Patates Diyeti ile Zayıflamak Mümkün Mü?

Paylaş
 

Şok diyet programları ile hızlı kilo verdirmeye yarayan bir çok listeyi sitemizin sağlık bölümünden üzerinden bulmanız mümkün, Pembe Sihir ekibi olarak sizlere diyet önerilerinde bulunurken aynı zamanda sağlıklı zayıflamanız gerektiğini bir çok defa vurgulamıştık ayrıca sitemizde vücut sağlığınıza zarar verebileceğini düşündüğümüz diyet programlarını yayımlamıyoruz. Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz patates diyeti ise bir kısım tarafından sağlıklı bulunurken, bir kısım ise bu diyet programının zararlı olduğunu düşünüyor. Özellikle patates diyeti ile 3 günde 5 kilo şeklinde yapılan zayıflama programları hakkında sizinde önerilerinizi bekliyoruz, işte o çok konuşulan patates diyeti ve detayları.

Vitamin ve lif bakımından oldukça zengin olan patatesin en büyük özelliği tokluk hissi vermesidir. C vitamini, potasyum B6 ve B2 vitaminlerini içerisinde barındıran patatesin içinde ayrıca çinko ve demir bulunmaktadır. Oldukça kısa bir süre içerisinde ‘şok diyet‘ sağlıklı zayıflamanıza olanak sağlayan patates diyeti vücutta bulunan fazla yağların atılmasını sağlıyor. Bu diyeti uygularken ek olarak yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi de bol miktarda sıvı, özellikle su tüketmek olacaktır.

Patates diyet programını vermeden önce mutlaka uzman bir diyetisyen yada doktora başvurmanızda yarar var.

3 Günde 5 Kilo Zayıflatan Patates Diyeti
1. Gün

Sabah Öğlen Akşam
1 Orta Boy Taze Patates

1 Bardak Yağsız Yoğurt

2 Orta Boy Taze Patates1 Bardak Yağsız Yoğurt

2 Bardak Yağsız Yoğurt

2. Gün

Sabah Öğlen Akşam
1 Bardak Yağsız Yoğurt 1 Bardak Yağsız Yoğurt

2 Küçük Boy Patates

 

1 Orta Boy Taze Patates

1 Bardak Yağsız Yoğurt

3. Gün

Sabah Öğlen Akşam
1 Orta Boy Taze Patates 1 Adet Küçük Boy Patates

1 Bardak Yağsız Yoğurt

1 Bardak Yağsız Yoğurt

Patates Diyeti Riskli Mi?
Sağlıklı zayıflamanın başlıca kuralı vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri eksiksiz bir şekilde almaktır. Hiç bir şey yemeden de kilo verilebilir ancak bu sağlıklı bir yöntem değildir. Patates karbonhidrat yoğunluklu bir besindir, evet vücudumuzun karbonhidrat ihtiyacı var ancak bu yeterli olmadığı için bu diyeti bir çok uzman önermemektedir.

Bu yazı 114 kere okundu.
Etiketler:
şok diyet
  • Site Yorum

Bir yorum bırak