Göğüs Büyütme Ameliyatları Ne Kadar Sağlıklı?

Paylaş
 

Büyük ve çekici göğüslere sahip olmak her kadının hayalidir. Genellikle doğuştan gelen ve sonrasında çevresel faktörlerinde etkilediği göğüs boyutlarını estetik müdahale etmeden büyütmek mümkün mü? Çoğu kadın bu sorunun cevabını merak ediyor, günümüzde kadınların en sık yaptırdığı estetik operasyonların başında gelen göğüs büyütme ve meme estetiği bir çok farklı türde uygulanmaktadır.

Alternatif Konu : 3 Adımda Kolay Sağlıklı Göğüs Büyütme Yöntemleri

Göğüs Büyütme Ameliyatları İşe Yarıyor Mu?

Göğüs büyütme, kadının mevcut göğüs ebatlarını daha dolgun ve büyük hale getirme işlemidir. Dünya genelinde bir çok kadın her yıl göğüs büyütme ameliyatı olarak göğüslerini büyütmek için uğraşıyor. Kalıcı bir yöntem olarak bilinen ve oldukça etkili olan göğüs büyütme ameliyatlarında genellikle silikon protezler kullanılmaktadır. Ülkemizde bir çok estetik merkezi bu tür operasyonlarda FDA onaylı ürünleri tercih ederek hasta sağlığını korumayı amaçlıyor.

Küçük göğüslü kadınlara yada göğüs ebatlarını yetersiz bulanlara yapılan bu işlem için bazı şartları da yerine getiriyor olmanız gerekiyor. Örneğin hamile yada 18 yaşından küçükler, kanser hastaları ve cilt tedavisi gören kişiler göğüs estetiği olamaz. Bir kaç farklı yöntemle gerçekleşen göğüs büyütme ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştiği için bazı kadınlar bu operasyona pek sıcak bakmıyor.

Göğüs Büyütme Ameliyatlarının Çeşitleri
Çeşitli yöntemler ile gerçekleşen göğüs büyütme işleminde damla ve yuvarlak protez kullanılmaktadır. Her birinin farklı özelliği bulunan bu protezler aynı zamanda göğüsün şeklini de belirler. Meme büyütme ameliyatı olmaya karar verdiğiniz ve aklınızda çeşitli sorular mı var? Göğüslerini büyütmek isteyen kadınların başlıca merak ettikleri konuların başında meme içerisine konulacak silikon protezin yapısı geliyor. Daha iyi sonucu hangisi verir? Hangi silikon protez daha doğal ve güzel gözükür?Yapı bakımından silikon protezler, dışları silikon kılıf içleri ise silikon jelden üretilir. Damla ve yuvarlak silikon protezi birbirinden ayıran en önemli fark ise içerisinde bulunan jelin sertlik derecesidir, yapılan araştırmalara göre damla protezler içerdiği sıvı niteliği açısından büzüşme sıvı toplanması gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkartmaz, şimdi bu iki protez şeklini daha detaylı inceleyelim.

Damla Protez Nedir?
Şeklini isminden alan tıpkı bir damla gibi üst kısmı ince aşağıya doğru inildikçe daha dolgun bir yapıya sahip olan damla protezi hastanın vücut yapısına uygunsa yapılmalıdır. Bu protez çeşidini daha çok, sutyen içerisinden daha dolgun bir göğüs yapısına sahip olmak isteyen kadınlar tercih etmektedir. Doğallığın daha ön planda olduğu damla protezler içerdiği sert jel sayesinde sarkma gibi kötü görünüme neden olmaz.

Yuvarlak Protez Nedir?
Her tarafının eşit ve yuvarlak olduğu bu silikon türüne yuvarlak protez ismi verilir. Kendi içerisinde üçe ayrılan yuvarlak protezler düşük, orta ve yüksek profilli şekilde sınıflara ayrılır. Eğer kişi dekolte kısmında dolgunluk olmasını istiyorsa yuvarlak protezi tercih etmelidir.

Silikon Protez Seçimini Belirleyen Unsurlar
Göğüslerini büyütmek isteyen kadınlar öncelikle meme bölgesinin hangi bölümünde dolgunluk olmasını istediğini belirlemesi gereklidir, sonraki aşamada ise yapılan ön muayene ile göğüs yapısı, üst dokusu, meme ucunun yeri ve uygulanacak işlemin kas altı yada kas üstü mü olacağı belirlemektedir.

Meme Büyütme Hakkında Bilinen Yanlışlar
Günümüzde artık bir çok kurumsal ve profesyonel estetik merkezleri FDA onaylı ürünler kullanmaktadır.

Protezleri Belli Bir Sene Kullanabilirsiniz. Bu bilgi doğru değildir, taktırdığınız protezleri ömür boyu kullanabilirsiniz.

Zorlandığında Protezler Patlar. Silikon delinse bile içindeki jel yapı dışarıya akmamaktadır, böylece silikonun meme yapısıyla bir teması bulunmaz.

Göğüs Büyütme Hakkında Merak Edilenler

Bu bölümde ise bugüne kadar göğüs büyütme hakkında en çok merak edilen soruları ve cevapları listeledik.

Ameliyattan Sonra Doğal Görünüm Sağlanır Mı?
Bu soru aslında en sık sorulan soruların başında geliyor, doğallığı sağlamak için vücut oranınıza uygun boyutta silikon taktırmalısınız ancak her silikon elle kontrol edildiğinde silikon olduğu anlaşılmaktadır. Silikon taktırdıktan bir yıl sonra meme ve silikon protez birbirine daha iyi uyum sağlayacağı için hissedilme daha az yaşanacaktır. Silikon protezin daha doğal görünmesi için göğüs yapısının mümkün olduğunca derinine takılması gerekmektedir. Üst kısımda göğüs kaslarının önüne ve meme dokusunun arkasına yapılan protezler daha doğal bir görünüm kazandırır.

Göğüs Büyütme Ücretleri
Tüm estetik işlemler olduğu gibi göğüs büyütme operasyonlarında da ücretlendirme uygulanacak protez türüne ve hastanın göğüs yapısına göre farklılık göstermektedir ayrıca seçilen hastane ve hekimin niteliği de göğüs büyütme ücretlerini belirleyen diğer faktörlerden biridir. 2017 yılında ortalama bir göğüs büyütme ameliyatı 3.000 TL ile 7.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası
Genel anestezi ile gerçekleşen ameliyat sonrasında hastaya özel pansuman yapılmaktadır, bilindiği gibi ameliyathaneler soğuk olduğu için hastada üşüme belirtisi, mide bulantısı görülür. İlk altı saat belirgin ağrılar yaşanacaktır, bu yüzden doktor kontrolünde damar yolu ile güçlü ağrı kesiciler kullanılacaktır. Hastanede ortalama 2 gün boyunca kalınır ve ağrılar en fazla 3 gün sürmektedir.

Ameliyat sonrası ilk bir hafta hastanın mutlaka dinlenmesi gereklidir. Özellikle göğüs ve kol bölgesini fazla çalıştıracak hareketlerden uzak durmalıdır. İyileşme sürecinde hastanın sırt üstü yatması önerilmektedir. Yiyecek ve içeceklerde her hangi bir kısıtlama olmayan göğüs estetiği ameliyatından önce ve sonra sigara kullanılmaması gereklidir.

İyileşme dönemi boyunca hastaya doktoru tarafından özel bir sutyen verilmektedir ve günlük aktivitelerine geri dönene kadar bunu kullanmalıdır.

Silikon Göğüslerime Zarar Verir Mi?
Silikon protezlerin içeriği tamamen vücut ile uyumlu maddelerden oluşmaktadır. Gıda sanayisinde de kullanılan bu jeller kesinlikle zarar değildir.

Silikonlar Nasıl Yerleştirilir?
Protezler hastanın tercihi ve vücut yapısı uygunsa meme ucunun altından, koltuk altından ve göbek kesiğinden girilerek yerleştirilmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen yöntem ise meme altından yerleştirmektir bu sayede her hangi bir dikiş izi kalmaz ve süt kanallarına zarar gelmez.

Göğüs Büyütme Yaptıran Biri Hamile Kalabilir Mi?
Silikon protezler meme dokularının hemen altına yerleştirilmektedir bu yüzden süt kanalları ile her hangi bir teması bulunmaz, olası bir silikon patlaması durumunda ise silikon jeller dağılmayacağı için süte etki etmeyecektir.

Tavsiye Konu : Ameliyatsız Göğüs Dikleştirmek Mümkün Mü?

Bu yazı 156 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak