Kadınlarda Meme Ucu Estetiği Nedir Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Kadınların sıkça yaptırdığı estetiklerin başında gelen meme estetiğinin bir çok alt dalı olduğunu belirtmiştik ülkemizde en çok uygulanan yöntemler meme büyütme, dikleştirme ve küçültme olarak sıralansa da meme ucu estetiği oldukça popüler estetik türleri arasındadır, daha çok göğüs estetiği yaptırıp meme ucunda deforme olan kadınların tercih ettiği bu estetik türü aynı zamanda meme büyütme ameliyatı olanlarda doğal olarak düzelmektedir.

Meme Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?
Eğer hasta sadece meme ucu estetiği yaptırmak istiyorsa bu işlem için lokal anestezi yeterli olacaktır. Genetik bir rahatsızlık olan içe gömük meme uçları, kaza yada çeşitli ameliyatlar sonrasında da oluşabilmektedir. Biraz önce belirttiğimiz gibi göğüs büyütme ameliyatı meme ucunun yukarı kaldırılması ile gerçekleştiği için meme ucu kendiliğinden istenilen şekle girecektir.

Diğer meme estetiği işlemlerine göre daha kısa süren ve ortalama yarım saatlik bir ameliyatta istenilen görünüm ortaya çıkmaktadır. Meme ucunun gömülü olmasının nedeni meme ucu kanalının kısa olmasıdır.

Ameliyat sırasında bu kanal uzatılır yada sıkışmış durumda olan kanal gevşetilir. Meme ucu estetiğini hamile kalmak isteyen kadınlar yaptırmaktadır çünkü emzirme döneminde oldukça zorluk çekilmektedir. Bu ameliyat süt kanallarına zarar vermediği için her hangi bir sorun teşkil etmemektedir.Meme estetiği türlerine fiyat bakımından en uygun olanı meme ucu estetiğidir. Seçilen estetik merkezi ve cerrah fiyatı belirleyen en önemli unsurlar arasındadır.

Bu yazı 200 kere okundu.
Etiketler:
Meme Ucu Estetiği
  • Site Yorum

Bir yorum bırak