Yılan Yağı Nasıl Kullanılır? Yılan Yağının Faydaları

Paylaş
 

Güzel, canlı ve güçlü saçlara sahip olmak ister miydiniz? Yüz güzelliğini tamamlayan en önemli unsurların başında bakımlı saçlar geliyor, gerek erkekler gerekse de kadınlar saç bakımı konusunda her zaman doğal yöntemleri tercih ediyor. Bizde sizler için saç bakımı ve daha bir çok alanda oldukça faydalı olduğunu düşündüğümüz yılan yağı hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Yılan Yağı Nedir?

Ülkemizde ismi çok fazla duyulmamasına rağmen yinede bir çok kişi tarafından kullanılan yılan yağı ağrı kesici özelliği ve saçları kökten uca güçlendirmesi ile bilinmektedir. Genellikle Asya ülkerinde sıkça tercih edilen, omega 3 açısından oldukça yoğun olan bu yağ su yılanından elde edilmektedir. Su yılanı coğrafi açıdan ağırlıklı olarak Çin’de bulunduğu için bu bölgede oldukça popüler bir üründür. Bu ürün ile ilgili en çok sorduğu soru yılan yağı saç uzatır mı? Şeklinde oluyor, belki de bu ürünü oldukça başarılı kılan en büyük özelliği saçları gerçek anlamda beslemesidir. Kıl köklerini derinlemesine nüfuz ederek daha gür saçlara sahip olmanızı sağlayan yılan yağı ayrıca kaş, kirpik içinde kullanılmaktadır. Tamamen doğal olarak elde edilen bu yağ özellikle kellik sorunu yaşayanların mutlaka kullanması gereken bir üründür.

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır?

Satın almış olduğunuz yılan yağını saç diplerinize, cildinize, kaş ve kirpiklerinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. İstediğiniz bölgeye yılan yağını sürdükten sonra bir süre masaj yaparak ortalama bir saat boyunca bekleyin, bilinen her hangi bir yan etkisi olmadığı için uzun süre cildinizde durmasında her hangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Yılan Yağının Faydaları

Bu ürün yüz yıllardır zayıf saçlara sahip olanlar, güçsüz kaş ve kirpiği bulunan kişilerce kullanılmaktadır. Saçları uzattığı gibi güçlendirme özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca etkili bir ağrı kesici özelliği bulunan yılan yağı eski çağ medeniyetlerinde bu özelliği ile oldukça ünlü bir üründür.Yılan yağı ciltte hızlı bir şekilde emilme özelliğine sahiptir bu sayede etkisini kısa bir süre içerisinde görebilirsiniz. Ayrıca yılan yağının iltihap sökücü ve alzheimer gibi çeşitli hastalıkların önlenmesinde kullanıldığı bilinmektedir.

Yılan Yağının Saça Faydası

Saçlar için en güçlü besin kaynağı Omega 3 yağıdır, kellik sorunu yaşayanlarda bile içerisinde bulunan EPA asidi sayesinde hücreleri canlandırır ve yeni saç köklerinin çıkmasına olanak sağlar. Genetik olarak saçlarınız erken beyazlıyor yada oldukça güçsüz saç köklerine sahipseniz yılan yağının gücünü mutlaka görmelisiniz.

Banyodan sonra saç diplerinize yılan yağını masaj yaparak uygulayın yarım saat bekledikten sonra ılık suyla durulayın, kısa süre içerisinde farkı hissedeceksiniz. Diğer saç ekimi ve saç çıkartma yöntemlerine nazaran son derece uygun fiyatlara satılan yılan yağı saça oldukça faydalıdır.

Yılan Yağı Fiyatları
Aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz yılan yağını İnternet üzerinden yada eczanelerden de temin edebilirsiniz. Yılan yağı alırken bilindik markaları tercih etmelisiniz, ortalama bir yılan yağının fiyatı 10 ile 15 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Yılan Yağı Nasıl Yapılıyor?
Çin ve Güney Afrika ülkelerinde bulunan zehirsiz su yılanlardan elde edilen bu yağ özel testlerden geçirildikten sonra cam kavanoz içerisinde serin ve kuru yerlerde bekletilmektedir.

Yılan Yağının Yan Etkisi Var Mı?
Her ne kadar doğal bileşenlere sahip olsa da bazı hassas ciltlerde alerjik etken yaratabilir, kaşıntı ve şişme olduğunda mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Yılan Yağı Sabunu
Yılan Yağı Sabunu
Yılan yağı yerine alternatif olarak aynı ürünün sabun halini de kullanabilirsiniz. Banyoda saçlarınız, vücudunuz için kullanabilirsiniz. Sizde doğal güzelliğe önem veriyorsanız ve güçsüz saçlara sahipseniz yılan yağını kullanabilirsiniz.

Argan Yağı Ne İşe Yarar? Argan Yağı Faydaları

Bu yazı 174 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak