Tesettür Giyimde Yeni Trend

Tesettür Giyimde Yeni Trend
Paylaş
 

Müslüman bir ülkede yaşıyor olmamız ve bununla birlikte modern bir ülke olmamız modamızı da çok renkli yapmıştır. Hep Arap motifleri hem de Avrupa motiflerini bir arada görebilmek mümkündür. Türkiye, dünyada moda ve trend anlamında sayılı ülkelerden birisidir. Yurtdışına çok fazla tasarım ve kıyafet gönderilmektedir. Günümüzde ülkemizde giderek artan trendi ile tesettürlü kıyafetler ön plana çıkmaya başlamıştır. İnsanların ön yargıları kırılarak tesettürlü kıyafetlerin ne kadar güzel olabileceği ve göze hitap edebileceği gözler önüne serilmiştir. Bu konuya ünlü moda insanları da el atmıştır.
tesettürlü kıyafetler
Günümüzde tesettür trendinin giderek artması, ünlü modacılarında bu sektöre girmesini sağlamıştır. Bu sektöre giren modacılar yeni tasarımlarıyla hanımlara değişik kıyafetler hazırlayabilmişlerdir. Müslüman kadınların daha çok tercih ettiği tesettürlü kıyafetlerde eskisine göre sıkı ve katı bir giyim söz konusu değildir. Hanımlarımıza çok daha renkli ve canlı kıyafetler sunulmaktadır. İstedikleri desende birçok tarzda tesettürlü kıyafetler giyebilmektedirler. Örneğin günümüzde çok fazla tercih edilen ve ünlü modacıların yeni trendi olan tesettür bluzları çok fazla ilgi almaktadır. Bunun sebebi tasarımlarının göze çok güzel hitap etmesidir.

Birbirinden Güzel Tulum Modelleri

Ayrıca artık günümüzde birçok ülkeden insan bu tarz giyim türünü de tercih etmektedir. Çünkü normal kıyafetlere göre çok daha güzel tasarımlara imza atılabilmektedir. İş yerinde, evde, toplantılarda, buluşmalarda daha birçok yerde tesettür giyim tercih edilebilmektedir. Hem dini inançlarınız doğrultusunda giyinirken hem de modadan geri kalmayarak çağa ayak uydurabilirsiniz. Bu sayede kendinizde mutlu olmuş olur ve dış dünyadan kendinizi kısıtlamamış olursunuz.Günümüzde ki çoğu Müslüman kadının tercih ettiği ve kullanırken memnun olduğu bir giyim şeklidir.
tesettür trendi
Gençlerimiz trendi yakalamak ve ona göre giyinmek istemektedirler. Yeni trendlerden biri olan tesettürlü kıyafetler gençlerinde ilgisini çekmektedir. Güzel tasarımları ve şık duruşlarıyla rahat bir şekilde istedikleri tesettürlü kıyafetleri giyebilirler. Özellikle okul ve normal yaşantılarında herhangi bir katı duruş sergilemeksizin modern çapa ayak uyduran trend ile beraber kıyafetleri ile göz doldurabilirler. Böylesine güzel bir akımın başlamış olması bizim gibi Müslüman ülkeler için büyük bir yenilik olması ile beraber Avrupa ülkeleri içinde ilgi çekicidir.

Bu yazı 10 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak