Kömür Peeling : Cilt Bakımında Yeni Trend

Paylaş
 

Cilt güzelliğinde doğal yöntemleri tercih eden kadınların son trendi olan kömür peeling bir diğer ismiyle kömür maskesi cildinizin pürüzsüz ve ışıl ışıl olmasını sağlayan etkili bir formül olarak dikkat çekiyor. Sizde kömür peeling yapmak istiyor fakat nasıl yapılacağını bilmiyorsanız Pembe Sihir ekibi olarak kömür peeling hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz ayrıca kömür peeling tarifini de bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kömür Peeling Ne İşe Yarar?
Diğer cilt maskelerinin aksine her gün değil haftada sadece iki kez uygulanması gereken kömür peeling yağlı ve normal ciltler için farklı yöntemlerde kullanılmaktadır. Yoğun bileşen barındıran kömür bir çok estetik ve dermatoloji merkezinde kullanılıyor. Direk olarak uygulanmasa da içerisinde yer alan hücre yenileyici bileşenleri sayesinde cilt üzerinde olumlu etkiler sağlayan kömür aynı zamanda cildin yağ oranını dengeleme özelliği sayesinde kuru ve yağlı ciltler için ayrı ayrı fayda sağlamaktadır.

Gün boyu cildinize yapışan zararlı maddeleri hızlı bir şekilde temizleyip gözeneklerinizi derinlemesine açan kömür peeling sürekli yağlanan ve bu nedenle oluşan sivilce ve lekeler içinde oldukça etkili bir ürün olarak biliniyor.

Cildinizde bulunan kir, toz ve makyaj kalıntıları zamanla gözeneklerin büyüyüp iltihap ve çukurlar oluşmasına neden olur, eğer düzenli olarak kömür peeling uygularsanız gözenekleriniz zamanla hem temizlenir hemde küçülmeye başlar.

Toksin temizleme özelliği bulunan kömür peeling cildin üst katmanında bulunan ve akneye neden olan yağların temizlenmesi ve var olan kırmızı akne izlerini de azaltmada yardımcı olur.Orta yaş üstü kadınlarda sıkça görülen dudak, göz ve çene etrafında oluşan kırışıklık belirtileri hücrelerin yaşlanması ile oluşmaktadır. Hücre yenileme işlevi ile hücrelerinizi yeniden canlandırarak güçlendirir böylece kırışıklık ve ince çizgileriniz zamanla ortadan kalkar.

Uzun süre güneş ışınlarına maruz kaldığınız için cildinizde oluşan kahverengi lekeler zamanla büyür ve kötü bir görüntü oluşturur, evde hazırlayacağınız kömür peeling yöntemi ile bu lekeleri azaltabilirsiniz.

Kömür Peeling Tarifi
Sadece üç malzemeden oluşan bu tarifte yer alan iki ürünü İnternet üzerinden kolayca bulabilirsiniz.

Kömür Peeling Malzemeleri
3 kaşık benotit kili
3 adet kömür kapsülü
Yeterli miktarda su

Kömür Peeling Hazırlanışı
Temiz bir kap içerisine kömür kapülü ve benotit kilini atıp karıştırın bu sırada içerisine azar azar su döküp macun kıvamına getirin. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze uygulayın (göz etrafına fazla yaklaştırmadan) beş dakika sonra yüzünüzü ılık suyla güzelce temizleyin.

Bu yazı 118 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak