Kepçe Kulak Ameliyatında Yeni Dönem : İple Kepçe Kulak Operasyonu

Paylaş
 

Kulağın öne doğru kıvrılmasından dolayı oluşan görünüme kepçe kulak denir, kepçe kulağın nedeni, kulak içerisinde bulunan kıkırdakların güçsüz ve zayıf olmasından dolayı kıvrımların tam olarak oluşmaması ve ileriye dönük olmasıdır. Kepçe kulak rahatsızlığı genellikle genetik bir hastalıktır, kişide psikolojik çöküntü yaşatabilen kepçe kulakları cerrahi işlemle ve ameliyatsız bir şekilde yok etmek mümkün. Kepçe kulak ameliyatını çoğu zaman erkekler yaptırmaktadır çünkü kadınlar uzun saçları ile bu görünümü kapatabiliyor.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Bu işlemi mutlaka alanında uzmanlaşmış bir kulak burun boğaz uzmanına yaptırmalısınız ayrıca plastik cerrahlarda bu işlemi gerçekleştirmektedir. Ameliyat öncesinde doktorunuz gerekli ön kontrolleri yaparak size en uygun kepçe kulak ameliyat türünü belirtecektir. Eğer bir kulağınızda sorun varsa bile iki kulak arasındaki aynı görünümü sağlamak için iki kulağınıza işlem uygulanabilir.

Kepçe kulak ameliyatı ortalamada 3 saat sürmektedir. Kulağın arka kısmından açılan kese yardımı ile kıkırdak bölümüne ulaşılır ardından güçlü ve kalıcı dikişler atılarak kulak kafa bölümüne yakınlaştırılır. Bu işlem uygulanırken fazla deri ve kıkırdak alınabilir, pansuman yapılarak ameliyat tamamlanır kepçe kulak estetiği sonrasında hastanın kulakları tamamen kapatılacak şekilde bandajla sarılır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası

Eğer işlem bir kulağınıza uygulandıysa o kulağınızın üstüne yatmanız tavsiye edilmez. Ameliyat sonrasında pansumanlar rutin olarak devam etmektedir, kulağa sarılan bandaj ise 1-2 haftalık süre sonunda çıkarılmaktadır.Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı

Eğer bu sorun doğuştan gelen ve temeli estetik bir görünüm kazanmak ise sigorta tarafından karşılanan bir estetik işlemidir. Bunun dışında özel hastaneler ve estetik merkezlerinde yapılan kepçe kulak ameliyatı fiyatı farklılık göstermektedir. Geçtiğimiz yıllarda bu estetiğin ücreti 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişiklik göstermekteydi.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Klasik otopilasti operasyonu yerine kesi işlemi yapılmadan uygulanan oldukça kısa süren bir işlemdir. Türkiye’de oldukça sık kullanılan bir kepçe kulak operasyonu olan iple kepçe kulak ameliyatı steril iplerle gerçekleşen kolay bir işlemdir. Cerrahi müdahale yaptırmak istemeyenlere alternatif olarak sunulan iple kepçe kulak ameliyatı yaşta ve kulak türüne uygulanabilmektedir.

İple Kepçe Kulak İşleminin Avantajları
  • Hızlı ve etkili sonuç verir
  • Cerrahi işlem gerektirmez
  • Kanama, şişme v.b sorunlar yaşanmaz
  • İyileşme süreci kısadır
İple Kepçe Kulak Ameliyatı Olanlar Ne Diyor?
Özel bir hastanede iple kepçe kulağı ameliyatı oldum, gerçekten oldukça kısa sürdü ve her hangi bir ağrı oluşmadı.
Ameliyat olalı bir ay oldu şuan gayet memnunum.
Kepçe Kulak Bandı İşe Yarıyor Mu?

Yelken yada kepçe kulağın maalesef ameliyat yada ip operasyonu dışında başka her hangi bir tedavi yöntemi bulunmuyor. Halk arasında sıkça kullanılan kepçe kulağı bantları kalıcı bir çözüm değildir, aynı şekilde kullanılan kimyasal yapıştırıcılar da son derece tehlikeli ve ciddi cilt hastalıklarının oluşmasına neden olmaktadır.

Bu yazı 194 kere okundu.
Etiketler:
Kepçe Kulak
  • Site Yorum

Bir yorum bırak