Kalıcı ve Dolgun Dudaklara Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

Paylaş
 

Kadın estetiği denildiğine akla ilk gelen bölgelerin başında dudaklar geliyor, dolgun ve çekici dudaklar her kadının hayalidir. Bu yazımızda sizlere dudak dolgusu hakkında geniş bilgiler vereceğiz, tamamen doğal bir şekilde uygulanan yöntemlerle sizlerde dolgun dudaklara sahip olabilir, tüm bakışları üzerinize çekebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey önerilerimizi uygulamak olacak.

Doğal Yöntemleri Deneyin
Eğer cerrahi bir işlem yada estetik merkezlerinde yapılan uygulamaları istemiyorsanız evde uygulayacağınız dudak dolgusu yöntemlerini deneyebilirsiniz. İşte o önerilerimiz;

bal dudak dolgusuBal : Ölü hücreleri yenileme özelliğine sahip olan bal dudakların doğal olarak dolgun gözükmesi için son derece etkilidir. Uygulama şekli ise şöyle: orta sertlikteki diş fırçasına bir miktar bal sürüp dudak bölgesine masaj yaparak (dairesel) ortalama 5 dakika boyunca sürüyoruz. İşlem bittiğinde bir süre bekledikten sonra ılık su ile yıkalayabilirsiniz. Etkisini hemen görebileceğiniz bu yöntemi tavsiye ediyoruz.

nane yağı dudak dolgusuNane Yağı : Hafif bir acı ve yanma yaratsa da nane yağı dudakları dolgun göstermede son derece etkili bir yöntemdir. Tıpkı bal gibi etkisi hızlı bir şekilde görülür, cilt yenileme özelliğinin yanı sıra mide ağrıları, baş ağrıları ve kan dolaşımını hızlandırma özelliklerine de sahiptir. Ayrıca aromaterapi özelliği ile bir çok hastalığın tedavisi için kullanılmıştır.

Alternatif Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri
İnce dudakların daha dolgun ve iri gözükmesi için estetik merkezlerinde uygulanan yöntemlerin başında hyalüronik asit enjekte edilmesi ile gerçekleşiyor. Ortalama 15 dakika süren bu işlemin yanı sıra botox ve dudak silikonu da dudak dolgusunda uygulanan diğer yöntemler arasındadır.Dudak Dolgusu Ne Kadar?
Kısa bir işlem gibi gözükse de oldukça titizlik ve profesyonellik gerektiren dudak dolgusunu yaptırmadan önce mutlaka profesyonel ve bu alanda başarılı işler yapmış estetik merkezlerini tercih etmelisiniz.
dudak dolgusu öncesi ve sonrası
Ortalama dudak dolgusu ücretleri 500 ile 1.500 TL arası değişmektedir. Dudak dolgusu fiyatı belirlenirken kişinin dudak yapısı ve istediği dudak şekli de son derece önemlidir, genellikle üst dudak dolgusu tercih eden kadınların dikkat etmesi gereken en önemli nokta ise doğal bir görünümü sağlamaktır.

Doğal Dudak Dolgusu Nasıl Sağlanır?
Bitkisel yöntemlerin yanı sıra evde uygulayabileceğiniz farklı teknikler sayesinde dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Temiz bir dış fırçası ile dudaklarınıza fazla bastırmadan masaj yapabilirsiniz, buradaki amaç dudak bölgesindeki kan dolaşımını arttırmak ve ölü hücreleri yenilemektir. Bu işlem sonrasında nemlendirici krem kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra diş macunu üstüne sürülen vicks ile haftada bir kere masaj yapabilirsiniz.

Daha profesyonel yöntem için : Dudak Dolgusu Nedir? TIKLA ÖĞREN

Daha Sağlıklı Dudaklar İçin Doğal Yöntemler Yazımızı İnceleyin

Bu yazı 329 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak