Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği
Paylaş
 

Yaşlanmak kaçınılmazdır ancak yaşlanma ile birlikte gelen sorunları ortadan kaldırmak estetik işlemler ile oldukça kolaydır. Tıpkı yüz germe estetiği gibi, yaşlılık nedeniyle oluşan cildin hacim ve elastik kaybının yanı sıra kırışıklıklar, çizgiler gibi kötü görünüme neden olan sorunların ortadan kalkmasına kalıcı çözümler sunmaktadır. Her ne kadar yüz germe yada yüz estetiği ameliyatı ismi verilse de artık gelişen ‘estetik’ sektörü sayesinde işlemler cerrahi müdahale olmadan yapılıyor. Yaşlanmanın bu etkisini gidermek için gerçekleştirilen bu estetik türünü bugün sizler için detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Yüz Germe Estetiği Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Alında oluşan kırışıklıklar, çizgiler
  • Göz altında oluşan torbalar
  • Göz kapakları
  • Çene ve çevresinde çizgiler
  • Burun çevresindeki yıpranmalar
Yüz Germe Estetiği Nedir

Yüz Germe Estetiği Fiyatı

Lokal bazlı yapılan estetik fiyatlarının ucuz olduğunu düşünüyorsanız haklısınız. Diğer pek çok estetik operasyonlara nazaran yüz germe ameliyatı daha ucuz ve makul fiyatlıdır ancak burada uygulanan bölgenin yapısı önem arz ediyor, yaptığımız araştırmalara göre 5.000 TL gözden çıkarmanız gerekiyor. Sizler için şehirlere göre yüz germe estetiği fiyatlarını araştırdık;

Şehir Fiyat
İstanbul 5.500 TL
Ankara 5.000 TL
İzmir 5.000 TL
Bursa 5.000 TL
Antalya 5.500 TL
Erzurum 4.500 TL

Kimler Yüz Germe Estetiği Yaptırabilir?

Yüz germe ameliyatı reşit olan (18 yaşını dolduran) herkes yaptırabilir ancak önemli olan cildinizin buna gerçekten ihtiyacı olup olmadığını tespit etmektir. Bunun için güvenilir bir estetik merkezine gitmelisiniz, orada yapılacak gerekli teknik inceleme sonrasında yüzünüze bu estetik türünün uygulanıp uygulanmayacağı belirlenecektir.Eğer cildiniz henüz yüz germe işlemi için uygun değil yada gerek yoksa farklı tedavi şekilleri uygulanır örneğin botoks, yüz germe ameliyatına alternatif bir yöntemdir. Ancak yüzünüz gerçekten deforme olmuş ve estetik şartsa sadece yüz germe değil bununla birlikte ek estetik işlemlerde yapılabilmektedir.

Yüz Germe Öncesinde ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?
Yüz, insan vücudunun en önemli parçasıdır bu bölgeye uygulanacak estetik işlemlerin öncesinde ve sonrasında bir takım uyulması gereken kurallar bulunuyor. Örneğin ameliyat sonrasında kan sulandırıcı ilaçları kullanmamalısınız bunun nedeni ameliyat sırasında her hangi bir kanama sorun teşkil edebilir. Bir diğer önemli nokta ise ameliyata karar verilen günden ameliyata kadar hatta daha sonrasında da sigara kullanılmaması gerekiyor. Bu dönem boyunca cildinize kimyasal ürünlerde sürmemelisiniz.

Ameliyat sonrasında geçici olmak şartıyla şişlik, morluk ve hafif ağrılar normal olarak karşılanır yaşadığınız bu ağrılar eğer şiddetli oluyorsa doktor kontrolü ve bilgisi dahilinde ilaç kullanabilirsiniz. Ayrıca buz masajı yapmakta ağrıların, şişliğin ve morluğun daha hızlı düzelmesine olanak tanır.

Yüz Germe Estetiği Riskli Mi?

Her estetiğin kendine özgü bir risk grubu bulunuyor, yüz germe işleminde kanama, şişlik ve enfeksiyon şikayetleri risk faktörleri arasında yer alıyor. Bunu en aza indirmek için iki şey önemli; ameliyatı gerçekleştirecek doktor ve size verilen ameliyat kurallarını yerine getirmek.

Yüz Germe Estetiği Kalıcı Mı?

Buna net cevap vermek büyük bir kehanet olacaktır. Kasların en yoğun olduğu bölgede uygulanan estetik operasyonların tamamen kalıcı olamayabiliyor, zaten bir çok estetik merkezi de ortalama iki yıl garanti vermektedir. İşlemin uygulanacağı alan örneğin alın bölgesi ise ve kişi alnını sürekli oynatıyorsa yüz germe estetiğinin etkisi daha kısa sürebilmektedir. Kullanılan ameliyat ürünleri de kalıcılığı belirleyen diğer bir faktördür, eğer yüz estetiği olacaksanız doktorunuza mutlaka ürünlerin FDA onaylı olup olmadığını sormalısınız.

Bu yazı 124 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak