Küçük Göğüslü Kadınlar Nasıl Sutyen Kullanmalı

Paylaş
 

Bilinçsiz bir şekilde hareket edilerek alınan sutyen modelleri kadınlarda kötü bir estetik görünüm yaratır. Bilinçsiz alınan sutyenler kötü bir estetik görünüm yarattığı gibi bunun yanında çeşit sağlık problemleri olabilir. Göğüste sarkmalar yaşanabilir. Sizlere seçkin markaların aynı zamanda kaliteli modellerini incelemenizi öneriyoruz. Peki sutyen seçerken nelere dikkat edilir? Göğüs şeklinin ve hacminin yaş ilerledikçe değiştiğini biliyorsunuz. Bu nedenden dolayı sutyen ölçünüzü mutlaka gözden geçirin. Doğru sutyen kullanımı göğüslerinizi deforme etmez. Balenlerin tam olarak göğsünüzün ortasına ve altına tam olarak oturduğundan emin olmalısınız. Sutyen alırken kesinlikle dikkat etmeniz gereken bir diğer husus alacağınız sutyen göğüslerinizi kesinlikle bastırmamalı ve sizleri kesinlik rahatsız etmemelidir. Rahatlık sutyen seçerken kadınlar göz ardı edemeyeceği nadide bir husustur. Mutlaka sutyen seçerken rahatınıza önem verin. Sutyen alırken ne büyük ne küçük olmalı, göğüslerinize tam manasıyla oturmalıdır. Sutyen askısı ve göğüs ölçüleri kişinin fiziğine göre ayarlanmalıdır. Sutyen giyildiğinde özellikle ön tarafı tam olarak ortalanmalıdır. Sutyenin arka bandı yere paralel olarak geçirilmelidir. Regl dönemlerinizde sutyen almamaya özen gösterin. Nedeni ise göğüslerinizin regl dönemlerde bir miktar büyümesidir. Regl döneminde büyüyen göğüsler regl döneminden sonra küçüleceğinden dolayı sutyeniniz vücudunuza tam olarak oturmayacaktır. Sutyende 3 adet kopça bulunur. İdeal olan kopça kullanma şekli sutyeni katlanma oluşturmaksızın en sıkı konumda bulunan kopçada kullanmaktır. Çünkü sutyen  giyildikten belli bir süre sonra esneme yapar. Bir sutyen ilk defa kullanıldıktan sonra gevşeme görülebilir. Sutyenin bedeni daha iyi sarması için diğer kopçalar sırayla denenmeli ve bedeninize ve fiziğinize en uygun kopça türü kullanılmalıdır.

Dolgun Göğüsler İçin Nasıl Sutyen Seçilmelidir?

Doğal göğüslerinizin görünümünü yapay bir hale getirmemek için göğüslerinizi olduğundan sadece 1 beden daha fazla gösteren sutyenleri tercih edin. İnce askı modelinde olan sutyenler ve askısız sutyenler küçük göğüslü kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Göğüslerinizi daha büyük göstermek için içten dolgulu sutyenler tercih edilmelidir. Bu tip sutyenleri dolguları hava, su gibi materyallerden yapılmaktır. Bu 2 materyalden yapılan sutyen modellerini inceleyin. Beğendiniz modeli seçebilirsiniz. Ancak biz sıvı dolgulu sutyenleri tercih etmenizi öneriyoruz. Sıvı dolgulu sutyenler sağlık açısından daha iyi bir konuma sahiptir.

Büyük Göğüsleri Küçük Göstermek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Büyük göğüslü insanlar daha çok hareket alanı sağlayan ve daha rahat sutyenler tercih etmelidir. Özellikle balenli sutyenler büyük göğüslü kadınlar için çok idealdir. Büyük göğüslü kadınların balenli sutyen kullanmasını tavsiye edebiliriz. Büyük memeli kadınlar, göğüslerini küçük göstermek için rahatsız etmeyecek düzeyde küçük sutyenler tercih edilmelidir.Sırt Ağrısı Oluşturmamak İçin Sutyen Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar?

Büyük göğüslü kadınlar için göğüslerini daha küçük gösteren sutyenler kullanmayı tavsiye ediyoruz. Ayrıca büyük göğüslü kadınların sutyen askılıklarının küçük göğüslü kadınlara göre daha kalın olması gerekir. Nedeni ise kalın askıların ağırlığı omuzlara eşit olarak dağıtmasıdır. Bu sebeple büyük göğüslü kadınlar kalın askılık kullanmalıdır. Büyük göğüslü kadınlar askısız sutyen kullanırken büyük sıkıntılar yaşayabilir. Çünkü ağır göğüsler, sutyen desteği de olmadığı için sarkık görüneceği neredeyse kesindir. Hamile kadınlar nasıl sutyenler tercih etmelidir? Hamile kadınlar ise pamuklu, balensiz, orta ve tam kontrollü sutyenleri tercih etmesi gerekir. Bebeğini emziren anneler ise kopçası önden açılan sutyenleri tercih etmesi gerekir.

Küçük Göğüslü Kadınlara Kıyafet Önerileri

Küçük Göğüslü Kadınlar Nasıl Sutyen Kullanmalı?

Küçük göğüslere sahip olmak büyük göğüslere sahip olmaktan çok daha kolaydır. Göğüslerinizi büyük göstermek için pek çok farklı sutyen modeli bulabilirsiniz. Bu sutyenlerin birçok ortak noktası bulunur. Bu noktalardan biri ise sutyenlerin dolgun bir yapıya sahip olmasıdır. Silikonlu olan sutyen modelleri göğüslerinizin daha doğal bir görünüme ulaşmasını sağlar. Destekli sutyenler göğüslerinizin daha büyük bir görünüme sahip olmasına aracılık eden sutyen çeşitlerinin başında gelir. Ancak sadece bu tip sutyenleri kullanmak maalesef yeterli olmaz. Destekli sütyenler göğsünüzü büyük gösterdiği gibi doğru sutyen seçimi ve seçtiğiniz sutyeni doğru kullanmanız göğsünüzü olduğundan daha büyük görünmesine neden olur.  Sutyenin tam olarak göğüslerinize oturduğuna dikkat edin. Sutyen markaları arasında ölçü farkı olabilir. Buna çok dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Büyük sutyen kullanmak  göğüslerinizi kesinlikle büyük göstermez. Aksine büyük sutyen kullanmak göğüslerinizi daha küçük görünmesine neden olur. Sutyeni giyindikten sonra göğüslerinize tam olarak oturduğuna emin olmanız gerektiğini söyledik. Daha sonrasında göğüslerinizi hafifçe yukarı çekerseniz bu sayede göğüslerinizi olduğundan biraz daha büyük gösterebilirsiniz. Daha öncede söylediğimiz gibi kesinlikle büyük göğüslere sahip olmak için büyük sutyen modellerini denemeyin.

Göğüsleri küçük gösteren modeller toparlayıcı sutyenlerdir. Göğüslerinizi tamamen saran  toparlayıcı sutyenler göğüslerinizi daha küçük göstermekle kalmayıp göğüslerinizi daha dik bir görünüşe sahip olmasına olanak sağlar. Toparlayıcı sutyen alırken iyi bir markadan gerçekten kalite içeren sutyenleri tercih etmenizi öneririz.
Küçüklü göğüslü olmak kaderiniz olmasın, nasıl mı? 3 Adımda Kolay Sağlıklı Göğüs Büyütme Yöntemleri İçin Tıklayın

Bu yazı 721 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak