Gerdek Gecesi Neler Yapılmalı? Gerdek Gecesi Tavsiyeleri

Sevdiği insanla mutlu bir yuva kurmak her genç kadının hayalidir. Önce flört dönemi ardından nişan ve son olarak da düğünün ardından yaşanması en normal olgulardan birisi de gerdek gecesidir. Özellikle kadınlar açısından bir hayli stresli ve heyecanlı bir gece olduğunu bildiğimiz gerçek gecesi hakkında uzmanların görüşlerine yer verdik. Bu yazımızda gerdek gecesi neler yapılmalı? Gerdek gecesi için özel tavsiyeler ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Gerek fiziksel gerekse de ruhsal yönde hazır olunmaması gerdek gecesinin stresli ve başarısız geçmesine neden olmaktadır. Olumsuz geçen bir gerdek gecesi her ne kadar evliliğin ilerleyen zamanlarında rayına otursa da bazı durumlarda bu başarısızlık ilişkinin bütününe yansıyıp evliliğin bitme noktasına kadar ulaşabiliyor. Ancak bilinçli ve planlı bir şekilde gerdek gecesine hazırlanırsanız bu sorunların hiç birini yaşamaz hatta hayatınızın en güzel gününü taçlandırarak sonlandırabilir, yeni bir güne hiç olmadığınız kadar mutlu ve huzurlu bir şekilde uyanabilirsiniz. İşte gerdek gecesi için son derece önemli ve başarısı kanıtlanmış tavsiyeler.

Gerdek Gecesi Neler Yapılmalı?

Bu tavsiyelerimiz ağırlıklı olarak kadınlara özel olsa da bazı noktalarda erkekleri de ilgilendiren maddelerde bulunuyor bu nedenle yazımızı partnerinizle paylaşmanızda büyük fayda var.

Gerdek Gecesi Namazı
Dinimizde şart koşulmayan ancak müstehap ( yapılmaması halinde günah yazılmayan ancak yapıldığında insanın huzur bulduğu iyi bir şey) sayılan gerdek gecesi namazı diğer ismi ile Zifaf, bir nevi Allah’ın bu evliliği hayırlı kılması, sevdiğine iyi bir eşe kavuşulduğu için edilecek dualardır. Bu namazı sadece erkekler değil kadınlarında kılması daha hayırlı olacaktır, tıpkı sabah namazı gibi kılabilirsiniz, niyet edilirken “Allah rızası için iki rekat namaz kılmaya” şeklinde giriş yapılır.

Gerdek Gecesinin Tarihçesi Nedir?
Dünyanın her yerinde gerdek gecesi kavramı bulunmaktadır. Tarihi kültürüne bağlı bir çok ülkelerde bu olay bir tören havasında gerçekleşir ve kadın ile erkeğin birbirlerine artık helal olduğunun bir nevi kanıtıdır. Damadın sadıc görevini üstlenen kişi ona gerdek gecesi hakkında bilgiler verip yapması gerekenleri anlatır.

Başkalarının Sözlerini Önemsemeyin
Evlilikten önce kadınlar gerdek gecesi ile ilgili doğru yada yanlış bir çok bilgi ediniyor. Gerek çevresinden gerekse de yaptığı çeşitli araştırmalar ile edindiği bu bilgi bazen onu strese sokmaktadır. Bu nedenle başkalarının yaşadığı gerdek gecesi hikayelerini bir kenara bırakıp sadece anı yaşamayı hayal edin. Kimisinin gerdek gecesi oldukça kötü geçerken kimisinin gerdek gecesi çok iyi geçmiş olabilir, kişilerin ruhsal ve fiziksel yöndeki farklılıklarını hesaba katıp bu durumun kişiden kişiye değişebileceğini unutmayın.

Kızlık Mevzusu
Kadınları strese sokan en önemli olaylardan birisi de kızlık zarı konusudur. Daha önceki yazımızda kızlık zarı hakkında bilgi vermiştik, özetlemek gerekirse kızlık zarı yapısı gereği esnektir bu esneklik kişiye göre farklılık gösterebildiği için ilk gece baskıdan dolayı (cinsel ilişki) kızlık zarının kanaması yaşanmadıysa bu durum ilerleyen zamanlarda değişebilir işte burada erkeğe büyük görev düşüyor, eşini baskı altına almak ve onu suçlamak yerine daha ılımlı yaklaşıp onun yanında olduğunu hissettirmelidir. Ancak buradaki önemli husus iki tarafında birbirlerine olan samimiyeti ve verdiği güvendir.

Gerdek Gecesi 1 Günden İbaret Değil
Düğün akşamı gerdek gecesi yaşanacak diye bir kural yok. Çiftler kendilerini fiziksel ve psikolojik olarak ne zaman hazır hissederlerse cinsel ilişkilerini o zaman yaşayabilirler yine bu konuda da son derece anlayışlı olunmalı ve eşinize destek olmalısınız. Bu sadece kadın için değil erkek içinde geçerlidir, günün yorgunluğu, stres ve uzun bir evlilik aşaması çiftlerde yorgunluğa ve gerginliğe neden olmaktadır bu durumda olan erkek ise ilk gün başarısız olurum kaygısı yaşar kadınlar bu durumu fark edip eşlerini anlayışla karşılamalıdır.

İlişki Öncesi Planlama Önemli
Evlilikle beraber çiftlerin korunma yöntemleri hakkında bilgi sahibi olması gereklidir. En bilinen ve güvenilir korunma yöntemi prezervatif veya kadın doğum haplarıdır ancak eşiniz bunu istemiyorsa doktorunuza başvurarak farklı korunma yollarını öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz.

İç Çamaşırlarınıza Özen Gösterin
Kendinizi güvende hissedebileceğiniz güzel iç çamaşırlarını gerdek gecesinde tercih edebilirsiniz. Çekici ve eşinizi mutlu edebilecek kıyafetler seçerek o gecenin daha güzel ve ateşli geçmesi sizin elinizde. Giyeceğiniz bu iç çamaşırları sizin öz güveninizi de arttıracaktır.

Gerdek Gecesinde Tercih Edilmesi Gereken Pozisyonlar
Gecenin en yoğun olarak yaşanacağı anlar hiç şüphe yok ki ilişki pozisyonlarıdır. Özellikle yeni çiftler için tercih edilmesi gereken en uygun pozisyon, misyoner adı verilen erkeğin üstte kadının ise altta olduğu pozisyondur. Daha önceki yazımızda misyoner pozisyonu hakkında geniş bilgiler sunmuştur, bu yazımıza göz atabilirsiniz. İlişki kontrolünün tamamen erkekte olduğu misyoner pozisyonunda erkeğin son derece bilinçli, kibar ve hassas olması gereklidir.

Tıpkı misyoner pozisyonunda olduğu gibi tam ters pozisyonda gerdek gecesi için uygundur. İlk gece kontrolü erkeğe bırakabilirsiniz, nede olsa o günden sonra tüm ipler sizin kontrolünüz altında olacak… Kadının orgazma daha çabuk ulaşmasını sağlarken erkeğinde son derece haz duyacağı bir pozisyon türüdür.

Gerdek Gecesi Bunlara Dikkat !
Her ne şartta olursa olsun düğün bitip eşiniz ile baş başa kaldığınızda geride bıraktığınız tüm sorunları unutmalısınız. Hayatınızı birleştirdiğiniz kişi ile inşALLAH uzun ve sağlıklı bir yolculuğa çıkacağınız o ilk gün pozitif ve mutlu olmaya çalışın.

Cinsel ilişki konusunda ise erkeklerin biraz hoş görülü olmasında yarar var. Bekarken izlediğiniz bazı (+18) filmler eşinizden beklentilerinizi yükseltebilir ancak onları bir kurgu olduğunu ve bazı şeylerin zamanla yaşanabileceğini unutmayın.

‘Gerdek Gecesi’ isminden de anlaşılacağı gibi sadece bir ‘gece’ olarak düşünün evet oldukça önemli ve hassas bir nokta ancak sevdiğinizle yaşayacağınız daha pek çok özel ve güzel geceler olacağını unutmayın.


Bu yazı 162 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak