Yüzünüzü Beyazlatmak İçin Pirinç Maskesini Denediniz Mi?

Paylaş
 

Uzak Doğu’da yaşayan kadınların ciltlerinin ne kadar beyaz ve pürüzsüz olduğunu hepimiz biliyoruz. Eminim herkes ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyor ve bunun için çeşitli ürünler kullanıyor, Pembe Sihir olarak her zaman doğallıktan yana olduğumuz için sizlere natürel kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz tarifleri sunmaya çalışıyoruz. Bugünkü önereceğimiz ürün ise pirinç maskesi olacak.

Evde hazırlayabileceğiniz ve her evde mutlaka bulunan pirinç sayesinde sizde güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Japonya ve Çin’de ayrı bir değere sahip olan pirinç sadece gıda olarak değil cilt üzerindeki harika etkisi ile vazgeçilmez besinler arasında yer alıyor. Pirinç suyunun cildi yumuşatıp parlaklık kazandırdığını biliyor muydunuz? Bunun aslında bilimsel bir açıklaması bulunuyor, pirinç su ile birleştiğinde ortaya fitat asidi ortaya çıkmaktadır. Oluşan bu asit cilt için oldukça yararlı olup bir nevi peeling etkisi yaratır.

Ölü ve yıpranmış hücrelerin cilt üzerinden atılmasını sağlayan bu özelliği sayesinde yeni hücrelerin oluşumuna zemin hazırlar. Cildi temizleme özelliği bulunduğu için cilt tabakasında yer alan sivilce izleri, kahverengi lekelerinde yok olmasına yardımcı olur.

Eğer sizde sürekli güneş ışınlarına maruz kalıyorsanız evden çıkmadan önce uygulayacağınız pirinç maskesi sayesinde güneşin zararlı ışınlarından korunabilirsiniz. Yağlı ciltler sivilce ve siyah noktaların oluşması için oldukça uygundur ancak pirinç maskesi uygularsanız cildiniz normal nem değerine ulaşır böylece sivilce oluşumunu engellemiş olursunuz.

Pirinç Maskesi Tarifi
Şimdi en önemli noktaya geldik, pirinç maskesi tarifini ben büyük bir A4 kağıdına yazıp duvarıma yapıştırdım çünkü gerçekten işe yarıyor ve sadece üç adet malzeme ile hazırlanabiliyor.Pirinç Maskesi Malzemeleri
1 Kaşık Süt
1 Kaşık Bal
1 Kaşık Pirinç

Pirinç Maskesi Hazırlanışı
Bir kap su içerisine pirinçleri orta ateşte pişirin, daha sonra pirinçleri bir kaba suyu ise ayrı bir kaba boşaltın diğer taraftan sütünüzü ılıklaştırın ve pirinçleri içine atın karıştırdıktan sonra üzerine bal döküp karıştırmaya devam edin.
Pirinç Maskesi Hazırlanışı
Hazırladığınız pirinç maskesini cildinize masaj yaparak uygulayıp maskeyi yüzünüzde bekletin. Yüzünüzü durulamak için ayırdığınız pirinç suyunu kullanabilirsiniz.

Bu işlemi temiz cildinize haftada bir defa yapmalısınız, ortalama 7-8 seans sonunda cildinizdeki farkı hissedeceksiniz. Doğal yöntem olmasına karşı cildiniz pirinç maskesine karşı duyarlı olabilir bu nedenle cildinizde ufak bir bölüme uygulayıp deneme yapabilirsiniz, beklenmedik bir durumda doktorunuza başvurun.

Cilt Beyazlığı İçin Alternatif Yöntem : Arnavut Kremi Tarifi İçin Tıklayın

Bu yazı 388 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak