Tüm Yönleriyle Burun Estetiği Ameliyatı ve Fiyatları

Paylaş
 

Burun estetiği sadece güzel bir görünümü elde etmek için değil aynı zamanda sağlık içinde önemli estetik operasyonlardan birisidir. Dünya genelinde en çok yaptırılan estetik işlemlerinin başında gelen burun estetiği hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını sizler için araştırdık, eğer burun estetiği yaptırmak istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyun.

Burun Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En çok merak edilen konuların başında burun estetiğini yaptırma yaşı geliyor, eğer nefes alıp vermede bir sorun yaşanıyorsa her hangi bir yaş sınırı olmadan burun estetiği yaptırabilir ancak diğer durumlarda kadınlarda 17 erkeklerde ise 18 yaşından küçüklere burun estetiğinin yapılması uygun görülmemektedir. Burun yapısındaki kıkırdak ve kemik yapısı bu yaşlarda oturduğu için mecbur olmadıkça doktorlar estetik işlemini gerçekleştirmiyor. Genel anestezi ile yapılan burun estetiği için sağlık şartları yerinde olan herkese uygulanabilmektedir.

Burun estetiği kişinin burun yapısına göre farklılık göstermektedir, standart bir uygulama türü olmayan bu ameliyatta kemik ve kıkırdak yapısı son derece önemlidir. Doktorunuz size en uygun ameliyat türünü belirleyerek hem sağlık açısından hemde güzel bir görüntü açısından yapacağı ameliyat türünü belirleyecektir.

Burun Estetiği Sonrasında Yaşanılanlar

Estetik ameliyatı sonrasında ağrıların olduğu söylense de üç günün sonunda çoğu hasta ağrı kesici bile kullanmamaktadır. Ameliyattan sonra morluk ve şişlik bir süreliğine görülmektedir ancak gelişen teknoloji ve uygulamalar sayesinde bu morluklar oldukça az seviyeye inmiştir. Burun kemiğine yapılan işlemlerden sonra yüz bölgesi aşırı zorlanmamalı ortalama bir hafta boyunca sert yiyeceklerden uzak durulmalıdır.Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer soruda ameliyat sonrası burun ucunun düşmesidir, eğer bu alanda deneyimli bir doktor tercih ettiyseniz böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Çoğu doktor artık burun estetiği yaparken burun ucunu greft adı verilen kıkırdakla desteklemektedir.

Ameliyat Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli

Kullanmış olduğunuz ilaçları mutlaka doktorunuza bildirmelisiniz, özellikle aspirin gibi kan sulandıran ilaçları ameliyattan en az bir ay önce bırakmalısınız. Kadınlar regl döneminde burun estetiği ameliyatı olmasında her hangi bir sıkıntı yoktur.

Her estetik ameliyatında olduğu gibi burun estetiğinde de sigara kullanımı önerilmemektedir. Hem yaraların geç iyileşmesini hemde sağlığı olumsuz yönde etkilediği için ameliyat öncesi ve sonrasında sigara kullanmamanızı öneriyoruz.

Ameliyat günü veya haftasında üst solunum yolu enfeksiyonu yaşıyorsanız bunu doktorunuza söyleyin.

Burun Estetiği Fiyatları

Eğer ameliyat zorunlu ise Devlet bu işlemi ücretsiz olarak karşılıyor (Sosyal Güvenceniz Dahilinde). Ancak bu operasyon estetik açıdan gerçekleştiriliyorsa özel hastanelerde bu işlemi yaptırabilirsiniz, yapılan işlemin türüne göre 2.000 ile 5.000 TL arasında değişen burun estetiği fiyatları için mutlaka bir kaç hekime danışın.

Bu yazı 132 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak