Detoks ile Hızlı ve Sağlıklı Kilo Verin

Detoks ile Hızlı ve Sağlıklı Kilo Verin
Paylaş
 

Kiloların vücuttan atılmamasının en önemli faktörlerinden birisi toksinlerdir. Bu toksinler vücudumuza çeşitli yollarla girerek kilo alımını hızlandırırken aynı zamanda kiloların yok olmasını engelleyen en büyük nedenlerden birisidir ancak düzenli bir detoks programı ile hem vücut metabolizmamızı daha hızlı çalıştırabilir hemde bu toksinleri sadece iki hafta gibi kısa bir sürede atabiliriz. Bir çok diyet programı ile kilo vermeniz bazen mümkün olmayabiliyor, yakın çevrenizdeki insanlarla aynı diyeti yapıyor ancak onlar kadar kilo veremiyor musunuz? Bunun nedenlerinin başında vücudunuzda sizin görmediğiniz fakat çok sayıda bulunan toksinler neden oluyor.

Size önereceğimiz detoks diyet programı ile sadece 15 günde vücudunuzdaki toksinleri atabilirken aynı zamanda kilo vermeniz için vücudunuzu hazırlayabileceksiniz. Toksinlere neden olan en büyük etken gün boyunca aldığımız yanlış gıdalardır. Bunlar arasında yağlı ve şekerli yiyecekler vücudun çok miktarda toksin depolamasına neden oluyor, yine aynı şekilde düzensiz yapılan diyet ve hızlı kilo vermekte vücudun toksin miktarını arttıran bir diğer etken arasında yerini almaktadır.

Detoks Ne İşe Yarar?
Vücudunuzun temizlenmesinde çok yararlı bir işlemdir. Kilo almanızı engellerken yorgunluk hissini yok eder, enerji ve canlılık kazanmamızı sağlar.

Detoks Programı
Şimdi en çok merak ettiğiniz konuya geldik. Size önereceğimiz günlük detoks programına uyarsanız faydasını mutlaka göreceksiniz.

Kahvaltı Öncesi
Güne iyi bir başlangıç yapmak için kahvaltı oldukça önemlidir. Ancak kahvaltıdan hemen önce alacağınız bir kaç gıda hem gece boyu oluşan toksinleri atmanıza hemde güne zinde başlamanıza yardımcı olacaktır. Bunun için kahvaltı yapmadan iki bardak limonlu ılık su, organik bir bardak elma sirkesi veya bir tatlı kaşığı kabartma tozu tüketmek vücudunuza yapabileceğiniz en büyük iyiliklerin başında gelmektedir.Kahvaltı
Meyvelerin içindeki vitaminler detoksun temelini oluşturmaktadır bunun için sabah kahvaltılarında meyve ağırlıklı beslenmelisiniz. Örneğin elma veya armut iyi bir seçim olacaktır bunun yanı sıra kereviz yaprakları, zencefil veya avokado tüketimi de toksinleri atmanıza yardımcı olan diğer besinler arasındadır.

Öğle Yemeği
Beyaz et ve baklagiller öğle yemeği menüsünün olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Protein ihtiyacınızı balık, tavuk veya hindi eti ile alabilirsiniz.

Akşam
Tüm diyet listelerinde olduğu gibi akşam yemeklerinde sebze ağırlıklı beslenmeniz gerekiyor. Detoks etkisi için bu sebzeleri buharda pişirmelisiniz yanına ek olarak salata veya peynir tüketmenizde hiç bir sakınca bulunmuyor.

Detoks Diyeti ile İlgili Küçük İpuçları
Programda yer alan tüm besinler son derece yararlı ve toksin atmanız için özel olarak hazırlanmıştır. Bu diyet programını uygularken şunları da yapmanızda yarar var;

Yemeklerden yarım saat önce su tüketin, bu hem açlık hissinizi azaltacak hemde vücudunuzda biriken toksinleri atmanıza yardımcı olacaktır.
Tüm yemekleri iyice çiğneyip yutun.
Yemeklerinizi hızlı bir şekilde yemeyin.

Sizinde kendinizin uyguladığı ve memnun kaldığı detoks tarifleri varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Sağlıklı Zayıflamak İçin : Canan Karatay Diyeti ile Sağlıklı Zayıflama

Bu yazı 64 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak