Kahkül Modelleri Hangi Yüze Yakışır?

Paylaş
 

Kahkül tüm kadınların zaman zaman yapmak istediği modellerden biridir. Maalesef her kadına yakışmayan bir saç modeli olduğu için hevesten öteye gidemiyor. Yakışmanın ötesinde kullanması da oldukça zordur.

Kahkül yüzü dinamik gösteren etkenlerdendir. Yüzdeki kusurları kapatmak isteyen kadınlarında sıkça başvurduğu bir yöntemdir. Sizin yüz tipinize hangi kahkül modeli yakışır, merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

YUVARLAK YÜZLER İÇİN KAHKÜL
sarışınlara özel kahkül modelleri
Yüzü yuvarlak kişilerin yüzünü daha soft gösterir. Seyrek kahküller yerine, uzun ve gözlerinize uzanan kahküller yuvarlak yüzler için en uygunudur. Yüzünüzdeki değişimin farkını kolaylıkla görebilirsiniz. Bir anda tüm gözler üzerinizde olacak.

KARE YÜZLER İÇİN KAHKÜL
KARE YÜZLER İÇİN KAHKÜL
Yüzün keskin hatlarını kırmak için kare yüzlüler kahkül kullanmayı tercih eder. Ortadan ayrılmış ve seyrek kahküller bu yüz tipine en yakışanıdır.

OVAL YÜZLERE UYGUN KAHKÜL
OVAL YÜZLERE UYGUN KAHKÜL
Oval yüz hatlarına sahip kadınlar kendileri şanslı hissetmeliler. Her saç modeli yakışırken kahkülü rahatlıkla kullanabilirler. Kaş ve kirpik arasındaki kısma kadar kesilen kahküller yüzünüzü daha ince gösterecektir.

ÜÇGEN YÜZLER İÇİN KAHKÜL
ÜÇGEN YÜZLER İÇİN KAHKÜL
Dar çene yapısı bu tür yüzdeki en belirgin kısımdır. Bu kısmı geri plana atabilmek için saçları gür göstermek gerekir. Katsız ve kısa kesimlerden uzak durulmalı.

Kahkül kestirmeye karar verdiğinizde mutlaka bir kuaföre danışmalısınız. Bazı saç tiplerinde kahkülün kullanımı zor olduğundan size bilgi verebilirler. Kuru ve kabarık saçlarda kahkül hoş durmadığı gibi kullanım için her gün şekillendirmeniz gerekir. Nemli ve kabarmayan saçlar kahkül için en uygunudur. Kahkülü ilk kestirmek istediğinizde kuaföre gitmelisiniz. Uzun zaman kullandıktan sonra siz zaten kendi zevkinize göre kısaltıp şekil verebilirsiniz. İlk defa kendiniz keserseniz kötü bir sonuçla karşılaşmanız olası.

KAHKÜL KULLANIMINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

  • Duştan çıktığınızda fırça ile kıvrımlı şekilde kurutmayın. Dümdüz kurumasına özen gösterin.
  • İçe doğru bir bombe verin kuruturken.
  • Kahkül kestirmeden önce takma bir saç ile kahkülün sizde nasıl duracağına bakın.
  • Ayda iki kez kahküllerinizin uzunluğunu düzelttirmeniz gerekir.
  • Eğer saçlarınız ince telliyse kahkülünüzü geniş açıdan kestirmek istediğinizi söyleyin.
  • Düz saçlara sahip değilseniz, kahküllerinize bu yüzden her gün ısı uyguluyorsanız, ısıdan koruyucu spreyler kullanmalsınız. Aksi taktirde aşırı yıpranmış saçlarınız sizinle göz teması kurmak isteyen herkesin gözüne çarpacaktır.
  • Cildiniz sivilceye müsaitse eve geldiğinizde kahküllerinizi toplayın. Havasız kalan cilt akneye meyillidir.

Bu yazı 19 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak