Tüy Dökücü Krem Zararları

Paylaş
 

Hem erkek hemde kadınların ortak kullandığı istenmeyen tüylerden kurtulmakta oldukça etkili sonuçlar veren tüy dökücü kremler, içerdiği kimyasal bileşenler sebebiyle hızlı ve kesin sonuçlar vermektedir. Tüy dökücüler sadece krem olarak değil sprey veya jel olarak da piyasada satılmaktadır. Eski dönemlerde geleneksel olarak kullanılan ağdanın yerini zamanla sir almıştı ancak günümüzde kullanılan en etkili yöntem olan lazer epilasyon hem uzun süren hemde pahalı bir alternatif olduğu için tüy dökücü kremler daha ön planda tutulmuştur.

Peki tüy dökücü kremler insan sağlığı için tehlikeli mi? Sağlık kategorisi sorumlumuz Melike ERDEM bugün sizlere tüy dökücü kremlerin zararlarını ve tüy dökücüler hakkında merak ettiğiniz her şeyi detaylı bir şekilde anlatıyor.

Tüy dökücü kremlerin temel amacı tüyün köküne inerek zayıflatmak ve vücuttan atmaktır. Devamlı olarak kullanıldığında tüylenmenin azaldığı görülmektedir ancak bu durum ne kadar sağlıklı tartışılır. İçerdiği kimyasal bileşenler nedeniyle tüy köklerini hızlı bir şekilde zayıflatan tüy dökücü kremler aşırı kullanımda tüy köklerine ciddi zarar verebilmektedir.

Tüy dökücü kremlerin içinde yer alan kimyasal maddeler, alerjisi olanlarda ciddi deformasyona neden olmaktadır. Özellikle hassas ciltlere sahip olanlarda kızarıklık, kaşıntı, yanma hatta daha kötüsü cilt kanserine kadar yol açan sağlık sorunları yaşanabilmektedir.

Eğer daha önce bir tüy dökücü kullandıysanız ürün kullanım talimatında öncelikle belli bir bölgede uygulanması gerektiğini, her hangi bir alerjik durumda bol suyla yıkanıp kullanımı kesmeleri gerektiğinin yazdığını görebilirsiniz.Tüy dökücü kremi mutlaka eczanelerden almalısınız. Hassas bir cilde sahipseniz bunu mutlaka bir doktora danışarak kullanmanızda fayda var.

Tüy dökücü kremler genellikle genital ve bikini bölgesine uygulanmaktadır, bu bölgeler oldukça hassas olduğu için kızarıklık, yanma yaşanabilmektedir. Ayrıca tüy kökleri zedelendiğinde kıl dönmesi gibi cerrahi işlem gerektiren sorunlarda yaşanabilir.

Kullanmadan Önce Deneme Yapın
Tüy dökücü kremi kullanmak istediğiniz alana tamamen sürmeden önce küçük bir bölgede deneme yapmanızda yarar var, her tüy dökücünün etki etme süresi farklılık gösterebiliyor genellikle 3-5 dk aralığında etkisini göstermektedir. Bu süre zarfına mutlaka uymaya özen gösterin, uzun süreli bekletmek cildinize zarar verebilir.
Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?
Eczaneden satın aldığınız tüy dökücü kremi ıspatula yardımı ile (bir çok tüy dökücü krem içerisinde çıkmaktadır) tüylerin üzerine sürüp 3-5 dakika bekleyin. Ardından yine ıspatula yardımı ile tüyleri kökünden temizleyin.
(Her ihtimale karşı kullanma kılavuzuna uygun şekilde kullanın)

Tüy Dökücü Krem Hangi Bölgelere Uygulanır?
Bacak
Kol
Genital Bölge
Sırt

Pembe Sihir Öneriyor : İstenmeyen Tüylerden Doğal Yollarla Kurtulma Yöntemleri İçin TIKLA

Bu yazı 2292 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. galatasaray sevdalisi dedi ki:

    ben bi aradir tuy dokucu krem kullaniyordum sonra kasinti olmaya basladi sampuandan dolayi oldugunu saniyordum ama kremdenmis simdi ogrendim cok mutlu oldum cooooooooooooook tesekkur ederim

Bir yorum bırak