Mini Karın Germe Nasıl Uygulanır? Mini Karın Germe Hakkında Merak Edilenler

Paylaş
 

Karın bölgesindeki yağları yok etmenin en etkili ve kalıcı yöntemi olan karın estetiği ameliyatı özellikle kış aylarında daha sık yaptırılmaktadır. Bunun başlıca nedeni ise karın estetiği işleminin iyileşme süreci uzun ve ağrılı geçiyor olmasıdır. Bu yazımızda sizlere karın estetiği hakkında merak edilenleri ve iyileşme süreci hakkında bilgiler vereceğiz, ayrıca diğer karın germe ameliyatları hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz.

Karın Estetiği Nedir?
Kalça, basen ve karın bölgesinde oluşan yağları yok etmek için uygulanan son derece etkili bir cerrahi işlemdir. Karın yağları aldırma olarak bilinen liposuction işleminden daha kapsamlı olan karın estetiği mini ve normal karın germe operasyonu olarak ikiye ayrılmaktadır. Fazla deri ve yağın alınması ile gerçekleşen bu operasyon sonrasında uygulanması gereken bir takım işlemler bulunmakta.

Abdominoplasti ismiyle de bilinen karın estetiği esasında karın duvarındaki kasların eski halini almasını sağlamaktadır. Mide sıkılığını geri kazanmaya yarayan ve derinin toparlanmasına olanak sağlayan bu işlem şuan bilinen en etili yöntemlerin başında geliyor.

Mini Karın Germe Nedir?
Normal karın estetiğine oranla daha kısıtlı alanda gerçekleşen mini karın germe göbek deliği çevresinde açılan bir kesit ile sarkmış göbek derisi toparlanır, göbek deliğinin yeri değişmeden gerçekleştirilen mini karın germe işlemi daha kısa sürmektedir. Göbeğin üst kısmına her hangi bir işlem yapılmadan uygulanan mini karın germe, fazla kilolu olmayan ancak karın bölgesinde sarkma meydana gelen kişiler için ideal bir operasyondur.

Mini Karın Germe Nasıl Yapılır?
mini karın germe öncesi sonrasıBu operasyon öncesinde hastanın durumu uygun ise kalça bölgelerine yağ enjekte edilir. Bel ve karın bölgesine liposuction uygulanır, bu işlem sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise açılan kesiğin dışarıdan görülmemesini sağlamaktır bunun için bu kesikler genellikle bikini bölgesi dediğimiz kısımda açılır. Gevşemiş karın kaslarının yeniden onarılması ve fazla yağın alınması ile mini karın germe işlemi tamamlanır.Mini Karın Germe Sonrası
Mini karın estetiği uygulanacak bölgeye göre lokal yada genel anestezi altında gerçekleşmektedir. Ortalama olarak bir yada iki saat sürebilen mini karın germe operasyonu sonrasında hasta dört yada beş saatlik bir dinlenmeye alınır bu süre boyunca hastaya dren takılabilir ve iyileşme süresi boyunca korse giymesi gereklidir. Hasta işlemin gerçekleştiği aynı gün taburcu olabilir ancak normal aktivitelerine dönmesi bir haftayı bulacaktır.

Operasyon sırasında açılan kesiğin izi ortalama altı ay boyunca devam edecek sonrasında ise zamanla kızarıklıklar geçecektir. Yukarıda belirttiğimiz gibi bu işlem bikini bölgesine uygulanacağı için kötü bir görünüm olmayacaktır.

Mini karın germe işlemi bittikten 24 saat sonra hasta duş alabilir, ilk üç hafta ise karın bölgesini zorlayacak spor ve hareketlerden kaçınılmalıdır. 6. hafta sonunda ise hasta normal hayatına geri dönebilir.

Kimler Mini Karın Germe Operasyonu Yaptırabilir?
Çok kilolu olmayan, sadece karın bölgesinde sarkma olan özellikle doğum sonrasında karın bölgesinde gevşeme olan kişiler için idealdir. Mini karın germe işlemi kalıcı bir işlem olsa da ilerleyen yıllarda eğer hasta isterse tekrarlanabilir.

Doğal Yöntem Arayanlara : En Etkili Göbek Eritme Hareketleri

Mini Karın Germe İşlemi Kalıcı Mıdır?
Hasta bu işlemi yaptırdıktan sonra beslenmesine mutlaka dikkat etmeli ve spor yapmalıdır. Her ne kadar bilinen en kalıcı yöntem cerrahi işlem olsa da gebelik, aşırı kilo almak veya vermek karın bölgesinde deforme oluşturacaktır.

Eğer yakın bir zamanda hamile kalmayı düşünüyorsanız mini karın germe işlemini erteleyebilirsiniz çünkü mini karın estetiğinde karın bölgesindeki kaslar gerilecektir ve rutin olarak nemlendirici kremler kullanmanız gerekecektir.

Mini Karın Germe Ücretleri
Fiyatlandırma hastanın durumuna ve seçilen doktora göre farklılıklar göstermektedir. 2016 yılı verilerine göre ortalama mini karın germe ameliyatı 5.000 TL’den başlamaktadır, her yıl değişen fiyatlandırma için mutlaka piyasa araştırması yapmalısınız.

Yan Etkileri Neler?
Her cerrahi işlemde olduğu gibi mini karın germe işleminde de bazı yan etkiler bulunmaktadır. Bunların başında ise operasyon sırasında oluşan enfeksiyonlar ve deri kayıpları geliyor, bunun dışında iyileşme sürecinde karın bölgesini fazla zorlamak ve doktorunuzun önerilerini uymamakta oluşabilecek zedelenmeler yan etkileri arasında sayılmaktadır.

Eğer sizde mini karın gerdirme işlemi yaptırmak istiyorsanız mutlaka işlemler öncesinde gerekli testleri ve sağlık kontrollerini gerçekleştirmelisiniz.

Göbek Eriten Yoğurt Kürü Tarifleri

Vicks ile Göbek Eritmek Mümkün Mü? TIKLAYIN

Bu yazı 579 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak