Kaş Kaldırma Ameliyatı ve Alternatif Yöntemler

Paylaş
 

kaş kaldırma, düşük ve formunu yitiren kaşların yeniden toparlanmasını ve daha çekici bir görünüm kazanmasına olanak sağlayan estetik işlemidir. Yüz hatlarına uygun olarak gerçekleştirilen kaş kaldırma ameliyatı sayesinde ortalama 10 yaş daha genç bir yüze sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz? Uzmanlara göre ideal bir kaş yapısı göz çevresinin bitiş bölgesine yatay şekilde uzanmalı ve kaşın başlangıç ve bitişi arasında 2-3 mm yükseklik farkı olmalıdır.

Kaşların düşük olması insanın yüz ifadesinde mutsuz ve sinirli bir görünüm oluşmasına neden olmaktadır. Yer çekimi etkisi, aşırı ve uzun süreli güneş ışınlarına maruz kalındığı için kaşları çatmak gibi çeşitli faktörler kaşların düşmesine sebep olur. Hem ameliyatlı hemde ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu iki yöntem hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Ameliyatla Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

Cerrahi işlemli kaş kaldırma operasyonlarında iki farklı yöntem uygulanmaktadır. Buradaki temel prensip ise kaşın yeniden yukarı doğru, vücut anatomisine uygun bölgeye çekmektir. Genellikle alın ve saç diplerinden yapılan işlemler ile birlikte gevşeyen kasların yeniden onarılması sağlanmaktadır. Bu işlemle birlikte daha genç ve dinamik bir yüz yapısına sahip olabilirsiniz, lokal anestezi ile gerçekleştirilen kaş kaldırma operasyonunda her hangi bir ağrı hissetmezsiniz. Eğer cerrahi işlemlerden korkuyor yada cildiniz buna uygun değilse ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri de bulunmakta.

İple Kaş Kaldırma İşlemi

Kaş asma yada iple kaş germe işlemi olarak da adlandırılan bu yöntem ile ameliyatsız bir şekilde kaş kaldırma işlemi yaptırabilirsiniz. Bu operasyonda kaşa en yakın saç derileri tespit edilerek micro cihazlar ile kaş çevresindeki kaslar tekrar yukarı doğru çekilir. İple uygulanan bu yöntemle birlikte botoksla kaş kaldırma işlemi yapılarak yüz bölgesindeki kaslar yeniden canlandırılır.
İple Kaş Kaldırma İşlemi
Oldukça kısa süren ameliyatsız kaş kaldırma işleminde her hangi bir iz kalmaz, operasyon biter bitmez gündelik hayatına geri dönen hastaya her hangi bir pansuman v.b işlem uygulanmaz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise kullanılacak kaş kaldırma ipinin kalitesidir, bu konuda FDA onaylı ürünlerin tercih edilmesine önem verin.Endoskopik Kaş Kaldırma Yöntemi

Lokal anestezi ile gerçekleştirilen endoskopik kaş kaldırma işlemi, şakak bölgesinden açılan kesikler ile kasların önce toparlanması ardından da yukarı doğru kaldırılması ile gerçekleşir. Bu operasyon sonrasında kaş üstünde ve çevresinde hafif şişlikler görülebilir.

Kaş Kaldırma Fiyatları

Türkiye genelinde bir çok estetik cerrahisinde kaş kaldırma işlemi yapılmaktadır. Bir çok firma Web sitesinde fiyat belirtmese de ortalama 2.000 ile 5.000 TL arasında yapılmaktadır. Buradaki önemli nokta kaşın düşüklük seviyesi ve yüz yapısıdır.

Doğal Kaş Kaldırma Yöntemleri

Yüz yogası olarak da adlandırılan doğal kaş kaldırma tekniklerini evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Masaj yöntemi ise bu konuda oldukça işe yaramaktadır, parmak uçlarınız ile kaşlarınızı yukarı doğru belirli aralıklarla kaldırıp bekletin bu işlemi gün içerisinde en az dört beş defa tekrarlayın. Temiz bir fırça ile kaşlarınızı yukarı doğru taramak hem kaş bölgesindeki kan akışını hızlandırır hemde daha düzgün bir kaş şekline sahip olabilirsiniz.

Kaş Kaldırma Soru & Cevap

Kaş kaldırma (germe) işlemi yaptırmak isteyenlerin merak ettiği tüm soruları yanıtları ile birlikte sizler için bir araya getirdik.

Bu İşlem Her Kaş Tipine Uygun Mu?
Evet, eğer kaş çevresinde açık yara yada cilt hastalığınız yoksa uygulanabilir.
Göz Yapısında Değişiklik Olur Mu?
Uygulanan bölge kaş üstü olduğu için göz yapısında her hangi bir farklılık yaşanmaz
Kaş Kaldırma İşlemi Kalıcı Mı?
Yüz hatları mimik açısından en sık kullanılan bölgedir bu nedenle

Bu yazı 176 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak