En İyi Güneş Gözlüğü Markaları

En İyi Güneş Gözlüğü Markaları
Paylaş
 

Güneş gözlükleri, hem moda aksesuarı hemde göz sağlığı açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. Kimi insan sadece daha şık gözükmek için güneş gözlüğü kullanıyor olsa da bir çok insan göz sağlığını korumak ve güneşin zararlı ışınlarından etkilenmemek için güneş gözlüğü kullanıyor. Özellikle sürekli güneş ışınlarına maruz kalanlar, araç kullananlar ve güneşe alerjisi olanların mutlaka kaliteli güneş gözlüğü markalarını tercih etmeleri gerekiyor.

Bilinçsiz bir çok kişi güneş gözlüğü alırken daha çok yüzüne yakışıp yakışmadığına önem verir ancak bu son derece yanlış ve riskli bir karardır. Güneş gözlüğü alırken dikkat etmeniz gereken en önemli faktörleri, size önerebileceğimiz dünyaca ünlü güneş gözlüklerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
İsminden de anlaşılacağı gibi güneş gözlükleri, güneşin zararlı ışınları olan UV (Ultraviyole) korumak için kullanılmalıdır. Bu ışınlar cilde olduğu kadar gözler içinde oldukça riskli olup uzun süre maruz kalındığında ciddi hasarlara neden olmaktadır. Kullandığınız güneş gözlüğü UV ışınlarının gözünüze temas etmesini engelleyerek katarak veya göz retinasına zarar vermesini önleyecektir.

Güneş ışınlarından korunmanın bir diğer yolu da Polarize güneş gözlüğü kullanmaktır. Bu tarz gözlükleri özellikle uzun yol şoförleri başta olmak üzere devamlı güneş altında olup çalışan kişilerin kullanması gerekiyor. Bu gözlükler, aşırı parlayan güneş ışınlarını süzerek daha net ve düzgün bir görüş sağlayacaktır.

Kaliteli ve sizi koruyacak güneş gözlüklerinin fiyatı pahalıdır ancak bu sizin sağlığınız için oldukça önemlidir. Güneş gözlüğü alırken karasız kaldıysanız öncelikle mutlaka bu konuda uzman kişilerden destek almalısınız ve sokakta satılan (çakma) ürünleri tercih etmemelisiniz. İşte size önerebileceğimiz en kaliteli 5 güneş gözlüğü markası;1-) Ray-Ban
Ray-Ban güneş gözlüğü
Bu ismi hepimiz biliyoruz, dünyanın en kaliteli gözlük markalarının başında gelen Ray-Ban 1940 yılında ürettiği güneş gözlükleri öncelikle ABD’li uçak pilotları içindi zamanla kadınlar ve çocuklar içinde güneş gözlüğü üreterek normal vatandaşlara da satışa başlayınca büyük bir ilgi gördü. Şuanda bile dünyanın en çok satan güneş gözlüğü arasında ve oldukça popüler bir marka. Gerçekten gerek tasarımıyla gerekse de koruma özelliği ile Ray-Ban güneş gözlüğü almak isteyenlere önerebileceğimiz bir marka.

2-) Oakley Women
Oakley Women güneş gözlüğü
Özellikle sporcu kadınların yakından tanıdığı bu gözlük markası aynı zamanda kadınlar için özel spor kıyafetleri de üretiyor. Kaliforniya merkezli bu şirket oldukça dayanıklı çok zarif gözlükler tasarlayarak hem modaya uygun hemde göz sağlığını koruyan ürünlere sahiptir.

3-) Persol
Persol güneş gözlüğü
Dünyanın en eski gözlük markalarından biri olan İtalyan devi Persol zaten kelime anlamı ile ‘güneş için’ ürettiği gözlüklerde güneş ışınlarının zararlı etkisini azaltmak için olduğunu vurguluyor. Dünyaca ünlü bir marka olan ve ilk çıktığında yarış pilotları için özel üretimler sunan Persol şuanda bir çok ülkede aktif olarak en çok satılan güneş gözlükleri arasında yer alıyor.

4-) Polaroid
Polaroid güneş gözlüğü
1920 yılında ilk çıktığında fotoğraf makinesi olan ve zamanla UV ışınlarını önleyen güneş gözlükleri üreten Polaroid ülkemizde de yaygın olarak tercih edilen güneş gözlükleri arasında yer alıyor. Ürettiği güneş gözlükleri ise profesyonel bisikletçilerin büyük ilgisini kazanmış durumda.

5-) Dolce & Gabbana
Dolce - Gabbana güneş gözlüğü
Bu marka size tanıdık geldi mi? Ünlü İtalyan modacılar Domenico Dolce ve Stefano Gabbana tarafından kurulan bu marka hem güneş gözlükleri hemde birbirinden güzel kıyafetler üretiyor. Tasarladıkları güneş gözlükleri ağırlıklı olarak kıyafetler ile uyumlu olsa da listemize girmesindeki en önemli etkeni güneş gözlüklerinin son derece koruyucu özelliklere sahip olmasıdır. 1958 yılından bu yana büyük başarılara imza atan Dolce & Gabbana markası gözlük ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılayacaktır.

Size yukarıda fikir edinmeniz için beş adet gözlük markası önerdik. Bunların yanı sıra güneş gözlüğü seçerken artık nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsunuz.

Beyaz kot ile uyumlu kıyafet seçimi önerilerimiz için TIKLAYIN

Bu yazı 869 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak