Kısa Saçlar İçin Dalgalı Modeller

Paylaş
 

Dalgalı modellerin sadece uzun saçlı hanımlara mı yakışacağını düşünüyorsunuz? Öyleyse yanılıyorsunuz çünkü kısa saça sahip kadınlara özel dalgalı saç modelleri gerçekten çok ilgi çekici ve güzel gözüküyor. Bunun küçük bir tesadüf olmadığını kanıtlamak için editörümüz Aysu GÜNGÖR, birbirinden güzel kısa dalgalı saç stillerini yöntemleri ile sizler için araştırdı işte sonuçlar;

Klasik Dalgalı Model
Klasik Dalgalı Model
Hadi sizi biraz geçmişe götürelim ve 1930’lu yılların başında büyük bir akım olan kısa dalgalı saç modelini inceleyelim. Ülkemizde pek olmasa da özellikle Avrupa’da oldukça popüler olan bu stil, kadınlar arasında büyük beğeni toplamayı başarmıştı. O tarihleri pek hatırlayan olmasa da izlediğimiz eski yılları konu alan filmlerde sahnede şarkı söyleyen kırmızı kıyafetli kadın gözünüzde mutlaka canlanmıştır. Peki hala popüler mi? Pek olmasa da yinede bu saç modelinden vazgeçmeyen kişiler elbette var.

Jennifer Lawrence Stili
Jennifer Lawrence Stili
Dünyaca ünlü bir oyuncu olan Jennifer Lawrence belkide kısa saçlı hanımlara ilham vermede bir numara diyebiliriz. Başarılı yıldızın güzel sarı saçlarını ‘şelale’ modeli ile dalgalı yapıyor olması ona ayrı bir hava katıyor. Giymesini iyi bilen kadınlara harika yakışacağını düşündüğümüz bu modeli evde yapmanız ise son derece kolay, nemlendirdiğiniz saçlarınıza biraz sertleştirici (waks) sürüp ellerinizle şekiller verin. Tamam belki örneklemeye verdiğimiz resim çıtayı biraz yükseltmiş olabilir ancak sizde kendiniz bu tarz stiller yaratabilirsiniz.

Kraliçe Stili
Kraliçe Stili
İsmi biraz abartı bulabilirsiniz ancak bu modelin ismini biz değil İspanyollar diyor, neden mi? Çünkü bu saç modelini Letizia Ortiz yani İspanya Kraliçesi tercih ediyor, eğer yuvarlak ve parlak bir yüze sahipsen sende İspanya olmasa bile evinin kraliçesi olabilirsin nasıl mı? Çok kolay, temiz saçlarınızın uçlarını iyice fırçaladıktan sonra sertleştirici sürerek şekillendirebilirsiniz.

Dağınık Dalgalı Stil
Dağınık Dalgalı Stil
Bir kraliçe örneğinden sonra keskin bir değişiklik yapmamızı garipseyebilirsiniz ancak bu modeli size tanıtmak için sabırsızlanıyoruz. ABD’li oyuncu Sarah Paulson ile özleşen bu model dağınık saç stillerine özel merakı olanları mutlaka cezbedecektir bu saç modelini uzun boylu hanımların tercih etmesinde yarar var.Daha Farklı Bir Tarz Leylak Rengi

Bu kadının saç stilisti kim gerçekten merak ediyoruz, son hali hariç (şu kısa ve sarı olan) bizce her hali harikaydı. Tabi ki Katy Perry’den söz ediyoruz, sıra dışı bir yapıya sahip ünlü şarkıcının Grammy ödüllerindeki bu saç modelini bulmak için epey uğraştık, sırf kısa saça sahip olanlarında güzel dalgalı saçlara sahip olabileceğini göstermek için.

Daha Kısa Daha Sert
Daha Kısa Daha Sert
Şöyle bir inceledik de genellikle hep sarı saçlılardan örnekler vermişiz, hadi birazda siyah veya koyu renkli saçlara geçelim. Bu örnek biraz etkili bir giriş olabilir ancak kısacık saçlara sahip hanımlarda dalgalı saçlarda iddialı olabiliyor, neden bilmiyoruz ancak bu stilin biraz daha sert bir görünüm kazandırdığını düşünüyoruz, peki ya sizce? Yorum kısmında bunu belirtebilirsiniz.

Sevimli Kısa Dalgalı Saç Modeli
Sevimli Kısa Dalgalı Saç Modeli
Böyle bir başlığı atmamıza neden olan tek şey Audrey Tautou gibi bir yıldızın masum ve sevimli gülüşü oldu. Bu kadının 2000’li yıllarda en iyi çıkış yapan genç oyuncu unvanını almasında bizce saçlarının büyük etkisi olmuştur. Masum, sevimli ve güzel… demek ki kısa dalgalı saçlara sahip olan hanımlar da bu özellikler varsa gecenin yıldızı olabilirler.

Orta Yaş ve Biraz Daha Üstü İçin
Orta Yaş ve Biraz Daha Üstü İçin
Kısa saçlara sahip olanların en büyük avantajlarından birisi de saçlarını çabuk bir şekilde hazırlıyor olmalıdır. Kuaförde yada kendilerine fazla zahmet vermeden saçlarını kolay bir şekilde hazırlayabilirler, orta yaşın üstündeki kadınlar da son derece şık ve kibar duran bu saç şekli sizlere önereceğimiz son stil olacak. Son derece asil ve güzel duran bu modeli şiddetle tavsiye ediyoruz, sadece belirli bir yaş aralığı için değil her yaşta kadınlar bu tarz saç modelini deneyebilir.

Daha fazla ‘Kısa Saçlar İçin Dalgalı Modelleri’ görmek istiyorsanız bize biraz ilham verici yorumlar atabilirsiniz, yapmanız gereken tek şey bu.

Bu yazı 349 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak