En İyi Cilt ve Makyaj Temizleyicileri

Paylaş
 

Cilt temizliğinin sadece makyaj sonrası yapılması gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Gün içerisinde hava kirliliği, sigara ve bütün dış etkenler sebebiyle makyaj yapmasak bile cildimiz bütün kirliliklerden etkilenir. Yüzünüzü sadece suyla yıkamaksa bu kirliliğin giderilmesini sağlamaz. Makyaj yapmadığınızda daha doğal ürünlerle temizlemeniz yeterli gelirken, makyaj ile kat kat kapattığımız cildimizin ise daha kuvvetli ürünlerle temizlenmesi gerekir.

MAKYAJIMIZI VEYA CİLDİMİZİ TEMİZLEMEDİĞİMİZDE NELER OLUR?
Cildinizi temizlemeden uyuduğunuzda gece boyu onun nefes almasını engellemiş olursunuz. Ve nefes alamayan cilt doğal olarak tepki vermeye başlar. Leke, sivilce, siyah nokta gibi sorunlardan yakınabilirsiniz. Cildinize bu kötülüğü yapmak istemiyorsanız yatmadan sadece beş dakikanızı cilt temizliğine ayırın.

EV YAPIMI TEMİZLEYİCİLER
Alerjik bir yapınız var ise ya da kimyasal kullanmak istemiyorum diyorsanız şimdi vereceğim tarifleri kullanabilirsiniz.

Ilık süt:
Yüzünüze yetecek kadar sütü bir kaba koyun ve ısıtın. Sonrada pamuğu batırıp yumuşak hareketlerle cildinizi temizleyebilirsiniz.

Zeytinyağı:
Birkaç damla zeytinyağını alıp cildinize sürün. Dairesel hareketlerle cildinize yedirip, suyla ıslatılmış peçete ile temizleyebilirsiniz. Göz makyajını temizleme konusunda bütün ürünlerden daha iyidir. Genelde kuru ciltlilerin kurtarıcısıdır, çünkü diğer ürünler ciltlerini daha da kurutur.Bademyağı:
Zeytinyağıyla aynı şekilde uygulanır. Cildi yağlandırmak yerine cildin daha fazla yağ üretmesini engeller. Aynı zamanda kirpik uzatmak için birebirdir.

GARNİER MAKYAJ TEMİZLEME SUYU
GARNİER MAKYAJ TEMİZLEME SUYU
Taze ve ferah bir sonuç için temizleme sularını tercih edebilirsiniz. Hem makyaj yaptığınızda hem de yapmadığınızda güzel sonuçlar alabilirsiniz.
FİYAT: 16,90

LOREAL PARİS ÇİFT FAZLI TEMİZLEME SUYU
LOREAL PARİS ÇİFT FAZLI TEMİZLEME SUYU
Tüm cilt tiplerine uygundur. Temizleme sularında en önemlisi ciltte yağlı his bırakmamasıdır. Bunda öyle bir durum söz konusu değildir. Çift fazlı olduğu için çalkalayıp kullanmanız gerekir. Göz makyajınızı rahatça çıkarır.
FİYAT: 14,90 (İNDİRİMLİ)

DİADERMİNE
DİADERMİNE
Cildi arındırır, nemlendirir ve pürüzsüzleştirir. Sabah, akşam temizlemeye uygundur. Temizleme sonrası durulanma gerektirmez. Kuru ciltler için uygun değildir.
FİYAT: 22,00

BİODERMA H2O SENSİBİO TEMİZLEME SUYU
BİODERMA H2O SENSİBİO TEMİZLEME SUYU
Hassas ciltler için günlük temizliğe uygundur. Makyajın ciltte bıraktığı tahribatı en aza indirgemeye yardımcı olur.
FİYAT: 69,90 (BİR ALANA BİR BEDAVA)

YVESROCHER TEMİZLEME SÜTÜ
YVESROCHER TEMİZLEME SÜTÜ
Papatya özlerine sayesinde yumuşak hissini cildinizde hissedeceksiniz. Günlük kullanıma uygundur, dermatolojik olarak test edilmiştir.
FİYAT: 54,90

NİVEA TEMİZLEME SÜTÜ
NİVEA TEMİZLEME SÜTÜ
Cildin doğal dengesini korur, nemin cilde hapsolmasını sağlar. Suya dayanıklı makyaj malzemelerini bile kolayca çıkarır.
FİYAT: 22,00

FARMASİ ÇAY ÖZLÜ TEMİZLEME MENDİLİ
FARMASİ ÇAY ÖZLÜ TEMİZLEME MENDİLİ
Çay ağacı özleri sayesinde cildi derinlemesine temizler. Günlük kullanıma uygundur, taşıması kolaydır. Paraben içermez.
FİYAT: 17,90

FLORMAR TEMİZLEME MENDİLİ
FLORMAR TEMİZLEME MENDİLİ
Cildinizde bıraktığı ferahlık hoşunuza gidecektir. Bütün kalıntıları süpürüp götürür.
FİYAT: 4,99

ESTEE LAUDER MAKYAJ TEMİZLEME JELİ
ESTEE LAUDER MAKYAJ TEMİZLEME JELİ
Tamamen hassas ciltler için üretilmiş bir üründür. Gündüz ve geceleri yumuşak hareketlerle uygulamalısınız. Günde en az iki kere kullanırsanız sonuçlarını daha iyi alırsınız.
FİYAT: 155,00

LA ROCHE POSEY TEMİZLEME JELİ
LA ROCHE POSEY TEMİZLEME JELİ
Gözenek tıkanıklıklarını açar, sivilceleri engeller. İstediğiniz her an kolayca cildinizi temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda makyaj yapmadan önce kullanmanız durumunda makyajınızın mükemmel görünmesini sağlar.
FİYAT: 59,90

En Kaliteli CC Krem Markaları

En Kaliteli 10 Makyaj Markası

Bu yazı 57 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak