Ayakkabı Modasında Yeni Trendler

Paylaş
 

Her yeni yıl geldiğinde moda ve trenlerde değişiyor. Yıllar itibariyle baktığınızda değişen moda ve trendlerin bir önceki kuşak modasını kopyaladığı görülmektedir. 2018 yılı ayakkabı modası da bundan nasibini alıyor. Modayı takip eden kadınların bunda büyük bir payı var. Son zamanlarda erkeklerinde modayı takip ettiği yadsınamaz. Peki 2018 yılı ayakkabı modasında erkek ve bayanlar için neler var. Yani tasarımcılar ve stilistler bizler için neler tasarlamışlar.
2018 yaz ayakkabıları
Genel olarak bakıldığında bayan ve erkek ayakkabı modasında rahatlık ön planda görülmektedir. Parlak deriler ön plana çıktığı gibi büyük ve rengarenk ayakkabılar göze çarpmaktadır.

* Kış mevsimi olsa da beyaz deri botlar ve beyaz spor botlar ünlü markaların vitrinlerinde görmekteyiz.

*Eskilerin vazgeçilmez ayakkabısı loaferlar, klasik olsalar da, günlük ve spor kıyafetlerin altında  sıkça kullanılıyor.

* Asimetrik topuk ve yassı burunlu ayakkabılar kadınların yine vazgeçilmezi olarak kendine yer buluyor.

* 2018 ayakkabı modasının en göz alıcı tasarımı ise çorap spor ve çorap deri ayakkabılar. Günlük işlerde çalışma hayatında rahatlıkla kullanılan bu ayakkabılar estetik duruşuyla da göze çarpmaktadır.* Desenli ayakkabılar ise hem spor modellerinde ve klasik deri modellerinde sıkça görülmektedir. Bir çok elbise ile kombin yapma imkanı veren desenli ayakkabılar bir çok ünlü marka tarafından satışa hazır bir şekilde vitrinlerde yerini almaktadır.

* Ayakkabılarda yüksek dolgulu topuklar geçen yılların modası olarak göze çarpsa da bu yılda bu moda devam edecek. Ayrıca ince topuklu ayakkabılarda bu yıl yeniden hayatımıza giriş yaptı.

* Metalik ve uçuk çizgili ayakkabılar ve rengârenk stilettolar bu yazı süsleyecek. Plastik sandaletler ve nubuk dokulu sandaletler bu yazın en görkemli modası olacak. Ayakkabıları alt ve üst kısmında şerit halinde altın ve metalik çizgiler süsleyecek.

*Bu yıl için cadde ve sokaklarda en göze çarpacak tarz ise terlik modası olacak.

Görüleceği üzere bu senede ayakkabılarımız bizden önce önümüzden yürüyecek. 2018 yılı ayakkabıların en dikkat çektiği ve konuşulduğu yıl olacak. Rahatlık ve renkler adeta ayakkabılarımızda hayat bulacak.

2018 ayakkabı modeli

Bu Yazımızı Mutlaka İnceleyin : 2018 Ayakkabı Modası Göz Kamaştırıyor

Bu yazı 589 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak