Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Paylaş
 

Genital estetiğin belki de en popüler dallarından biri olan kızlık zarı dikimi ülkemizde de sıkça uygulanan vajina estetiği operasyonları arasındadır. Bir çok estetik merkezi tarafından uygulanan kızlık zarı dikimi hakkında en çok merak edilenleri sizler için inceliyoruz. Sizde kızlık zarı dikimi yaptırmak istiyorsanız bu yazımızı mutlaka inceleyin.

Kızlık zarı iki farklı türde uygulanmaktadır. Kalıcı ve geçici olarak yapılabilen kızlık zarı dikimi hastanın durumuna göre genel yada lokal anestezi ile yapılabilmektedir, ortalama yarım saat süren kızlık zarı dikimi toplumda pekte hoş karşılanmayan bir işlem olduğu için gizlilik içerisinde gerçekleşmektedir. Kızlık zarı çeşitli nedenlerden dolayı yırtılabilir, jinekologlar tarafından gerçekleştirilen bu işlemin riski son derece düşüktür.

Kalıcı Kızlık Zarı Ameliyatı
Vajinal bölgede zarar görmüş doku yapısının (flep) yeniden onarılması işlemine kalıcı kızlık zarı ameliyatı denilmektedir. Kalıcı kızlık zarı sadece cinsel ilişki esnasında bozulmaktadır.

Geçici Kızlık Zarı Ameliyatı
Kızlık zarı dokusunu geçici bir süreyle onaran bu yöntem 1 ile 7 gün arasında etkisini korumaktadır. Bu işlem genellikle evlilikten hemen önce yapılmaktadır. Kızlık zarı çeşitli nedenlerden dolayı yırtılan kadınların sıkça kullandığı yöntemlerin başında gelmektedir.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir : Vajina Estetiği Nedir?Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı
Bu işlemin ücreti uygulanan yöntemlere göre farklılık göstermektedir. 2.000 TL’den başlayan kızlık zarı dikimi fiyatları için mutlaka doktorunuz ile görüşmelisiniz.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Yaptıranların Yorumları

Ufak yaşta yaşadığım bir kaza sonucu kanamam olmuştu bunun üzerine gittiğim doktor kızlık zarımın yırtıldığını belirtmişti bunun üzerine 18 yaşına geldiğimde kızlık zarı ameliyatı oldum şuanda her hangi bir sorunum yok, teşekkürler.

Yaşadığım bölge kızlık zarına oldukça önem veriyor. Gençlik yıllarında yaptığım bir hatadan dolayı bekaretimi kaybetmiştim, İzmir’de kalıcı kızlık zarı ameliyatı oldum oldukça başarılı geçti tavsiye ediyorum.

Kadınlar Kızlık Zarına Neden Önem Veriyor?
Toplum olarak bekarete oldukça önem veriyoruz, kimi kadın isteyerek kimisi ise istem dışı (kaza v.b) nedenlerle kızlık zarı zarar görmüş olabiliyor. Özellikle gerdek gecesi ve bekar kız kavramı baskısından kurtulmak isteyen kadınlar bu sorunu kızlık zarı dikimi ile aşmaktadır.

Aslına bakıldığında kızlık zarının amacı anne rahmindeki kız bebeğinin vajinasına sıvı veya farklı bir cismin kaçmasını engellemek için oluşmuştur, zamanla bu zar kadının bekaretini simgelediği için ülkemiz gibi doğu kültürü ile yetişen toplumlarda oldukça önemli bir durumdur.

Bu yazı 270 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak