Kadın Sağlığı Açısından Mastürbasyon Faydaları

Paylaş
 

Bu Yazıda Öne Çıkan Başlıklar

Mastürbasyon kadın ve erkeklerin kendilerini tatmin etmesine verilen isimdir. Bizim gibi doğu kültürünü benimseyen toplumlarda pek hoş karşılanmayan ancak Avrupa ülkelerinde son derece doğal bir ihtiyaç olarak görülen mastürbasyon için yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda aşırı yapılmamak şartı ile sağlık için yararlı olduğu tespit edilmiştir. Geçmişten gelen ön yargılar nedeniyle özellikle kadınlar için kapalı bir kutu olan mastürbasyon, kişileri cinsel hayata hazırlayan yararlı bir eylem olarak görülmesi gerekiyor. Ergenlik dönemiyle beraber başlayan kişinin kendi vücudunu daha iyi tanıma evresinin birer parçası olan bu kavram dikkat edilmesi gereken nokta ise bağımlılık durumudur.

Daha çok erkeklerin yaptığı mastürbasyon için kadınlar biraz daha temkinli yaklaşıyor, bunun nedeni ise bekaret olabilir. Çünkü mastürbasyon sırasında kadınların kızlık zarının deforme olabileceği düşünülmektedir ancak kadınlar açısından pek bilinmese de mastürbasyonun bir çok yararı da bulunuyor. Pembe Sihir ekibi olarak bizde sizler için bu yazımızda kadın sağlığı açısından mastürbasyonun faydalarını detaylı bir şekilde sunacağız.

Kadınlar İçin Mastürbasyon Faydaları

İradenizi kontrol altında tuttuğunuz sürece mastürbasyon fiziksel ve psikolojik olarak size yarar sağlayan bir olaydır. İşte faydaları uzmanlar tarafından kanıtlanmış mastürbasyon faydaları;

Daha İyi Bir Uyku
Kadınlar yapıları gereği Orgazm esnasında güçlü bir şekilde endorfin isimli bir hormon salgılar, salgılanan bu hormon ile çok daha iyi ve güzel bir uyku sizleri bekliyor olacak.

Günlük Yorgunluğunuzu Azaltır
Gün boyunca çeşitli nedenlerden dolayı yaşanan stres veya sorunlar vücutta bir takım ağrılara ve yorgunluk belirtilerine neden olur. Özellikle de kadınların regl döneminde yaşadığı kramp ve sancıların azalmasında mastürbasyonun iyi geldiği bilinmektedir.

Vücudunuzu Keşfetmeniz İçin Yardımcı Olur
Hoşlandığınız bölgeleriniz, hassas olduğunuz ve kendinizi mutlu eden küçük dokunuşları önce kendiniz keşfedebilirsiniz. Bu tür duyguları ilk etapta partneriniz ile yaşamanız belki zor olabilir, önceden hazırlıklı olmak ve vücudunuzu daha iyi tanımak için mastürbasyon oldukça yararlıdır.

Kadınların kendi aralarında yaptığı cinsel içerikli konuşmalarda mastürbasyon hakkında daha net oldukları ve fikir alışverişleri yaptığı bilinmekte, karşı cins ile konuşulamayan bir çok konudan biri olan mastürbasyon kesinlikle utanılacak bir konu olmadığı gibi sağlıklı her bireyin belirli aralıklarla uyguladığı bir ‘tatmin olma’ yöntemidir.

Mastürbasyon Günah Mı?

Bu konu ise oldukça hassas bir nokta olduğu için kişilerin fikirleri yada önerileri yerine, bu alanda çeşitli bilgi ve birikimi olan kişilerin sunduğu cevaplara yer vermenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz.

Dini açıdan mastürbasyon diğer ismi ile İstimna için Din adamları, bu eylemin tatmin olmak (rahatlamak) amaçlı olduğu zaman günah olmadığını ancak bunun bedensel bir zevk için yapıldığında ise haram olduğunu belirtiyorlar.

Kadınlar Nasıl Mastürbasyon Yapmalı?

Kadın için cinselliğin ikinci planda olduğunu ve asıl önemli olanın duygusal yoğunluk olduğunu biliniyor. Mastürbasyon öncesinde öncelikli olarak beyin olarak hazır olmanız gerekiyor, sonrasında kendinizi iyi hissettiğiniz ve sizi daha kadınsı gösterecek kıyafet seçimi yapabilirsiniz.
Kadınlar Nasıl Mastürbasyon Yapmalı
Mastürbasyon bir nevi sizin kendiniz içinizle buluşmanız olacağı için vücut temizliğinize önem vermeyi ihmal etmeyin, erkeklere nazaran kadınlar için mastürbasyon biraz daha zahmetli ve vakit gerektiren bir eylemdir bu hazzı en iyi şekilde değerlendirmek için yaşadığınız ortamında buna uygun olması gerekiyor.

Sizin orgazm olmanız için her şey uygunsa artık başlayabilirsiniz, öncelikle bunun için farklı araçlar kullanmanız sizi ilk etapta utandıracak olsa da yastık gibi araçlar mastürbasyon yapmanız için ideal yardımcılar arasındadır. Bu yöntem ayrıca bakire kızlar içinde son derece korunmacı bir yöntem olarak bilinir.

Hadi bu işi daha keyifli hale getirelim! Duş alırken kullandığınız bir çok jel ve yağ sizin daha çok haz almanız için kullanabileceğiniz diğer ürünler arasında yerini alıyor.

Bunu yaparken biraz kendinizi tuhaf hissedebilirsiniz ancak ilginizi çeken erkek resimleri veya sevgilinizi hayal etmek küçük, masum bir yaramazlık olarak kabul edilebilir.

Çeşitli cinsel oyuncaklar kullanmak özellikle bakire olmayan kadınlar arasında oldukça popüler bir yöntem, ancak bu tekniği bakirelerin kullanmaması gerekiyor.


Bu yazı 153 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak