Brezilya Fönü Zararlı Mı? Brezilya Fönü Hakkında Merak Edilenler

Paylaş
 

Son yıllarda adını oldukça sık duyduğumuz, özellikle gençlerin yaptırdığı Brezilya fönü hakkında merak edilen her şeyi Pembe Sihir editörleri sizler için araştırdı. Evde kendinizde yapabileceğiniz kolay ve hızlı bir yöntem olan Brezilya fönü sayesinde kabaran ve kötü görünen saçlarınıza harika şekiller verebilirsiniz. Brezilya fönü nasıl yapılır, zararlı mı? Ve daha bir çok sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Brezilya fönü yaptırarak saçlarınızı uzun süreyle düz hale getirebiliyorsunuz, fön çekmeye başlamadan önce saçınızın tamamen kuruyana kadar açık kalması ve fönü yukarıdan başlayarak aşağı doğru çekmek ise daha uzun süreli düz saçlara sahip olmanız için size önerebileceğimiz bir kaç ipucundan sadece birisi.

Ülkemizde de büyük ilgi gören bir çok kuaför tarafından yapılan Brezilya fönü, dalgalı veya kıvırcık saçlara sahip olan kadınlar için gerçekten mucize niteliğinde bir işlem. Eğer her gün saçlarınızı düzleştirmek için saatlerce zaman harcıyorsanız Brezilya fönü uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Keratin ve özel bir karışım ile hazırlanan bu yöntem düzgün bir şekilde uygulandığında altı aya varan süreyle düz saçlara sahip olabilme imkanı sağlıyor.

Brezilya Fönü Fiyatı
Evde uğraşmak zor ve zahmetli geliyorsa bunu profesyonel olarak kuaförlerde yaptırabilirsiniz. Ortalama 2-3 saat süren bu yöntemin maliyeti ise 50 TL ile 250 TL arasında değişiklik göstermektedir.Brezilya Fönü Zararlı Mı?
Keratin içerdiği bileşenler sayesinde saçlarda kopma, kırılma ve zayıflamayı önlemektedir. Suda çözülmeyen yapısı sayesinde kadınların sıkça yaptırdığı maşa, boya ve röfle gibi çeşitli kimyasal etkilerin saça verdiği zararı en aza indirir.

Brezilya fönünde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise presleme kısmıdır. Bu aşamada fazla yada aşırı düzleştirme uygulamak saça zarar verebilmektedir. Bu yüzden eğer uygulamakta çekiniyorsanız mutlaka bu işlemi kuaförlerde yaptırmalısınız.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?
Kullanılacak malzemeler:
Keratin
Düzleştirici
İnce yapılı tarak
keratinli şampuan (isteğe bağlı)

Yapılışı:
İşleme başlamadan önce saçlarınızı iyice yıkayın, yukarıda belirttiğimiz isteğe bağlı olan keratinli şampuanla da yıkayabilirsiniz. Yıkama işleminin ardından saçlarınızı her hangi bir ısıtıcı kullanmadan havlu ile ortalama beş dakika boyunca kurulayın. Saçınızın sıklığına göre ikiye yada dörde bölerek ensenize, saç köklerine ve cildinize temas ettirmeden keratini sürün ve tarak yardımı ile iyice yedirin bu şekilde 15-20 dk boyunca bekleyin. Saçlarınız tamamen kuruduktan sonra saç telinizin yapısına göre düzleştirici ile ufak tutamlar halinde düzleştirmeye başlayın. Bu uygulamayı aynı yere 4-5 defa yapın. Bu düzleştirme işlemini üç gün boyunca devamlı yaptıktan sonra saçlarınızı yıkayın.

Brezilya Fönü Videolu Anlatım

Brezilya Fönü Yaptıranlar Ne Diyor?
Pratik olması, kalıcı ve güzel bir görünüm sağlaması nedeniyle Brezilya fönü kısa sürede oldukça popüler olsa da bazı kadınların kafasında hala soru işaretleri bulunuyor. Kullanılan malzemelerin çoğunu zaten kadınlar gündelik hayatlarında kullanıyor keratin dışında. Zaten tüm soru işareti de bu keratin üzerine yoğunlaşıyor, işte kadınların Brezilya Fönü hakkındaki yorumları;

saça keratin ve formaldehit kimyasalı sürülüp saçlar ütüleniyor.

solüsyonun içinde formaldehit* var, aylarca saçımda kalmasını uygun bulmuyorum.

yakın bir kuaför arkadaşım sayesinde tanıştığım ve oldukça olumlu sonuçlar aldığım bir yöntem.

röfleli saçlara uygulanmıyormuş.

permalı saçlarıma harika bir çözüm olmuştu.

evde uygulanması pek mümkün gözükmüyor, bunun yerine profesyonel birilerinin yapması şart ayrıca kullanılacak malzemelerde çok önemli.

uygulama esnasında elim yüzüm şişti ve nefessizlik yaşadım, ama artık düz saçlara sahibim.

Günlük Kolay Saç Modelleri

Bu yazı 1752 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak