Bölgesel Zayıflamanın Kolay Yolu Liposuction

Bölgesel Zayıflamanın Kolay Yolu Liposuction
Paylaş
 

Vücudumuzun bazı bölgelerinde öyle yağlar vardır ki bunlardan spor yada diyetle kurtulmak maalesef mümkün olmuyor, bu bölgelere en iyi örnek ise basen, kol ve karın bölgesidir. Gerçekleştirilen bu işlem ile bölgesel yağlanmaların önüne kesin bir şekilde geçilebiliyor, yalnız hatırlatmakta fayda var liposakşın bir zayıflama ameliyatı değil sadece belli bölgelerdeki yağın alınması işlemidir. Peki bu işlem nasıl yapılıyor? Liposuction ameliyat yöntemleri, öncesi sonrası ve liposuction ameliyatı olanların yorumlarını sizler için bir araya getirdik.

Liposuction Ameliyatı

Hastanın durumuna farklı yöntemlerle liposuction ameliyatı gerçekleşmektedir. Ameliyatın temel amacı ise hastanın rahatsız olduğu bölgedeki yağın alınmasıdır, bu işlemler genellikle cerrahi yollarla uygulanırken son yıllarda kadınların ve bu işlemi yapan hekimlerin en çok tercih ettiği yöntem lazer liposuction operasyonudur.

Genel anestezi ile yapılan liposuction ameliyatı hastanın önce yağlı olan bölgesindeki yağın yumuşatılması ve dağıtılması ile gerçekleşir, hemen ardından yağlı bölgeye yakın yerlerden küçük kanallar açılarak ince uçlu tüplerle dağıtılmış yağlar çekilir. Ortalama 3-4 saat süren ameliyat sonrasında hasta iyileşme süreci ardından eski formuna geri kavuşur. Bu ameliyatı olmaya karar verdikten sonra seçtiğiniz estetik merkezi ve kullanılan malzemeler son derece önemlidir. Doktorunuzun FDA onaylı ürünler kullanması konusunda bilgi sahibi olduğunuzu belirtmeyi ihmal etmeyin.

Liposuction Fiyat Listesi

Bu işlemin fiyatı konusunda çeşitli durumlar dikkate alındığı için net bir rakam verilmiyor ancak taban fiyat olarak 5.000 ile 15.000 arasında bir rakamı gözden çıkarmalısınız. Liposuction fiyat belirlenirken en önemli etkenin seçtiğiniz doktor ve uygulama alanı olduğu unutmayın.Ameliyatın sadece yağları almaktan ibaret olmadığını, uzman bir ekip tarafından hastane ortamında yapıldığını unutmayınız.

Hangi Bölgelere Liposuction Uygulanır?
Yağlanmanın olduğu hemen hemen tüm bölgelere bu işlem uygulanır. En popüler bölgeler ise şöyle;

  • Bel
  • Karın
  • Bacak
  • Kol

Liposuction Sonrası

Ameliyat sonrasında hastanın özellikle ilk üç aylık süreci oldukça dikkatli geçirmesi gerekiyor. Anestezi ile yapıldığı için ameliyat boyunca her hangi bir ağrı hissetmeyeceksiniz ancak narkoz etkisi geçtiğinde biraz ağrılarınız olabilir, bu nedenle doktorunuzun önerdiği ağrı kesicileri kullanmalısınız. Ameliyattan sonra 1-2 gün hastanede kalmanız gerekebilir, eğer karın bölgesinden liposuction yapıldıysa yürümekte ve eğilmekte biraz zorlanabilirsiniz.

Mini Karın GermeAlternatif Yöntem : Mini Karın Germe

Taburcu olduktan sonra doktorun önerilerini yerine getirmeniz iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Karın bölgesi için korse giymeniz gerekiyor bunun nedeni ise liposuction sonrası ödemi önlemektir ayrıca korse vücudunuzu şekillendirmekte size yardımcı olur. İlk 2 hafta boyunca işlem yapılan bölgede şişlik normaldir bu ameliyatı olanların en çok sorduğu soruların başında liposuction sonrası şişlik ne zaman iner şeklinde oluyor, bu birazda sizin ameliyat sonrası iyileşme sürecinde yaptıklarınızla ilgili bir konu.

Lazer Liposuction Yaptıranların Yorumları

Ülkemizde oldukça popüler bir estetik operasyonu olduğu için kadınların yorumları oldukça önemli ve fikir verici oluyor. İşte liposuction ameliyatı olanlar ve olmak isteyenlerin yorumları;

Ameliyat öncesinde zayıflama, diyet v.s her şeyi denedim ancak bir türlü istediğim görünüme kavuşamadım liposuction yaptırmaya karar vermemde doktorumun çok büyük etkisi oldu ve aynı dediği gibi gayet başarılı bir operasyon yaptı şuan tamda istediğim görünüme kavuştum.

Diyet yaparak biraz kilo verdim ama o sarkıklığı bir türlü gideremedim acaba bu ameliyat işe yarar mı merak ediyorum

Ben direk lazer liposuction yaptırdım, öncesinde bir kaç ameliyat videosu izledim biraz hevesim kırılmıştı ama tek çare buymuş şimdi o kötü görünümden eser yok.

Liposuction ameliyatı risksiz bir işlem olduğu için bir çok kadında olumlu sonuçlar verebiliyor, sizde bu ameliyatı olmuş yada olmak istiyorsanız görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu yazı 180 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak