Lazerle Dövme Sildirmek Mümkün Mü?

Lazerle Dövme Sildirmek Mümkün Mü
Paylaş
 

Bir hevesle yaptırılıp sonrasında pişman olup çıkarılmak istenilen dövmeler, biraz can sıkıcı olabiliyor. Bir çok estetik merkezinde yapılan lazerle dövme sildirme işlemi ise bu konuda uygulanabilecek en etkili yöntemlerden birisi olarak biliniyor. Burada dövmesini sildirmek isteyenleri uyarmakta fayda var bu işlem için önceliğinizi hastanelerden yada sağlık kuruluşlarından yana kullanmanızda fayda var.

Dövme, cilt üzerine farklı renkler ve derinliklerde kalıcı olarak yerleştirilen boyadır. Dövmenin silinmesindeki başarı oranı yapılan dövmenin renk ve derinliği ile doğrudan alakalıdır, cilt altına atılan boya ne kadar derin ise lazerin etkisi o kadar az olacaktır. Dünya genelinde en yaygın dövme silme işlemi Q-switched isimli lazerle yapılmaktadır, bu lazerin en büyük özelliği ise farklı renk yapısındaki dövmeleri algılayıp ona göre işlem uygulamasıdır.

Q-switched lazerin bir diğer özelliği de sadece dövme olan bölgedeki pigmentlere yüksek hızda ve güçte lazer ışını yollamasıdır, yolladığı bu ışınlar zaman içerisinde dövmeyi oluşturan boyayı parçalara ayırır zamanla bu ayrılan pigmentlerin önce rengi solar sonra ortadan tamamen kaybolur. Dövmenin boyutuna göre uygulanacak seans süresi işlemi yapacak uzman tarafından belirlenecektir, ortalama 1 ile 3 seans arasında devam eden lazerle dövme sildirme tamamen etkisini ise ikinci aydan itibaren göstermektedir.
lazerle dövme sildirme
Dövmelerini sildirmek isteyenlerin merak ettiği en önemli konulardan birisi de ağrı hissinin olup olmadığıdır küçük bir sızıntı veya sinek ısırığı şeklinde hafif bir ağrı gerçekleşebilir, bir seanstaki işlem uzunluğu ise genellikle bir kaç dakikadır. Bir diğer merak konusu ise lazerli tedavinin cilt üzerinde iz bırakıp bırakmayacağı ve her hangi bir cilt sorununa yol açıp açmadığı şeklindedir, uzmanlar bugüne kadar yapılan bir çok lazerle dövme sildirme operasyonunda her hangi bir izin kalmadığı şeklinde açıklamalarda bulunuyor ancak cildi lazere karşı duyarlı olan kişilerin mutlaka gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra yaptırmasında yarar var.

Kimler Lazerle Dövmelerini Sildirebilir

Lazerli yöntemle dövme sildirmenin bazı şartları bulunuyor;Hamileler
Cilt hastalığı olanlar (Lazere karşı alerjisi olanlar)
Dövmesi kıl (saç, kaş v.b) köklerinde olanlar
Yüksek tansiyon, şeker gibi ciddi hastalıkları olanlar

Bunların dışında herkes dövmesini sildirebilmektedir.

Dövme Sildirme Fiyatları

İnternet üzerinden yaptığımız araştırmalar neticesinde lazerle dövme sildirme fiyatları genellikle seans başı hesaplanıyor, ortalama bir seans ücreti ise 400 ile 500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca yine İnternet üzerinden satılan kremlerin fiyatları ise 150 TL civarında.

Bu tip cilde uygulanan lazerli işlemlerde düşük fiyatlı hizmet veren firmalar yerine FDA onaylı, kaliteli ürünler tercih eden ve bu konuda deneyimli uzmanları seçmenizde büyük yarar var.

Dövme Sildirme Solüsyonu

Lazer ve krem tedavisine alternatif bir yöntem olan solüsyon içerdiği D vitamini ve cilde zarar vermeyen asit* ile dövmelerin çıkmasında yardımcı olabiliyor, ancak bu ürünleri uzman kontrolünde kullanmanızı öneriyoruz.

Bu yazı 128 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak