Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama
Paylaş
 

Daha sağlıklı bir yaşam ve kilonuzu kontrol etmeniz için size özel hazırladığımız günlük kalori ihtiyacı hesaplama programı ile formunuzu dengede tutmak için almanız gereken kalori oranını öğrenebilirsiniz. Günlük kalori ihtiyacı kişilerin yaşına, cinsiyetine ve yaşam tarzına göre farklılık gösterebiliyor bu nedenle hesaplama aracını kullanırken gerçek bilgileri vererek en doğru sonuçları öğrenebilirsiniz.

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama
Aşağıda yer alan bölümde uygun yerlere bilgilerinizi girip günlük kalori ihtiyacınızın ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz, bu aynı zamanda kilonuzun yüksek mi yada normal mi olduğunuzu anlamanıza yardımcı olacaktır.


Yukarıda yer alan rakam günlük kalori ihtiyacınızı belirtmektedir eğer siz kilo vermek istiyorsanız belirtilen kalori miktarının altında beslenmeniz gerekir, zayıf olduğunuzu düşünüyor ve kilo almak için günlük kalori miktarının üstünde gıda almalısınız.

Kimler Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplamalı?
Sağlıklı yaşamak ve dengeli bir şekilde kilosunu korumak isteyen herkes günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp bu yönde beslenmelidir. Ülkemiz maalesef bu konuda pek gelişme gösterememiş olsa da spor ile yakından ilgilenen kişiler kalori ihtiyacına oldukça önem vermektedir.

İdeal Kilo HesaplaBu yazı 67 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak