Kısa Boylu Kadınlara Kıyafet Önerileri

Paylaş
 

Yazımızın genelinde kısa boylu kadınlar için kıyafet önerileri yer alacak ancak şunu belirtmekte fayda var, biz Türk kadınlarının boy ortalaması 163 cm ve bir çok kıyafet markası sanki bu ortalamayı bilmiyor gibi kıyafetler üretmekte. Şimdi kısa boylu kadınlar için, her zaman işinize yarayacak yaz-kış giyebileceğiniz kıyafet önerilerine geçmeden önce kısa boylu hanımların kıyafet seçiminde nelere dikkat etmesi gerektiğini maddeler halinde açıklayalım

1-) Aksesuar seçiminde büyük ve geniş takılar seçmek yerine daha kibar ve zarif şeyler tercih etmelisiniz.
2-) Ayakkabılarda topuklu tercih edin, bu hem sizi daha uzun gösterir hemde kıyafetinizi daha ön plana çıkarır.
3-) Kıyafet seçiminde çizgilerin önemi oldukça fazladır. Bu nedenle kısa boylu hanımların kıyafetlerindeki çizgilerin dikey yönde olmasında yarar var.
4-) Çizgiler kadar kıyafetin kol uzunluğu da son derece önemlidir. Minyon tipli hanımların uzun kollu kıyafet seçmemeleri gerekiyor.
5-) Omuz dekoltesi kısa boylu hanımların en iyi kurtarıcısıdır ancak çok bol veya sıkı olmaması gerekiyor.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Gelinlik Seçmeli?
Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Gelinlik Seçmeli
Genç kızların en özel gününde kıyafet seçimi bir hayli telaşlı geçiyor, kıyafetin vücuda uygun olması veya şık durması onlar için oldukça önemli. Omuzları açık bir gelinlik sizin için iyi bir tercih olabilir fazla kumaş parçaları kıyafetin içerisinde kaybolmanıza neden olabilir, daha rahat ve kibar gelinlikler tercih edin.

Maxi Elbise Seçimleri Nasıl Olmalı?
Maxi Elbise Seçimleri Nasıl Olmalı
Düz bir kıyafet üzerine yerleştirilmiş çiçekli desenler hem dikkat çekici hemde uzun göstermek için ideal bir tarzdır. Seçtiğiniz elbisenin asimetrik kesimleri olması da size avantaj sağlayacaktır.

Etek ve Gömlek Uyumu
Etek ve Gömlek Uyumu
Daha uzun görünmek isteyenler için ideal bir tercihtir. Yapmanız gereken şeyler ise oldukça basit, kareli bir gömlek altında kalem etek giyin bu kombini tamamlayacak en güzel ayakkabı ise sivri topuklu bir ayakkabı olacaktır.Kısa Boylular İçin Tulum
Kısa Boylular İçin Tulum
Kısa boylu hanımların tulum içerisinde kaybolacağını düşünüyorsanız bizce bu fikri bir kez daha gözden geçirmelisiniz. Açık omuzlu yada kapalı uzun kollu (yukarıdaki maddeleri göz önüne alarak) tulum seçimi yapabilirsiniz. Tulum seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise tulumun uzunluğudur ayak bileğinin biraz üstünde olmasına özen gösterin.

Tek Parça Elbise
Tek Parça Elbise
tişört veya triko kısa boylu hanımların dezavantajını avantaja çevirebilecek belkide en garanti stildir. Tek parça kıyafetler genellikle dizin altında bir kaç karış kadar daha uzar bu nedenle uzun bir çizme tercih edebilirsiniz, bu mevsimler tamda bu tarz kıyafetler için idealdir.

Kısa Boylular İçin Kot Tercihi
Kısa Boylular İçin Kot Tercihi
Uzun gözükme gibi bir takıntınız varsa yırtık model dar kot tercih edebilirsiniz, bunun için vücudunuz biraz uyumlu olmalı kilolu hanımlara pek önermiyorum. Ayrıca bileğin biraz üstünde bir kesim olursa oldukça şık duracaktır.

Şık ve Güzel Kot Etek Modelleri İçin TIKLAYIN

2018 Kore Modası

Bu yazı 184 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak