Lazer Epilasyon Nedir? Tüm Yönleriyle Lazer Epilasyon Cihazları ve Uygulaması

Paylaş
 

Kadın ve erkeklerin ortak sorunu olan istenmeyen tüyler için en etkili yöntem hiç şüphe yok ki lazer epilasyon işlemidir. Oldukça popüler olan bu yöntem sayesinde tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilir, ağrısız ve acısız bir şekilde kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Pembe Sihir olarak lazer epilasyon konusunda en çok merak edilen konuları sizler için değerlendirdik. Bu yazımızı okumadan lazer epilasyon yaptırmayın.

Vücudun farklı bölgelerine uygulanan lazer epilasyon işlemi uygulanan yöntemlere, bölgeye, seçilen estetik merkezine ve şehre göre farklılıklar gösterebiliyor. Biz sizlere bugün İstanbul ve İzmir’deki estetik merkezlerindeki lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz.
Bölge Kadın Erkek
Tüm Vücut 750 TL 950 TL
Koltuk Altı 150 TL 200 TL
Bacak 400 TL 500 TL
Genital Bölge 200 TL 350 TL
Yüz 100 TL 200 TL
Bıyık 75 TL
Bikini Bölgesi 100 TL
Çene 75 TL
Göbek 50 TL 400 TL
Sırt 500 TL
Boyun 75 TL
Yukarıda görüldüğü gibi fiyatlarda ciddi farklılıklar oluşabiliyor. Özellikle tüylerin çok olduğu genital bölge, kol ve bacak bölgelerinde lazer epilasyon fiyatları bir hayli yüksek. Eğer sizde evde kendiniz lazer epilasyon yapmak istiyorsanız bunun için lazer epilasyon aleti almanız gerekiyor.

Evde lazer epilasyon yapmak için kaliteli bir epilasyon cihazına ihtiyacınız olacaktır. Piyasada bulunan bir çok lazer epilasyon aleti bulunmakta kimisi 60 TL iken bu rakam 1.600 TL kadar çıkabiliyor. Epilasyon cihazları arasında Braun ve Philips markaları oldukça popüler ve etkili sonuçlar veriyor.

Lazer Epilasyon Zararlı Mı?
Kısa süreli uygulanan epilasyon işleminin zararsız olduğu onaylanmış olup buradaki en önemli kriterlerden birisi de cildin durumudur. Cildiniz hassas ve cildinizi etkileyen ilaçlar kullanıyorsanız durum daha farklı olabiliyor.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
Epilasyon yapılacak olan bölgeye verilen lazer ışınları ile gerçekleşen bu işlemde koruyucu gözlük takılmalıdır. Kıl köklerine derinlemesine işleyen lazer sayesinde kıllar kökünden kurutulur. Kısalı süreli birden çok seans gerektiren lazer epilasyon için bir kaç ön hazırlık yapılması gerekiyor. Yazımızın devamında bu bilgilere ulaşabilirsiniz.Lazer Epilasyon Nedir?
Vücutta bulunan ve kişiyi rahatsız eden istenmeyen tüylerin kökünden, etkili olarak yok edilmesine verilen isim ve cihazın genel ismidir.

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası
Lazer epilasyon yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunuyor. Sizler için bunları sıralıyoruz;

  • Epilasyon yaptırmadan 1 ay önceden itibaren işlem yapılacak bölgedeki tüyleri kesmemeli ağda, jilet gibi ürünler kullanmamalısınız.
  • Lazer epilasyonun daha etkili sonuç vermesi için cildinizin doğal renginde olması gerekli bu yüzden solaryum, kimyasal maskeler uygulamayın.
  • Epilasyon yapılacak bölge sürekli temiz tutulmalı.
  • Cilt üzerinde etki eden ilaçları kullanıyorsanız bu ilaçları bitirdikten 6 ay sonra lazer epilasyon yaptırmalısınız.
Lazer epilasyon sonrasında neler yapılmalı diye merak ediyorsanız aşağıdaki maddeleri dikkatlice inceleyin.

  • Lazer epilasyon sonrasında işlem yapılan bölgeyi bir süre yıkamayın bir kaç gün sonra ılık suyla temizleyebilirsiniz.
  • Epilasyon sonrasında bölgede hafif şişme ve kızarıklar normaldir ancak uzun sureli ve ağrılı ise doktorunuza başvurmalısınız.
  • Lazer epilasyon işlemi bittiğinde güneşte fazla kalmayın
Lazer Epilasyon Yan Etkileri Neler?
Cildiniz lazer ışınlarına karşı hassas ise lazer epilasyon sonrasında işlem yapılan bölgede sivilce, kabuklanma ve şişlikler görülebilir böyle bir durumda işlemi yarıda kesin devam ettiğiniz taktirde cilt lekelerine hatta cilt kanserine varan olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Aleti Tavsiye
Bir çok lazer epilasyon cihazı bulunuyor bunların kimisi oldukça etkili olurken kimisi istenilen sonuçları vermiyor. Aşağıda size önerebileceğimiz bir kaç lazer epilasyon cihazı bulunmakta.

Philips Lumea Advanced IPL uzun ve hassas tüyleriniz için oldukça etkili olan bu cihaz yüz ve vücutta kullanımı uygundur. Uzun kablosu, 15 dakikalık lazer atış süresi ve evde kullanıma uygunluğu ile tavsiye edilmektedir. Ürünün dezavantajı ise kızıl, koyu renkli ciltlerde uygun olmayıp beyaz tüyler üzerinde etkili değildir. Philips Lumea Advanced IPL fiyatı ise 1.200 TL ile 1.400 TL arasında farklılık gösteriyor.

Philips Lumea Prestige IPL ortalama 2 ayda etkisini gösteren, kıvrımlı yapısı ile zor bölgelerdeki tüyleri kökünden yok eden Philips Lumea Prestige IPL kablosuz kullanımı ile oldukça işlevli bir ürün. farklı ek aparatı sayesinde tüm bölgelerde kullanılabilen epilasyon cihazı ortalama 1.400 TL ile 1.500 TL arasında satılmaktadır.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer
Uygulanacak bölgeye ve tüyün yapısına göre seans sürelerinde göre farklılık göstermektedir. Ortalama 4 ile 8 seans arasında süren lazer epilasyon seanslarında önemli olan husus ise seans arasındaki sürenin belirlenmesidir. Ortalama iki seans arasında 7 ile 10 gün geçmesi gerekiyor.

Lazer Epilasyon Türleri
3 çeşit lazer epilasyon türü bulunmaktadır. Bu cihazların farklı yanları ise işlem yaptığı tüyün yapısı, lazer gücü ve soğutucu özelliğidir. Maddeler halinde inceleyelim;

Alexandrite lazer: Bir çok estetik merkezininde kullandığı Alexandrite lazer siyah ve açık renkli tüylerde oldukça etkili. Ülkemizdeki insanların cilt yapısına da gayet uygun olan bu yöntem soğutma sistemine sahip olduğu için işlem sırasında acı hissi yaşatmıyor.

Nd-yag lazer: Bir çok cilde uygun yapısı sayesinde oldukça popüler bir yöntem olan Nd-yag lazer özellikle koyu renkli tüylerde oldukça etkilidir. Soğutucu özelliği sayesinde cilt üzerindeki ince tabakaya zarar vermez.

IPL: Yoğun ışık gönderme özelliğine sahip olan IPL tam olarak lazer epilasyon görevi görmez, ayrıca kalıcı bir çözüm olarak düşünülmemelidir.

İstenmeyen Tüylerden Doğal Yollarla Kurtulma Yöntemleri

Bu yazı 258 kere okundu.
Etiketler:
lazer epilasyon
 • Site Yorum

Bir yorum bırak