En Kaliteli 10 Makyaj Markası

Paylaş
 

Bir çok kadının kullandığı ve en iyi makyaj markalarını sizler için bir araya getirdik. Pembe Sihir editörleri dünya genelinde satış yapan ve fiyatları oldukça pahalı olan 10 başarılı makyaj markasını detaylı bir şekilde araştırdı, aşağıda yer alan firmaların bir çoğunu ülkemizde bulmanız mümkün.

Kadınlar yapıları gereği dış güzelliklerine son derece önem verirler, bunu sağlamanın en hızlı ve pratik yolu da makyaj malzemeleridir. Özellikle bilinçli kadınların tercihi olan bitkisel ve paraben içermeyen makyaj markaları hem cilt güzelliğinize katkıda bulunuyor hemde fiyatları diğer ürünlere göre oldukça makul seviyede bulunuyor. Sadece kendini değil çevresini düşünen ve özellikle hayvan sever kadınların makyaj malzemesi tercih ederken dikkat ettiği bir diğer husus ise hayvanlar üzerinde deney yapmayan makyaj markalarıdır. Son yıllarda özellikle sosyal medya üzerinde viral reklam şeklinde ürün tanıtımı yapan bir çok makyaj bloggerı sayesinde Türk kadınları da pek çok marka hakkında bilgi sahibi olmuş durumda.

En İyi Makyaj Markaları Hangileri?
Pazar payı ve rekabetin oldukça yüksek olduğu makyaj malzemeleri konusunda yenilikçi ve son derece kaliteli ürünler sunan 10 firmayı daha yakından tanımak ister misiniz?

10 -) Nu Skin
Nu Skin makyaj markası
Dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden birisi olan Nu Skin 1984 yılından bu yana özellikle yaşlanma karşıtı kremleri ile adından sıkça söz ettirmektedir. Ülkemizde de son derece bilinen bir marka olan Nu Skin üzerinden satış yaparak ek gelir elde etme imkanı da sağlamaktadır.  CEO görevine Truman Hunt geldikten sonra pazar yönünü daha çok Avrupa ve Amerika’ya kaydıran firma 1 Haziran 2017 tarihi itibariyle Türkiye satış danışmanlığı desteğini kesmiş bulunuyor.

9 -) Elizabeth Arden
Elizabeth Arden makyaj markası
1878 yılında doğan ünlü iş kadını Elizabeth Arden’in kurduğu ve kendi ismini verdiği firma 1910 yılında Florida’da kurulmuştur. Oldukça elit ürünleri bünyesinde barındıran Elizabeth Arden özellikle parfüm konusunda oldukça iddialı.8 -) Estee Lauder
Estee Lauder makyaj markası
Ünlülerin kullandığı makyaj markaları arasında yer alan ve kozmetik sektöründe bir çok ilke imza atan Estee Lauder 1975 yılından itibaren sadece kadınlar için değil erkekler içinde ürettiği özel kozmetik ürünleri ile adından söz ettirmeyi başarmıştır.

7 -) L’Oreal
L'Oreal makyaj markası
Özellikle ülkemizde adını sıkça duyduğumuz bir dünya devi olan L’Oreal tıpkı Estee Lauder gibi ünlülerin kullandığı makyaj markaları arasında bulunmaktadır. Paris kentinde 1909 yılında kurulan ve günümüzde binlerce çalışanı bulunan firma ayrıca bireysel satış yapmanıza da olanak sağlıyor.

6 -) Chanel
Chanel makyaj markası
Bu firma için sadece kozmetik yada makyaj markası dersek haksızlık etmiş olabiliriz. Giyimden aksesuara pek çok alanda faaliyetlerini sürdüren Chanel 100 yılı aşkın bir süredir dünya genelinde kadınların ilk tercihleri arasında yerini almış gözüküyor.

5 -) Smashbox
Smashbox makyaj markası
Tipik bir başarılı genç Amerikan girişimci örneği olan Smashbox firması Kaliforniya’da Davis & Dean Factor kardeşler tarafından kurulmuştur. 2010 yılına kadar kendi ürünlerini üreten firma sonrasında Estee Lauder şirketine katılmıştır.

4 -) Oriflame
Oriflame makyaj markası
Türkiye’de oldukça beğeni toplayan ve bir çok kişinin kullandığı Oriflame bireysel satış temsilcisi sistemi ile çalışmaktadır. Cilt sağlığı için ürettiği özel ürünlerle sadece makyaj alanında değil farklı bir çok dalda faaliyetlerini sürdüren Oriflame 1967 yılında İsveç’de kurulmuştur.

3 -) Artistry
Artistry makyaj markası
Dünya çapında tam 110 ülkede aktif olarak bulunan firma cilt bakımı, yaşlanma geciktirici ve el bakımı gibi farklı alanlarda da ürünleri bulunmaktadır. Kimyager karı koca tarafından kurulan Artistry Akdeniz kokuları ile süslenmiş ürünleri ile oldukça ilgi çekiyor.

2 -) MAC Cosmetics
MAC Cosmetics makyaj markası
Fiyat açısından diğerlerine göre oldukça pahalı olan MAC Cosmetics 1984 yılında Kanada’da kurulmuştur. Estee Lauder Companies Inc bünyesinde bulunan firma ülkemizde de oldukça tanınmış bir kozmetik firmasıdır.

1 -) Farmasi
Farmasi makyaj markası
Bu listeyi hazırlarken sıralamada Türk makyaj firmasının olmaması gerçekten bizi üzdü, bizlerde biraz torpil yaparak 1. sıraya Farmasi’yi getirdik. Şuan belki dünya çapında bir üne sahip değil ama ülke çapında bir milyon satış temsilcisine sahip ve hızla büyüyen bir şirket.

Doktor Cevdet Tuna tarafından kurulan ve nesiller boyunca aynı hizmet kalitesini sürdüren firma özellikle Türk geleneklerine uygun üretim yapmaktadır. Ayrıca firmanın 100’den fazla ülkeye ürün ihraç ettiğini de hatırlatmakta fayda var, yenilik arayanlar için Farmasi’yi önerebiliriz.

Bu yazı 709 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak