Siyah Saça Ombre Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Ombre son yıllarda en çok tercih edilen saç boyama şekli. Hızla trend olması sebebiyle kuaförler büyük paralara bu saçları yapıyor. Aslında evde yapmak bir o kadar kolay ve ucuz. Kulaktan dolma bilgileri unutun ve yazımızı okumaya devam edin.

Ombre, Fransızca’da gölge anlamına gelir. Saçınız tamamen doğal gibi görünür fakat uçlara doğru gölge oyunları vardır. Kuaföre yaptırdığınızda bile memnun olamayabiliyorsunuz. Gölgeler ve ışıklar çok sert atılınca abes ve yapay bir görüntü ortaya çıkıyor. Aslında bildiğimiz krepeli balyaj uygulamasına yabancılar ombre diyor. Ombre balyajdan daha doğal oluyor. Bu yüzden ‘yok canım ne boyası, doğal saçım’ demek istiyorsanız, kendi saç renginizin uçlarına ombre yaptırabilirsiniz.

EVDE SAÇA OMBRE YAPMAK

Evde kolayca uygulamak isterseniz birkaç yöntem ve ürün var. Bunlardan en basiti açıcı kullanmak.

AÇICIYLA OMBRE YAPMAK
Saçınızın sadece uç kısımlarına krepe atarak sürebilirsiniz. Krepe atmamızın sebebi doğal durması. Her saç tutamını uzunlu kısalı boyarsanız tek çizgi halinde durmaz. Tam istediğiniz renge ulaşması için folyoya sardığınız boyalı saçlarını kontrol etmelisiniz. Çünkü ısıyla bir anda çok açılabilir. Saçınızın pigmentine göre ortalama 15-20 dakikada orijinal renginizin 2-3 ton açılmış olduğunu göreceksiniz. Folyoyu çıkartıp yıkadıktan sonra önünüzdeki birkaç gün beslemeniz tavsiye edilir. Açıcı çok ağır bir kimyasal olduğu için saçı yıpratıp kopmalara neden olabiliyor. Bu sebeple zeytinyağı, argan yağı, Hindistan cevizi yağı gibi ürünlerle onu yumuşatmalısınız.

Omrenizin diplere daha yakın başlamasını isterseniz aynı işlemi yukarıdan başlayarak yapabilirsiniz. Rengin açıklığı ve boyutu tamamen sizin zevkinize kalmış bir durum. Saçınızın arka taraflarının daha düzgün olabilmesi için mutlaka birinden yardım almalısınız.
AÇICIYLA OMBRE YAPMAK
Açıcının oluşturduğu mat görünümden rahatsız oluyorsanız o tondaki boyayı alıp üzerine boya yapabilirsiniz. Koyu kısımlarda açık renk boya kolay kolay tutmayacağı için rahatça krepe atmadan boyayı uygulayabilirsiniz. Saçlarınız daha canlı ve parlak gözükecektir.LOREAL OMBRE SETİ İLE OMBRE YAPMA
Loreal’in ombre setinin içinden tüm malzemeleri çıkıyor. Hiç tehlikeye girmeden direk bu seti kullanarak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Uygulanışı; İçerisindeki renk açıcı tozu ve krem boyayı, oksidan krem içeren şişenin içine döküyoruz. Döktükten sonra iyice çalkalamanız ve birbirine karışması önemli bir adım. Saçlarınızı tutam tutam ayırdıktan sonra yine doğal durması için krepe atıyoruz. Boyunu belirlemek tamamen size kalmış.

İçerisinden çıkan uygulama aparatına kremi biraz döküp tutamlarımıza uyguluyoruz. İyice taramanız boyayı ısıtmanız ve yedirmeniz açısından atlamamanız gereken bir adım. Daha sonra boyadığınız her tutamı folyoyla sarmalısınız. Bu boyamı işlemini yaparken çok sabırlı olmalısınız. Tutamları azar azar almalısınız.
LOREAL OMBRE SETİ İLE OMBRE YAPMA

Tutamları az almanızı istememiz tamamen bu fotoğraftaki gibi doğal bir sonuç olması için.

OMBRELİ SAÇIN BAKIMI

Saç uçlarında açık renkler tercih edildiği için kopmalara ve kırılmalara müsait bir durum çıkıyor ortaya. Hele bir de saçlarınıza sürekli ısı uyguluyorsanız kötü sonuçlar kaçınılmaz olur. kullanacağınız şampuanlarda ve bakım ürünlerinde çok seçici olmalısınız. Daha önceden saç kremi kullanmıyorsanız artık onuda bakım rutininize eklemelisiniz. Çünkü açılan ve boyanan saç karışmaya daha müsaittir. İçerisinde parfüm, paraben, tuz, sls ve sles içermeyen ürünler sizin için en uygunları.

Saçınız boyalı olmasa bile bu tarz bitkisel ürünleri kullanmalısınız. Ancak boyalı olunca ekstra dikkat etmeniz gerekiyor. Her ısı uyguladığınızda ısıdan koruyu spreyler kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerle boyadan kırılan, kuruyan ve yıpranan saçlarınız toparlanarak parlasın. Saçlarınız ilk gün ki parlaklığını kaybetmesin.

Bu yazı 181 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak