Cinsellik Hakkında Kadınların Bilmesi Gereken 9 Altın Kural

Paylaş
 

Cinsellik günümüzde hala bir çok kadın için gizli kalan ve bastırılan duygular arasında yer alan tabular olarak dikkat çekiyor. En rahat kadınların bile ‘cinsellik’ konusu açıldığında yüzünün kızardığını biliyoruz. Detaylı olarak incelendiğinde pekte korkulacak bir şeyin olmadığına varan kadınlar ise bu konuda daha cüretkar olabiliyor. Aslına bakarsak insan vücudunu daha yakından tanıdıkça cinselliğin birer ihtiyaç olduğunu anlayabiliyoruz. Bunu daha belirgin kılmakta bizim elimizde olan bir şey… Şimdi Pembe Sihir olarak sizlere kadınların cinsellik ile ilgili bilmesi gereken temel kuralları anlatmaya çalışacağız, kahveniz hazırsa yazımızı keyifle okumaya başlayabilirsiniz.

vücudunuzu daha yakından tanıyın
Kadın vücudu doğası gereği kusursuz yaratılmış ve erkekler tarafından karşı konulamaz şekilde dizayn edilmiştir. Hemen bir ayna karşısında vücudunuzu baştan aşağı bir inceleyin ve sahip olduğunuz güzelliğin farkına varın. Her kadının kendine has ayrı bir özelliği ve niteliği bulunmaktadır, bunu kimi zaman kendiniz kimi zaman çevrenizdekiler kimi zamanda partneriniz ortaya çıkarır.

yeniliklere açık olun
Monoton bir hayat yaşamak oldukça sıkıcı ve zevksizdir. Hayattan zevk almak için tüm yeniliklere açık olun, özellikle partneriniz ile yatak odanızdaki maceralarınız için yapacağınız yenilikle hem sizi hemde onu oldukça mutlu edecektir. Küçük değişiklikler bile daha ateşli geceler için yeterli olmaya yetecektir, kalıplaşmış pozisyon önerilerini bir kenara bırakıp kendinizi en iyi hangi pozisyonda mutlu hissediyorsanız onu deneyin ve bunu partnerinize belirtin.

kendinizle barışık olun
Hiç birimizin vücudu kusursuz değil, hele ki zaman geçtikçe vücutta oluşan deformasyonlar canınızı sıkabilir, bunları dert etmeyin. Genişleyen basenler ve hızla artan kilo almalar motivasyonunuzu düşürmesin. Ancak tabi ki kendinizi salmayın, düzenleme beslenmeyi ve spor yapmayı hayatınızın bir parçası haline getirin.

tutkulu olmayın yatak odasından ibaret sanmayın
Aşk, sevgi, öpüşmek ve çok dahası sadece yatak odasında yaşanmaz. Romantik filmlerde gördüğümüz mutfakta, ofiste yada havuz kenarında yaşanan küçük dokunuşları yaşamak için bir engeliniz yoksa mutlaka deneyin. Partneriniz bu yeni isteklerinize karşı olumlu yaklaşacaktır.sıradanlığa izin vermeyin
İster 1 aylık isterse de 10 yıllık bir ilişki de olsa cinselliği artık alışkanlık haline gelmiş bir iş gibi düşünmeyin. Normal günde bile partnerinizle mum ışığında bir yemek yiyebilir, küveti köpükle doldurmak için ondan yardım isteyebilirsiniz. Daha büyük heyecan için bunları evde değilde lüks bir otelde yaşamak hiçte fena sayılmaz.

kendinizi eksik hissetmeyin
Cinsellikte rakamların bir önemi yoktur, önemli olan yaşanılan tutkunun boyutudur. Anı yaşayın! Dikkat etmeniz gereken tek şey sizin aldığınız mutluluk ve hazdır.

siz bir makine değilsiniz
Evde yada işte bütün gün çalışıyorsunuz sonrasında çocuğunuz ile ilgilenme yemek ve daha pek çok şey sizin sorumluluğunuzda, ama unutmayın siz makine değilsiniz ve şeyi tek başınıza yapmanızın imkanı yok. Partnerinizin yanına giderek mutfak önlüğünü yanağına bir öpücük kondurarak giydirin ve ona yorulduğunuzu duş alıp uyuyacağınızı söyleyin. Eminiz sizi anlayışla karşılayacaktır.

doğal olun
Değişimi birden bire yaşamayın ve akışına bırakın, partnerinize bir şeyleri kanıtlamak zorunda değilsiniz bu yüzden doğal davranın böylece partnerinizin kafasında soru işaretleri de oluşturmamış olursunuz. İçinizden geldiği davranın eğer ilk adımı siz atmak istiyorsanız buna engel olmayın ve dilediğiniz gibi davranın.

ön sevişmeye zaman ayırın
Maalesef ülkemizde cinsellik açısından en sorun yaşadığımız noktaların birisi de bu konu. Özellikle erkeklerin kısa tutmayı tercih ettiği ve bu yüzden bazı kadınların cinsel isteksizliklerine neden olan bu sorunu aşma yollarını deneyin. Ön sevişme ilişkiyi ateşlediği kadar cinsel sağlık açısından da son derece faydalıdır, pubis ağrıları ve diğer bir takım ağrıların ana nedeni hazırlıksız bir cinsel ilişki sürecidir.

Bu yazı 122 kere okundu.
Etiketler:
cinsellik
  • Site Yorum

Bir yorum bırak