Kendinizin Bile Yapabileceği Kolay Topuz Modelleri

Kendinizin Bile Yapabileceği Kolay Topuz Modelleri
Paylaş
 

Topuz, her kadının ilgisini çeken ve rahatlığı sayesinde en çok tercih edilen saç modelleri arasında yerini alıyor. Basit bir alışverişe çıkarken yada önemli bir toplantıya giderken bile tercih edebileceğimiz topuz modellerini evde kolaylıkla yapabileceğinizi biliyor musunuz? Sitemizin Moda kategorisi sorumlusu Sevilay DEMİRTAŞ bugün sizlere hiç bir yerde bulamayacağınız birbirinden güzel topuz modellerini kısa videolar şeklinde açıklayacak, kendi topumuzu kendim yaparım, kuaföre fazla para harcamam diyorsanız bu yazımızı mutlaka inceleyin…

DAĞINIK TOPUZ
dağınık topuz modeli
Bunu yapmak zor gözükebilir ancak sadece lastik ve tel tokalar yeterli olacaktır. Endişelenmeyin yapmanız gereken tek şey saçınızı olduğu gibi at kuyruğu yapıp lastik tokanın çevresine sarıp ardından tel tokaların yardımı ile sabitlemek olacak. Daha dalgalı ve parlak görünüm elde etmek isterseniz çeşitli nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.

ÖRGÜLÜ TOPUZ
örgülü topuz modeli
Yine yapımı her ne kadar zor gibi gözükse de aslında son derece basit bir modelle devam edelim. Saçınızın ön bölümünden iki parçayı alıp standart örgü modeliyle örün ve ardından arka kısmı lastik tokayla sabitleyin. Son olarak alt kısımda kalan saçlarınızı da ense bölümünde toplayın ve topuz görünümü verin. Yukarıda yer alan kısa video size iyi bir kılavuz olacaktır.

 İlginizi Çekebilir  : Siyah Saça Ombre Nasıl Yapılır?

YÜKSEK TOPUZ

Kısa boylulara harika bir önerimiz var. Yüksek topuz yaparak yüzünüzü daha ön plana çıkarır böylece boyunuzun uzun gözükmesini sağlar. Yukarıda size özel olarak hazırladığımız videodaki gibi saçını öncelikle atkuyruğu yapın ardından topuz süngeri yardımıyla saçlarınızı süngerin etrafına sarın, işte hepsi bu kadar!FRANSIZ TOPUZU
Fransız Topuzu
Fransızlar gerçekten saç stilleri konusunda oldukça başarılı işlere imza atıyor. Saçınızın tamamını burgu şeklinde toplayın daha sonra burguyu içe doğru kıvırıp tokalarla sabitleyin.

BONUS

Kısa Saçlılar İçin : Kısa Saçlar İçin Dalgalı Modeller

Bu yazı 124 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak