Kol Germe (İnceltme) Ameliyatı

Kol Germe (İnceltme) Ameliyatı
Paylaş
 

Kış aylarında uzun kollu kıyafetler giydiğimiz için pek fazla önemsemediğimiz sarkmış kollar, ani kilo alıp verme ve yaşlılıkla birlikte oluşan yer çekimi etkisi ile deforme olarak sarkmaktadır. Özellikle yaz aylarında kısa kollu yada askılı kıyafetlerde oldukça kötü bir görünüme neden olan, kadınlarda öz güven ve psikolojik olarak çöküntüye neden olan kol sarkması için bir çok farklı estetik yöntemleri uygulanmaktadır. Koldaki derinin canlılığını yitirmesi, derinin iç kısmında bulunan yağ ve sinirlerin güçsüzleşmesi ile kolun altında yer alan bölümde aşağı doğru sarkmayla birlikte buruşukluk meydana gelir.

Estetik açısından olumsuz bir görünüm yaratan bu durum karşısında uygulanan kol germe ameliyatları ise son derece başarılıdır. Cerrahi bir işlem olduğu için kol inceltme estetiğinde iz kalır mı gibi sorular gelişen estetik dünyası için artık sorun olmaktan çıkıyor. Ancak bir çok uzman eğer koldaki sarkma ileri düzeyde ise ameliyat olunması gerektiğini alternatif olarak doğal yollarla kol germe hareketleri ile sarkık kolları eski haline getirebileceğinizi belirtiyor. Pembe Sihir ekibi olarak estetik ameliyatları gerekmediği sürece önermiyoruz ancak bazı durumlarda gerçekten şart olabiliyor, bu nedenle bu yazımızda kol germe ameliyatları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kol Germe Ameliyatı Nedir?
Çeşitli nedenlerden dolayı sarkan kolun alt kısmında oluşan derinin yeniden hacim kazanmasına kol germe ameliyatı adı verilir. Ameliyata karar vermeden önce uzman bir doktor tarafından gerekli kontroller yapılarak koldaki sarkma tespit edilir, çeşitli simülatörler ile ameliyat sonrasında nasıl bir kola sahip olacağınız belirlenerek ameliyat tarihi ayarlanır. Cerrahi bir işlem olacağı için ameliyat öncesinde belli başlı kurallar bulunmaktadır, örneğin ameliyattan önce çeşitli kanı sulandıran ilaçların kullanılmaması, sigara içilmemesi ve kullandığı ilaçlar varsa bunu ameliyatı yapacak olan doktora önceden söylenmesi gereklidir.

Ortalama iki yada üç saat süren kol germe ameliyatı sarkma durumunun seviyesine göre uzayabilir, genel anestezi altında gerçekleştirilen bu işlem esnasında her hangi bir ağrı olmaz ancak anestezi etkisi sonrasında hafif veya orta şiddetli kol ağrıları yaşanabilmektedir bu gibi durumlarda doktorunuzun verdiği ağrı kesici ilaçları kullanabilirsiniz.
kol germe öncesi sonrası
Ameliyatın temel mantığı sarkmaya neden olan derinin vücuttan çıkarılması ve kol içindeki yağın dağıtılmasını esas alınır. Her ne kadar en etkili yöntemlerden birisi ameliyat olsa da hızlı kilo alıp verme sonucu kollarda tekrar yağlanmaya bağlı sarkma yaşanabilir bunun için liposuction işlemi uygulanabilir ancak sürekli bu tarz işlemleri tekrar etmek kolda deforme ve kötü görünüme  neden olabilir.

Ameliyat sonrasında en çok merak edilen konuların başında iyileşme süreci ve iz kalıp kalmayacağıdır. Hepimizin bildiği gibi plastik cerrahisinde ameliyat dikiş izleri en az seviyede oluyor oluşan izlerde genellikle dışarıdan gözükmeyecek şekilde düzenleniyor kol germe ameliyatında da dikiş izi genellikle koltuk altı kısmına denk getirilmektedir. Buradaki en önemli faktör ise fazla derinin miktarıdır çünkü açılan kesik boyutu dikiş izini belirleyecektir.Kol Germe Ameliyatı Fiyat
Yaptığımız araştırma sonucu hiç bir estetik sitesinde net rakam bulamadık ama sizler için biraz daha araştırdık ve kadın forumlarında bu ameliyatı 3.000 yaptıranda var 15.000 verende olmuş galiba bu tamamen koldaki yağ miktarına göre değişiklik gösteriyor.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası Bunlara Dikkat
Ameliyatın zorluk seviyesine göre hasta aynı gün yada bir gün sonra taburcu edilir. Eğer liposuction da yapıldıysa bir gün kalmayı göze almalısınız. Ameliyat sonrasındaki 48 saat boyunca kollarınızı suyla temas ettirmemeniz gerekiyor çünkü dikişler hala duracak ve pansuman yapılacak.

Ödem bu tür ameliyatlarda en çok görülen sorunlar arasında yer alıyor, bunu önlemek için kollarınızı omuz hizasının üzerinde tutmaya gayret edin, evet bu biraz sizi zorlayacaktır ancak aksi halde parmak ve kollarda şişlik görülmektedir.

İlk bir ay kol germe ameliyatında oldukça önemli, ağır kaldırmamalı ve kollarınızı fazla hareket ettirecek egzersizler yapmamalısınız.

Dikişler artık kendi kendine eriyen türde kullanılıyor, dikişler genellikle pansumanın son dönemlerinde kendiliğinden düşüyor siz bu süre boyunca dikişli bölgeyi hijyenik bir şekilde korumayı ihmal etmeyin.

Kol Germe Ameliyatı Yaptıranların Yorumları
Sosyal medya ve bir çok kadın paylaşım platformunda konu olan kol germe ameliyatı sonrasında hasta görüşlerini sizler için tek bir başlık altında topladık.

Uyguladığım şok diyetler nedeniyle çabuk kilo verdiğimiz için kolumda sarkmalar meydana geldi, ismini vermeyim bir doktorda kol inceltme ameliyatı oldum henüz altı gün oldu ancak sarkmalar devam ediyor sanki hiç bir işlem uygulanmamış gibi.

Yurt dışından Türkiye’ye sırf bu ameliyat için geldim özel bir hastanede 1 hafta boyunca kaldım ileri düzeyde kol sarkması sorunum vardı şuan morluklar hafifledi ve gözle görülür şekilde kollarımda incelme var.

Ameliyat sonrasında doktorum 13 cm yakın deri alındığını belirtti ama ben pek bir fark göremedim.

Aynı anda hem meme estetiği hemde kol germe ameliyatı oldum fiyatta gayet iyiydi göğüslerimden yana bir şikayetim yok kollarım içinde beklemedeyim.

Yakın bir arkadaşım doktor ve kesinlikle kol germe ameliyatını önermiyor deri içerisine kalıcı ipler takılarak germe işlemi yapılıyormuş ve kollar hareket ettikçe bu ipler gevşiyor dedi.

Sizde kol estetiği yaptırmak istiyor ancak kafanızda soru işaretleri varsa buradan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu yazı 259 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak