Nadixa Krem Faydaları

Nadixa Krem Faydaları
Paylaş
 

Nadixa krem, genellikle akne (sivilce) tedavisinde kullanılan bir kremdir. Çoğumuzun yaşadığı ve çok karşılaştığımız sivilce özellikle ergenlik çağında başlar ve tedavi edilmediği taktirde kalıcı izler bırakabilir. Akne, derinin yağı oranı bakımından yüksek olan yerlerinde çıkar ve deride sivilce, kist ve siyah nokta olarak kendini gösterir. Nadixa krem, sabah akşam günde iki kez kullanılır, 14 yaşından küçüklerin ise kullanması uygun değildir.

Sivilce kremleri kategorisine giren Nadixa krem bakterilerden meydana gelen iltihaplı sivilcelerle mücadelede çok başarılı olmaktadır. Kullananların tamamına yakın kısmı memnuniyetini ifade etmektedir. Nadixa krem 30 gramlık tüpler halinde reçete ile eczanelerde satılmaktadır, kesinlikle reçetesiz kullanmayın fiyatı ise ortalama 28 TL civarındadır. Nadixa kremi uygulamadan önce cildinizi bir tonikle temizleyin sorunlu olan bölgeye ince bir tabaka halinde sürün, makyaj pamuğu yardımı ile cildinize dairesel hareketler ile yayın ve kremin sorunlu bölgeye iyice yedirilmesine dikkat edin.

Uygulama sırasında doz aşımı yapılmamalıdır. Nadixa krem beyaz yada beyaza benzer rengi olan belli bir kokusu olmayan kremdir. Bu krem sivilce (akne) izleri üzerinde etki göstermez, Nadixa krem kesinlikle kortizonlu bir krem değildir. Nadixa kremin içeriğinde etken madde olarak NADİFLOKSASİN bulunur, bu etken maddenin bulunduğu diğer ilaçlar ise şunlardır;
AKNEFLOKS (%1 30 gr krem)
MAGNİS
NADACNE

Nadixa Krem Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Göz çevrenize uygulamayınız.
Dudak çevrenize sürmeyiniz.
Nadixa kremi kullanırken ilacı burun deliklerinize temas ettirmeyiniz.
İlacı her hangi bir nedenle yutarsanız derhal acil servise gidiniz.
Tedavi aşamasında alkol içeren cilt bakım ürünlerinden, tüy dökücü ve tüy sarartıcı kremlerden, saç boyalarından uzak durmanız gerekir.
Bu kremin tedavisi sürerken, kimyasal formüller içeren cilt bakım ürünlerini kullanmamalısınız.
Cildinde güneş yanığı olan kişilerin Nadixa kremi kullanmamaları gerekir.
Nadixa kremi sürdüğünüz süreçte krem cildinizde iken güneşe çıkmayın, şayet güneşe çıkmak zorunda kalırsanız şapka ve güneş kremini mutlaka kullanmalısınız.
Bu kremi sürdükten sonra asla su ile cildinizi temas ettirmeyin.
Nadixa Krem FaydalarıNadixa Krem Faydaları

  Derideki bakterileri yok eder
  İltihaplı sivilceleri kurutur. Kronikleşmiş sivilcelerin tedavisinde çok etkilidir. Nadixa krem ilk önce deri altındaki sivilceleri üste çıkartır, daha sonrada onları yok eder.
  Kıl köklerinin içinde bulunduğu kese etrafındaki bakterileri öldürür.
  İlerlemiş akneleri tedavi eder. Bakteriler sebebi ile üst derinin hemen altında meydana gelmekte olan içi dolu çeşitli kabarcıkların ve aknelerin tedavisinde çok etkilidir.
  Gençler tarafından cilt bakım ürünü olarak da kullanılmaktadır.
  Nadixa krem son derece etkili bir cilt temizleyici özelliği de göstermektedir.
  Yeni oluşmakta olan sivilceleri söndürücü etkisi Nadixa kremin en önemli faydalarından birisidir.

Nadixa Krem Yan Etkileri

Aşağıda okuyacaklarınız Nadixa kreminin, tedavi sırasında cildimizde meydana getirebileceği yan etkilerdir. Bu yan etkilerin oluşması mümkündür, ancak her zaman gerçekleşmez bazı yan etkiler ise nadir görülebilir ama ciddi olabilir. Kremi kullandıktan sonra bu yan etkilerden biri yada bir kaçı cildinizde meydana geliyorsa ve kısa sürede geçmiyorsa doktora başvurmanız gerekir.

 • Sıcaklık Hissi
 • Kızarıklık
 • Cildin Kuruması
 • Tahriş
 • Kaşıntı
 • Cildin Kıvam ve Renginde Değişiklik
 • Ciltte Pul Pul Döküntüler
 • Ciltte Çatlamalar
 • Hamilelik Sırasında Nadixa Krem Kullanımı Tavsiye Edilmez, Etkileri Bebeğe Geçebilir
 • Yüz, Dil, Dudak, Boğazda Şişlik
 • Nefes Almada Güçlük
 • Kurdeşen Dökme

Bu yazı 233 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak