Popo Estetiği ile Kalça Büyütmek Mümkün

Paylaş
 

Popo bölgesi kadınların en çok dikkat ettiği bölgelerinden birisidir. Yuvarlak, dolgun ve vücut şeklinize uygun şekilde kalçaya sahip olmak her kadının en büyük halleri arasında yer almaktadır. Ağırlıklı olarak genetik olan popo şekli çeşitli estetik ameliyatlar yada egzersiz yöntemleri ile şekil alabilmektedir. Pembe Sihir ekibinden Hülya SEVİLEN bugün sizlere popo estetiği ve kalça büyütme hareketleri hakkında detaylı bilgiler veriyor.

Popo Estetiği Ameliyatları

Tıpkı meme estetiği olduğu gibi popo estetiği de kendi içerisinde bir çok alt dala ayrılıyor. Kalça küçültme, dikleştirme(yukarı doğru kaldırma) ve biçimlendirme şeklinde gerçekleştirilen popo estetiği operasyonları ülkemizde sık yaptırılan estetik işlemler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Kadınlara özel olarak gerçekleştirilen popo estetiği daha çok dış görünüme önem verenlerin yaptırdığı bir işlem olup genel anestezi ile yapılır, ortalama üç dört saat süren popo estetiği mutlaka uzman bir ekip tarafından yapılması gerekiyor.

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme

En sık uygulanan kalça büyütme ameliyatı olan yağ enjeksiyonu doğal bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Vücudun yağ bakımından zengin olan bölgelerinden alınan yağların liposuction yöntemi ile alınıp özel formüllerle birleştirip popo bölgesine enjekte edilerek yapılmaktadır. Bu yağlar genellikle basen, göbek ve popo altı (baldır) bölgelerinden temin edilmektedir.Yağ enjeksiyonlu kalça büyütme işleminde ortalama kalıcılık süresi 2-3 senedir zamanla enjekte edilen yağlar etkisini yitirmektedir ancak bu işlem belirli aralıklarla uygulanabilmektedir, özellikle yağların alındıktan sonra içine eklenen özel maddeler bu süreyi daha da uzatmaktadır.

Kalça Silikon Ameliyatı
Bu işlem ise genellikle poponun daha dolgun görünmesini sağlamaktadır. Cerrahi kesiklerin olduğu silikon protez ameliyatı, her iki poponun altında açılan kesiklere silikon konulması ile gerçekleşmektedir.

Popo estetiğinde kullanılan silikon protezi, göğüs büyütmede kullanılan silikondan farklı ve daha sert bir yapıya sahiptir. Bu ameliyat sonrasında bölgenin mikrop kapma riski yüksek olup ameliyat izi kalmamaktadır, beş günlük iyileşme süresince popo üzerine oturmak biraz zor olabilir.

Kalçayı Yanlara Doğru Büyütme Ameliyatı
Bir diğer ismi dolgu estetiği olan bu yöntem geniş ve büyük kalçalara sahip olmak isteyen kadınlar için uygulanmaktadır, dünyaca ünlü televizyon oyuncusu Kim Kardasian poposu olarak da isimlendirilen bu yöntem kalçaların yanlara doğru büyümesini sağlar. Uygulama sırasında yağ enjeksiyonu ile dolgu yöntemi birlikte kullanılmaktadır. Kalça şekillendirme ameliyatı olarak kullanılan dolgu yöntemi her hangi bir risk faktörü içermemektedir.
Kalça Silikon Ameliyatı Fiyatı
Her yıl farklılık gösteren popo estetiği ameliyatı uygulanma şekline göre fiyat belirleniyor. Yapılan araştırmaya göre ortalama popo estetiği fiyatı 4 ile 8 bin arası değişiklik gösteriyor.

Kalça Estetiği Yaptıranlar Ne Diyor

Ülkemizde bir çok kadın kalça estetiği yaptırdığını açıkçası saklıyor yada açıklamaktan çekiniyor, bu gibi durumlar genellikle gizliliğin daha ön planda olduğu kadın forumlarında daha açık bir şekilde konuşulmaktadır. İşte popo estetiği yaptıran ve yaptırmak isteyenlerin yorumları;

yağ transferi ile yapılan işlemler çok daha sağlıklı ancak hem yağın alındığı bölge hemde doktor seçimi oldukça önemli.

kök hücre yöntemi ile yapılan popo estetiğinde kalıcılık oranı %60 olarak söyleniyor.

ameliyattan sonra 2-3 gün yatmak ve oturmak gerçekten zor oluyor, eğer kiloluysanız yağ enjeksiyonu olmanızı tavsiye ediyorum çünkü alınan yağın tamamı eklenmiyor benden 4 kiloya yakın yağ alındı bunun sadece bir kilosu eklendi.

yağ transferi ile ameliyat oldum beş liraya doktorum gayet iyidi pürüzsüz bir popoya sahip oldum.

Estetiksiz Popo Büyütme Hareketleri
Şimdiye kadar kalça estetiği ve yöntemlerini anlattık cerrahi işlemlerin pahalı olması veya ameliyat olmaktan çekinen kadınlar için farklı bir kaç önerimiz daha olacak. İşte uygulayabileceğiniz popo büyütme hareketleri.

Squatla Kalça Büyütme
Evde uygulanacak egzersiz hareketleri arasında en popüler ve etkili olan squat doğru yapılmadığında bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Sadece kalça değil bacaklar, basenler ve bel bölgesini de aktif bir şekilde çalıştıran bu uygulama yer çekimine yenik düşen popoların tekrar toparlanmasında yardımcı oluyor.
Sandalye ile Squatla Kalça Büyütme
Squatla popo büyütme hareketi için en merak edilen soruların başında bu işlemin nasıl ve kaç defa yapılması gerektiği oluyor. Eğer ağırlıksız bir şekilde 15 ile 30 tekrar şeklinde üçer set halinde birer dakika arayla uygulanırsa başarılı sonuçlar elde etmeniz mümkün. Squatla kalça şekillendirme işlemi için pilates topu veya bir sandalye yeterli olacaktır.
Pilates ile Squatla Kalça Büyütme
Ayaklarınızı kalça genişliğinde açıp gövdemizin üst kısmını fazla hareket ettirmeden kalçanızı geriye doğru atıp topun üstüne oturarak bu hareketi uygulayabilirsiniz.

Popo Büyütme Egzersizi
Vücudunuzu fazla yormadan kolay bir şekilde bir kaç dakikanızı ayırarak bu egzersizleri düzenli olarak uygularsanız bir kaç ay içerisinde daha toplu ve şekil almış kalçalara ulaşmanız mümkün.

Adım Hareketi
Özellikle gevşeyen kalça kaslarınız için oldukça faydalı bir hareket olan adım hareketi bir adım öne doğru atıp diğer ayağınızı aşağı doğru kırarak gerçekleştirin
Adım Hareketi
Geri Tekme Hareketi
Bu hareketi her iki bacağınız içinde uygulamanız gereklidir, elleriniz ve ayaklarınız üstünde yere paralel bir şekilde durup bacaklarınızı sırayla geriye dik bir açıyla uzatın, bu işlemi yaparken kalça kaslarınızın sıkılaştığını hissedebilirsiniz.
Geri Tekme Hareketi
Evde uygulayacağınız egzersiz hareketler ile poponuza şekil vermeniz mümkündür, popo estetiği olmadan önce bu hareketleri düzenli ve sıkılmadan uygulamanızda yarar var.

Bu yazı 314 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak