanacak olan bir tedavi dahilinde yapılacak ise, bunun için yara bölgesinin üzeri krem ile ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta açık yaranın üzerine uygulanmaması üzerinedir. Zira kremin açık yaraya teması halinde yaranın durumu daha kötü bir hale dönüşerek sağlığınızı tehlikeye atmış olacaksınız. Bunun için yaralı bölgenin mutlaka kabuk tutmuş olmasına dikkat etmelisiniz, bu şekilde kullanmanızda bir zarar bulunmamaktadır.

Madecassol krem yanık ve yaralar üzerine tedavi için birçok doktor tarafından da onaylanarak tavsiye edilmektedir. Buna yönelik reçeteler üzerinde de sıklıkla bunu yazmaktadırlar. Bazı durumlarda doktorunuz tavsiye etmeyebilir, doktorunuzun tavsiyelerinize her iki açıdan da her daim uymanızda fayda olacaktır. Tekrar hatırlatmakta fayda var ki; açık yaraya temas edecek olan bu krem canınızı fazlasıyla yakabilir, aynı zamanda yaranın büyümesine de davetiye çıkarabilmektedir.

Kapalı, yani kabuk tutmuş yaralar üzerine günde en az 2 defa kullanmanızı öneriyoruz. Buna ek olarak sadece yara ve yanıklarda da etkili olmayıp, aynı zamanda sivilce izleri, akne izleri, cilt çatlaklıkları ve daha birçok farklı vücut problemlerine yönelik rahatlıkla kullanabileceğiniz bir krem türü olmaktadır.

Alternatif Yöntem : Sivilce ve Akneler İçin Clindoxyl Jel

Expigment Krem Nedir? Expigment Faydaları İçin TIKLAYIN

Bu yazı 369 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak